Ulice

16.09.2011 17:51 utrudnienia już za miesiąc?

Budowa metra na Pradze:
są objazdy, nie ma daty

SERWISY:

Prawdopodobnie już za miesiąc mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy czekają olbrzymie zmiany komunikacyjne. Miejski inżynier zatwierdził nową organizację ruchu na czas budowy stacji metra Dworzec Wileński.

- Wykonawca robót zapewnił nas, że zacznie przygotowania do wdrożenia nowej organizacji od poniedziałku (19 września). Te prace mają trwać około miesiąc. Trzeba m.in. wymalować pasy,

przeprogramować sygnalizacje uliczne i przenieść niektóre instalacje podziemne - wyjaśnia Tomasz Kunert z biura koordynacji inwestycji w pasie drogowym. - Planujemy wprowadzić zmiany w weekend 15-16 października - dodaje i i zastrzega, że  to nie jest ostateczny termin.

Zbudują drogę do cerkwi i ustawią sygnalizacje

Zatwierdzony już projekt nowej organizacji przewiduje m.in. przeznaczenie trasy WZ i mostu Śląsko-Dąbrowskiego tylko dla autobusów komunikacji miejskiej.

Drogowcy wybudują drogę dojazdową do cerkwi, przebudują skręt z al. Solidarności w ul. Szwedzką, zbudują przejazdy przez al. Solidarności i ul. Targową oraz ustawią nowe sygnalizacje świetlne. Jednocześnie tramwajarze rozpoczną remont torowiska pomiędzy ul. Kijowską a ul. Białostocką.

Tamwaje będą kierowane na objazdy przez ulice Ratuszową i Jagiellońską. Wyłączona z ruchu będzie ul. Targowa i Aleja Solidarności. Ta pierwsza na odcinku od Białostockiej do ul. 11 Listopada, a druga od ul. Szwedzkiej do pl. Bankowego.

Drogowcy wybudują drogę dojazdową do cerkwi, przebudują skręt z al. Solidarności w ul. Szwedzką, zbudują przejazdy przez al. Solidarności i ul. Targową oraz ustawią nowe sygnalizacje świetlne. Jednocześnie tramwajarze rozpoczną remont torowiska pomiędzy ul. Kijowską a ul. Białostocką.

Objazdy dla kierowców

Kiedy nowa organizacja ruchu zostanie wdrożona, kierowcy będą mogli ominąć plac budowy jadac objazdami:

Po stronie prawobrzeżnej do ominięcia placu Wileńskiego pozostają ulice: Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie. Bezpośredni objazd zamkniętego odcinka ul. Targowej będzie prowadzony Ratuszową – Wybrzeżem Helskim – Okrzei (z powrotem Kłopotowskiego).

Jadący aleją Solidarności z kierunku Ząbek do ul. Targowej będą mogli jechać: przez przejazd kolejowy przy ul. Naczelnikowskiej, potem ulicami Radzymińską, Ząbkowską do Targowej lub alternatywnie ul. Szwedzką, Starzyńskiego, Jagiellońską, Ratuszową do objazdu zamkniętego odcinka ul. Targowej.

Objazd w kierunku Pragi Południe może być prowadzony ciągiem ulic Rzeczna – Zabraniecka – Strażacka - Chełmżyńska do węzła Marsa, a do Wawra dalej ulicami Okularową i Stepową.

ec/mz

 

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • inwalida

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 11:06 ~inwalida

  a czy taxi wpuszczą na objazd z komunikacją? jestem inwalidą i dojeżdżam w tamte rejony taksówkami....?

 • wiki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 08:57 ~wiki

  Jak najbardziej popieram "Hugo", sama osobiście doswiadczyłam jak rowerzyści lekceważą pieszych i mają w nosie przejścia dla pieszych, oni jeżdżą po pasach i się nie przejmują zakazami. Nie lubie rowerzystów za ich bezczelność, pieszy nie ma prawa zwrócić im uwagi ze po przejściu czy po chodniku to się chodzi, bo zaraz jest stek wyzwisk. Straz Miejska niech sie weźmie za to nie jednorazowo ale na stałe, tak jak i za motocyklistów wciskajacych sie między samochody, a jeżdżą z niedozwolonymi prędkościami, wcale nie dziwi mnie że tyle jest wypadków z motocyklistami skoro tak jeżdżą.

 • Prażanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2011 23:03 ~Prażanka

  Skoro mamy sobie poradzić bez węzła przy "Śiących", to może już go niech nie otwierają. Przez dwa lata nauczymy się poruszac objazdami, a potem znowu zmiana i znowu problem... ;);)

 • K_motocykl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2011 20:26 ~K_motocykl

  Skoro mostem będą jeździły rowery to niech jeżdżą też motocykle! Nie jest ich wiele i nie zajmują wiele miejsca. A na pewno ułatwi to życie wielu kierowcom i motocyklistom!

 • Hugo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2011 16:28 ~Hugo

  Dość rowerowego chuligaństwa

  Ślijmy maile do Straży Miejskiej!
  Dość terroryzowania warszawiaków przez rowerzystów!
  Pokażmy, że jest nas dużo i nie można nas lekceważyć!

  Poniżej treść listu. Skopiuj, podpisz i wyślij na skrzynkę Straży Miejskiej: komenda@strazmiejska.waw.pl


  Pan Zbigniew Leszczyński
  Komendant Straży Miejskiej
  Miasta Stołecznego Warszawy


  Szanowny Panie Komendancie!

  Od dłuższego czasu mieszkańcy Warszawy borykają się z patologiczną sytuacją łamania przez rowerzystów prawa drogowego na wszelkie możliwe możliwe sposoby. Na porządku dziennym są takie zachowania jak przejeżdżanie rowerami po przejściach dla pieszych, szaleńcza jazda i lawirowanie między pieszymi na chodnikach, przejeżdżanie przez rowerzystów na czerwonym świetle.

  W mieście daje się zauważyć niedobrą tendencję do przymykania przez organy porządkowe oczu na wybryki rowerzystów. Nic więc dziwnego, że wśród użytkowników roweru zapanowało poczucie pełnej bezkarności i aroganckie przekonanie, że pieszy jako słabszy uczestnik ruchu winien usuwać się przed rowerem na bok i każdorazowo ustępować rowerowi pierwszeństwa.

  Osoby starsze, niepełnosprawne i rodziny z małymi dziećmi są nieustannie narażone na potrącenie przez rowerzystów czy to w dzień powszedni, czy w czasie weekendowego spaceru.
  Zwrócenie uwagi rowerzystom łamiącym prawo skutkuje agresją, wulgarnymi wyzwiskami, a często nawet przemocą fizyczną z ich strony. Należy wreszcie ukrócić taki stan rzeczy. Osoby starsze, niepełnosprawne i mające małe dzieci chcą się wreszcie czuć bezpiecznie i nie być narażane na staranowanie przez rowerzystów na chodniku czy przejściu dla pieszych.

  Zwracam się więc do Pana Komendanta z prośbą o zmobilizowanie podległej Panu Komendantowi formacji do podjęcia aktywnych działań w celu przywrócenia porządku i przestrzegania prawa wśród rowerzystów.

  Proponuję przeprowadzenie przez Straż Miejską na terenie całego miasta zmasowanej akcji dyscyplinującej w postaci nakładania grzywien na rowerzystów łamiących

 • z Warszawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2011 14:04 ~z Warszawy

  A zatem kolejny most w centrum będzie niedostępny dla kierowców.
  Już most świętokrzyski jest niemal nieużywany
  Dlaczego nie można zamknąć Al.Solidarności tylko od Jagiellońskiej do Grochowskiej, a zostawić możliwości wyjechania z Jagiellońskiej na most?
  Wystarczyłoby postawić tymczasowe światła i tak zorganizować ruch, aby zezwolić kierowcom zjeżdżającym z mostu na skręt w lewo w Jagiellońską, czy w prawo. Przecież z przeciwka nie będzie nikt jeździł oprócz autobusów i tramwajów, więc to raczej nie będzie powodowało zagrożeń.
  Tylko po co myśleć?
  Lepiej zamknąć most i namawiać do korzystania z oblodzonej w lecie i śmierdzącej w lato komunikacji miejskiej.
  Takie postępowanie to brak wyobraźni wśród pracowników ZDM i UM albo celowe działanie, ale oczywiście zmiany będą dopiero po wyborach, bo wcześniej mogłoby komuś zaszkodzić.

 • qwerty2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2011 13:04 ~qwerty2

  No to będzie się działo....

 • No nie moge  :-D

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2011 12:26 ~No nie moge :-D

  Przeprogramować światła czytaj...ustawić tak żeby zielone trwało 5 sekund ,a czerwone 4 minuty.
  A później narzekać że sie tworzą korki.

 • kirr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2011 10:50 ~kirr

  Droga Izoldo,
  mam nadzieję, że wystosujesz też protestacyjny list przeciw "szaleńczej jeździe" i łamaniu wszelkich przepisów drogowych przez stołecznych kierowców? Czy wariaci pędzący Marszałkowską 120 km/h ci nie przeszkadzają?
  Chętnie się pod takim apelem do odpowiednich służb podpiszę. Jeszcze nie słyszałem, by rowerzysta kogoś zabił, a w wypadkach samochodowych zginęło już w tym roku w W-wie kilkadziesiąt osób, w tym wielu pieszych.
  Znaj proporcje, mocium pani.

 • Lucjan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2011 09:30 ~Lucjan

  Dziwnym zrządzeniem losu w czasie budowy M nie było takiego paraliżu w innych metropoliach. Ile razy wkracza do pracy Galas ze swoją ekipą to wszystko jest nie tak. Może czas aby przeszli na trawę i tam ją malowali na zielono. Ale to również wymaga odrobiny inteligencji - pomyślunku. Niestety ten jest czymś obcym dla ZDM w Warszawie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl