Ulice

27.07.2015 15:56 problemy na białołęce

Białołęka: ktoś ukradł
"leżących policjantów"

SERWISY:


Białołęka zmagała się już ze złodziejami włazów do kanalizacji, sieci trakcyjnej czy przewodów telekomunikacyjnych, ale ostatnia kradzież mocno zaskoczyła urzędników. - Z dwóch ulic zniknęły progi zwalniające - alarmuje lokalny ratusz.

Chodzi o ulice Ostródzką i Kobiałki - to tam znajdowało się 5 progów. O ich montaż apelowali rodzice, w trosce o bezpieczeństwo dzieci, które chodzą do szkół. W ostatni weekend wszystkie progi zniknęły.

"Weź to pod uwagę!"

"Czyżby ktoś chciał zamontować progi w pobliżu swojego domu? A może jakiś kierowca uznał, że są wakacje, dzieci nie chodzą do szkoły, więc progi nie są niezbędne? Wyprowadzamy zatem wszystkich z błędu – trwa akcja "Lato w mieście" i dzieci na zajęcia do szkół uczęszczają" – informują białołęccy urzędnicy.

I zaznaczają, że chodzi o bezpieczeństwa uczniów. "Złodzieju – weź to pod uwagę!" – apelują urzędnicy.

Nowe progi i kontrole

Dzielnica zapewnia, że nie będzie czekać do września, nowi "leżący policjanci" pojawią się wcześniej. Koszt jednego, z montażem to 3,7 tys. zł. Już teraz, w rejonie kradzieży, będzie więcej patroli. Mają ją pełnić prawdziwi policjanci.

- Skrupulatnie przeprowadzą zarówno kontrolę prędkości, jak i uprawnienia do poruszania się po tych drogach samochodów ciężarowych – zapowiada Piotr Jaworski, burmistrz Białołęki.

PÓŁTORA ROKU TEMU NA BIAŁOŁĘCE SKRADZIONO WŁAZY I KRATKI KANALIZACYJNE:

ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Słoik Płacący podatki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2015 08:16 ~Słoik…

  A ja bym redakcje prosiła o przekazanie do UD, czy kgoś kto udzielił odpowiedzi, że progi wrócą, aby puknął się w głowę i powtórzył szkolenie z organizacji ruchu. Zamiast wydawać 6 tys na progi, które nie mają w tym miejscu uzasadnienia i tylko korkują ulice, kmogliby je wydać na rondo ulic Berensona i Ostródzka. Zobowiązana będę za uświadomienue tych naszych mega kreatywnych urzędników. j

 • art

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 15:58 ~art

  pierwszy próg który zniknął z Ostródzkiej przy Juranda widziałem któregoś wieczora przesunięty z miejsca, w którym był zamontowany, tak jakby po prostu odpadł

  może został po prostu zabrany przez służby?

 • kaskozorzec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 15:07 ~kaskozorzec

  Cała polska. Miejsce niebezpieczne (szkoła) a jakoś nikt tam nie wstawił fotoradaru zamiast progów. Bo po co. Lepiej w pustym polu na terenie zabudowanym.

 • ked

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 12:27 ~ked

  Na Kobiałce progi leżą na poboczu prawdopodobnie mocowania nie wytrzymaly Jaka kradzież? Piszący artykuł powinien najpierw się rozejrzeć bo tak to kłamliwe wiadomości pisze.

 • Swift

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 10:22 ~Swift

  Na Kobiałce progi zamontowano pomiędzy zakretami,które same soba wymuszają spowolnienie.Jeśli chodzi o ul.Ostródzką to mozna było zamontować o połowe mniej spowalniaczy.Ten,który o tym decydował powinien jeździc co godzine w jedną i drugą stronę(za karę),zeby ocenił swoją decyzję,a następnie wyłożył swoją prywatna kasę na naprawę zawieszenia w swoim samochodzie w trybie przyspieszonego zużycia.Tegoż to decydenta pozdrawiają wszystkie kobiety,które są w ciązy(!!!) za "specjalne wrażenia.

 • polomot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 10:13 ~polomot


  Ciuk~Ciuk

  Jakby nie spali to by nikt ich nie ukradł.

  pawel~pawel

  kretyństwem można nazwać prucie ostródzką 100 na godzinę. właśnie przez takich kretynó trzeba teraz skakać po "policjantach" jezdze tam 50 i widzę we wstecznym lusterku miny kierowców na rejestracjach wl którzy swoim buractwem przegonili tych z wn. wystarczy wstać 15 min wcześniej i nie trzeba póżniej nadrabiać czasu na lokalnej uliczce. ulica wąska chodzą nią dzieci, samochody co chwilę skrecaja w lewo na posesje, wyjezdzaja z nich a genniusze pedzą na złamanie karku do swoich 40 metrowych m3 na 30 lat w kredycie.


  Zamiast progów - patrol policji z suszarkami od czasu do czasu i żadne progi nie będą potrzebne.

 • Markus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 09:48 ~Markus

  Ha ha popieram. Wakacje od szkoły i poranionych progów zwalniajacych! Jeszcze został na głębokiej !

 • Skipper

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 09:47 ~Skipper

  Marco~Marco

  Jechalem wczoraj i niestety musze stwierdzic ze progi sa na swoim miejscu. Masakra - nie wiem co za kretyn ustawil je tak gesto.. Rozumiem ze przy szkole (choc akurat sa ustawione dosc niefortunnie), ale na calej dlugosci ulicy co kawalek?

  Są tak gęsto, żebyś jeździł wolniej. Słoikowo słynie z kierowców jeżdżących z nadmierną prędkością.
  Jak nie pasują Tobie progi to wracaj do siebie, lub przesiądź się do autobusu lub na rower.

 • znawca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 08:41 ~znawca

  zdzichkom1zdzichkom1

  na idzikowskiego na odcinku 400 m sa 4 spowalniacze. przy działkach. po co ?


  bo sobie jeże spacerują...

 • Marco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2015 08:22 ~Marco

  Jechalem wczoraj i niestety musze stwierdzic ze progi sa na swoim miejscu. Masakra - nie wiem co za kretyn ustawil je tak gesto.. Rozumiem ze przy szkole (choc akurat sa ustawione dosc niefortunnie), ale na calej dlugosci ulicy co kawalek?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl