Ulice

07.11.2017 10:50 UTRUDNIENIA

Beton wylał się z wywrotki.
Dwa pasy S8 były zablokowane

Spore utrudnienia czekały na kierowców jadących trasą S8 od strony Bemowa w kierunku mostu Grota-Roweckiego. W rejonie skrzyżowania z Broniewskiego z jadącej ciężarówki wylał się beton.

Pierwszy sygnał, który dostaliśmy, wskazywał że w zdarzeniu brała udział betoniarka. Nasz reporter donosił jednak, że była to zwyczajna wywrotka, za to z niezwyczajnym ładunkiem. Wiozła bowiem beton - może nie całkiem płynny, ale też dość plastyczny, by najzwyczajniej w świecie wylał się na drogę.

Doszło do tego tuż za węzłem - w miejscu, gdzie samochody włączają się do ruchu na głównej jezdni. Kierowca albo nie zauważył tego od razu, albo też potrzebował dłuższej chwili, by się zatrzymać. Stanął dopiero na wysokości ulicy Hłaski.

- Są duże utrudnienia od Prymasa Tysiąclecia. Na S8 jest policja, która zabezpiecza miejsce zdarzenia i służby, które usuwają rozlany beton - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Sytuację potwierdzała policja. - Dwa z trzech pasów, środkowy i prawy, są wyłączone z ruchu. Na długości stu metrów, przejezdny jest tyko lewy pas. Nie wiadomo, ile może to potrwać - informowała przed 10 Edyta Adamus z biura prasowego stołecznej policji. - Należy wybierać inne trasy - radziła.

O 10.10 Tomasz Zieliński poinformował, że na miejscu były już służby sprzątające, a nieprzejezdny został tylko jeden pas.

Utrudnienia zakończyły się przed 14.

mp/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • PatiLove

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2017 15:17 ~PatiLove

  Różnie to bywa jak za przewóz się weźmie jakiś Janusz, a nawet jeśli nie Janusz, to firma która się nie trzyma sztywnych procedur. Poważne firmy cementowe mają szereg zabezpieczeń i procedur właśnie, bez przejścia których nie ma mowy o wyjechaniu na drogę. Od elementów ubioru poprzez wypukłe lusterka do strefy martwej aż po niewulkanizowane opony na osiach skrętnych.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2017 08:14 ~stonka

  Gruszka~Gruszka

  Na dużych budowach często jest właśnie tak, że beton transportuje się prosto od wytwórcy (np. Cemex) w wywrotkach. Tak jest taniej. Czy to z wywrotki czy z gruszki zawsze coś tam na jezdnie będzie kapało - tego się nie da uniknąć. Trzeba byłoby chyba opłukiwać wodą każde auto wyjeżdżające od producenta cementu. Faktem jest, że to czasem słabo wygląda jak widzę sam nowe ulice po remontach i z pozasychanym betonem, ale przecież nikt nie udowodni, że to akurat z mojej pociekło (czego i tak sam nie zobaczę) ani się nie zatrzymam każdego tekiego wylania sprzątać. I tak dobrze, że koleś się zatrzymał. Nie musiał. Dlatego uważam, że jakikolwiek mandat to byłoby już nadużycie. Mógł pojechać i nic by się nie stało.

  Radzę uważać na mieście, nie tylko na czystość kół czy zabezpieczenie ładunku, ale też na masę i na sprawność techniczną pojazdu. Władze miasta zapowiedziały wzmożone kontrole pojazdów budowlanych - w końcu. Skończy się dopłacanie z podatków do cwaniaków niszczących własność publiczną.

 • Ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2017 21:12 ~Ala

  Gruszka~Gruszka

  .. ale przecież nikt nie udowodni, że to akurat z mojej pociekło (czego i tak sam nie zobaczę) ani się nie zatrzymam każdego tekiego wylania sprzątać. .....
  I tak dobrze, że koleś się zatrzymał. Nie musiał. Dlatego uważam, że jakikolwiek mandat to byłoby już nadużycie. Mógł pojechać i nic by się nie stało.

  Ad1 - brak słów
  Ad2 - gdyby go nie zatrzymali strażnicy to by uciekał dalej

 • fonderal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2017 19:22 ~fonderal

  Roman~Roman

  tu pisują sami idioci, człowiek wiózł suchy beton, czyli mieszaninę piasku, kruszywa i cementu. Otworzyła mu się klapa i się wysypał. Awaria samochodu i tyle. Cała reszta pisze o brudzie z budów na kołach ciężarówek, tylko że to nie na temat. Towar nie był ciekły ale był sypki niczym piasek.

  Ale to wszyscy wiedzą.
  Gdybyś nie zauważył, rozmowa dotyczy odpowiedzialności, nie samego faktu. Także ostrożnie z tymi idiotami, bo może się okazać, że nie są nimi ci, których o to oskarżasz.

 • halo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2017 19:20 ~halo

  Roman~Roman

  tu pisują sami idioci, człowiek wiózł suchy beton, czyli mieszaninę piasku, kruszywa i cementu. Otworzyła mu się klapa i się wysypał. Awaria samochodu i tyle. Cała reszta pisze o brudzie z budów na kołach ciężarówek, tylko że to nie na temat. Towar nie był ciekły ale był sypki niczym piasek.  a dlaczego uciekł z miejsca zdarzenia ?

 • Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2017 18:42 ~Roman

  tu pisują sami idioci, człowiek wiózł suchy beton, czyli mieszaninę piasku, kruszywa i cementu. Otworzyła mu się klapa i się wysypał. Awaria samochodu i tyle. Cała reszta pisze o brudzie z budów na kołach ciężarówek, tylko że to nie na temat. Towar nie był ciekły ale był sypki niczym piasek.

 • Wanna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2017 18:10 ~Wanna

  Gruszka~Gruszka

  To stawki też powinny wyglądać tak samo. A nie wyglądają. Jak mam limit czasowy bo beton wystygnie to będę się bawił w mycie kół przez pół godziny? Wiem, że to nie jest wszystko cacy, ale może niech miasto albo producenci ogarną ten temat a nie zrzucać to na kierowców albo małe firmy transportowe które ledwo koniec z końcem wiążą.
  G


  W takim razie piekarz jak będzie na stronie niech nie używa papieru toaletowego tylko własnych palców, bo zamiast tracić czas na papier i jeszcze nie daj Boże mycie rąk, to może na spokojnie dodatkowych kilka bochenków przygotować. Ręce wytrze o ciasto.
  A wracając do tematu to jak by tak zdjąć kagańce i wyrzucić tachografy to by można jeszcze kilka kółek zrobić bo to i szybsza jazda, i brak niepotrzebnych pauz, a przecież można też po 16 i więcej godzin robić wtedy to będzie zysk

 • ass

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2017 17:57 ~ass

  dsqqs~dsqqs

  Obciazyc kierowce lub firme pelnymi kosztami imprezy i dowalic gruby mandat na kilka tysiecy - jezdza z tymi betonami jak chca, rozpedzaja sie powyzej dopuszczalnych prednosci przeladowani, cieknie im z gruszek na skrzyzowaniach (polecam zobaczyc Sowinskiego od strony Wolskiej) i jeszcze za kierownica co drugiej takiej ciezarowki burak ktory predzej pieszego rozjedzie i ochlapie, niz ustapi... To sie musi kiedys skonczyc!


  wracaj do domu. betoniarki sa nasze warszawskie Swoje

 • Pablo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2017 17:07 ~Pablo

  TYDZIEŃ TEMU TAKA SAMA SYTUACJA NA JEROZOLIMSKICH NA WYSOKOŚCI SALONU MERCEDESA.
  MOŻE WARTO SPRAWDZIĆ STAN SAMOCHODÓW...
  ZANIM BĘDZIEMY MIELI TRAGEDIĘ !!!!!!

 • ogór na biegunach

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2017 15:59 ~ogór na biegunach

  Firma odpowiedzialna za tą sytuacje - gruba kara + koszty doprowadzenia jezdni do stanu sprzed zdarzenia. Pewnie teraz będzie tak, że przez najbliższe 10 lat do najbliższego remontu jezdni będziemy jeździć po jezdni usyfionej starym betonem - a wszystko dlatego, że jakiś badziewiarz chciał oszczędzić...Mam nadzieję, że GDDK się tym razem postara i zmusi winnego do solidnego czyszczenia...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl