Ulice

25.05.2011 14:01 najnowsze decyzje w sprawie harmonogramu

Budowa metra zamknie ulice.
Tylko kiedy?

SERWISY:

4 czerwca wykonawca budowy II linii metra planował zamknąć ulicę Sokolą. Ten termin nie jest pewny - warunkiem koniecznym do zamknięcia prawobrzeżnego dojazdu do mostu Świętokrzyskiego jest oddanie do użytku remontowanego właśnie Wybrzeża Szczecińskiego. Czy się uda? Czas pokaże - mówią drogowcy.

Ustalenia w sprawie zamknięcia ulic zapadły we wtorek. Władze miasta, Metro Warszawskie oraz włosko-turecki wykonawca II linii metra jednogłośnie zdecydowali, że za 10 dni zamknięte zostaną: po stronie praskiej ul. Sokola oraz po stronie śródmiejskiej Grzybowska i Świętokrzyska.

Utrudnienia na Pradze

Ulica Sokola będzie zamknięta na odcinku od Wybrzeża Szczecińskiego do ul. Zamoyskiego. Tam, niedaleko Portu Praskiego i remontowanej stacji PKP, zacznie się budowa stacji metra Stadion.

Objazd zamkniętego odcinka Sokolej będzie prowadził al. Zieleniecką przez rondo Waszyngtona. Całkowicie przejezdny będzie most Świętokrzyski.

Czy zdążą?

Warunkiem do wyłączenia jej z ruchu jest jedynie zakończenie przebudowy Wybrzeża Szczecińskiego.

- Chcemy oddać Wybrzeże Szczecińskie w pierwszej połowie czerwca. Czy nam się uda? Tego jeszcze nie wiem. Od jutra rozpoczynamy prace związane z układaniem mas bitumicznych - poinformowała tvnwarszawa.pl Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Zostają nam jeszcze prace poza jezdnią, m.in. ścieżka rowerowa oraz oznakowanie pionowe jezdni - dodała.

Grzybowską lepiej autobusem

Tego sama dnia kierowcy napotkają utrudnienia również na lewym brzegu Wisły. Zamknięta zostanie ul. Grzybowska.

- Grzybowska zmieni się w buspas - mówi Tomasz Kunert rzecznik Miejskiego Koordynatora Remontów. - Będzie to główny objazd budowy II linii metra dla autobusów. Ulicą Grzybowską bedą mogły jeździć samochody osobowe, ale na skrzyżowaniach będzie je obowiązywał nakaz skrętu. Prosto pojadą tylko autobusy - dodaje.

Objazdy ul. Grzybowskiej będą prowadziły al. Solidarności oraz Słomińskiego i mostem Gdańskim.

Świętokrzyska następna

- Nie ustalono jeszcze, kiedy Świętokrzyska zostanie oficjalnie wyłączona z ruchu - mówi Kunert. Miasto rozważa różne scenariusze.

- Ale skłaniamy się w kierunku zamknięcia ul. Świętokrzyskiej już 11 czerwca. Natomiast nie jest to jeszcze ostateczna decyzja, bo wciąż przecież nie ma jeszcze pozwolenia na budowę stacji Świętokrzyska - mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Jeszcze niedawno wykonawca budowy centralnego odcinka II linii, konsorcjum AGP deklarowało, że ulica zostanie zamknięta 18 czerwca.

Świętokrzyska stanie się nieprzejezdna między Nowym Światem a rondem Daszyńskiego, razem z sąsiadującą Prostą. Kierowcy będą mogli przejechać przez skrzyżowania z Mazowiecką, Jasną, Marszałkowską, Emilii Plater, Jana Pawła, Żelazną oraz Towarową.

as/mz

 

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • przyjazdy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2011 20:54 ~przyjazdy

  Pasterz zgadzam się z Tobą !!!

 • pasterz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2011 19:53 ~pasterz

  Oo to panowie z Zdm z odcinka świateł będą mieli prace. Niestety możemy się spodziewać kolejnej fuszerki :( Pracują tam osoby kompletnie niekompetentne dla których najwazniejszy jest nowy laptop, gdzie zostawić samochodzić, bo na Chmielnej nie ma miejsca no i ciągłe narzekanie na małe pensje. Zajmijcie się tym!

 • m

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2011 18:50 ~m

  a ja się tak zastanawiam: budowa metra idzie pod ziemią, głębiej niż pierwsza linia jeździ. dlaczego w takim razie zamykają całe ulice?

 • qwerty2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2011 14:17 ~qwerty2

  Polacy są do tego przyzwyczajeni.

 • pablos1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2011 14:01 ~pablos1

  No o to ja mam przechlapane :) Mieszkam przy rondzie ONZ i to na rondzie onz ma byc najwieksza stacja metra w warszawie.Masakra

 • Marcino

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2011 13:27 ~Marcino

  Zamknięta Sokola + bałagan na Targowej + niedokończone Wybrzeże Szczecińskie i zjazd z Mostu Poniatowskiego = mega ubaw po pachy!!!
  Kto to koordynuje te remonty???

 • eduardo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2011 13:14 ~eduardo

  Ja mieskam na Grzybowskiej i mnie to wisi, że będzie zamknięta. I tak będe dojeżdzał do domu samochodem jak chcę i kiedy chcę. Żadna władza nie będzie mi wolności ograniczać.

 • heniu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2011 13:05 ~heniu

  jozek miecio dawojcie do nas do powiatu wrocomy bo tu sie za bardzo zatlocenie zrobilo , dawac bedziem pasc nase swinki i krowki , nic tu po nos , za duzo tu ludziskow juz w tej wasiawie , wrocomy do lukowa.

 • Artur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2011 13:02 ~Artur

  Przecież to jest chore może wogóle nikogo niech nie wpuszczają do Warszawy.
  Co się dzieje w Warszawie zero planowania. Ludzie którzy rządzą KOMPLETNIE DO TEGO NIE NADAJĄ SIĘ. Po Pradze nie długo wcale nie da się poruszać !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • jola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2011 12:57 ~jola

  hmm no czad:) mieszkam pod radisonem i wjezdzam z marszałkowksiej w królewska a pożńiej w grzybowska, jak mam dojechac pod blok? jak na skrzyzowaniu z placem grzybowskim musze skrecic w lewo i pojechac twarda... dobra skrecam i jade twarda do jana pawła i skrecam w grzybowska i tu znów problem bo niemoge sie dostac pod blok bo mam barierki:), czy ZTM udostepni mi helikopter?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl