Ulice

20.02.2018 17:19 OCHOTA

Będzie łatwiej skręcać w lewo.
Trzy skrzyżowania do remontu

SERWISY:

Trzy najbardziej ruchliwe skrzyżowania na Ochocie czekają zmiany. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg na przebudowę sygnalizacji świetlnej oraz modyfikację organizacji ruchu.

Zmiany mają objąć skrzyżowania Sokołowskiego i Szczęśliwickiej, Kopińskiej i Białobrzeskiej oraz Dickensa i Białobrzeskiej.

- Raport bezpieczeństwa, który wykonujemy co roku, wykazał, że na tych skrzyżowaniach dochodzi do dużej ilości wypadków i kolizji drogowych - poinformowała Karolina Gałecka, rzecznik ZDM.

ZDM zapowiada, że sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach jest wyeksploatowana i awaryjna. Do  awarii przyczyniają się liczne zdarzenia drogowe, które często kończą się uszkodzeniem sygnalizacji.

Planowane w najbliższych miesiącach zmiany poprawią bezpieczeństwo, a także sposób funkcjonowania skrzyżowań. Planowane jest wprowadzenie pełnej akomodacji.

Każde skrzyżowanie zostanie wyposażone w nowe okablowanie, sterowanie, maszty i sygnalizatory. Lewoskręty z głównych kierunków będą miały osobne fazy, więc poprawi się bezpieczeństwo.

Każde skrzyżowanie zostanie przygotowane pod planowaną budowę dróg rowerowych.

Na skrzyżowaniu Sokołowskiego i Szczęśliwickiej zostaną przesunięte przejścia dla pieszych, a także linie zatrzymania samochodów. Ponadto pojawi się pas do skrętu w prawo, na północno-wschodnim wlocie ulicy Szczęśliwickiej. Zaplanowana jest także korekta łuków skrzyżowania, obniżenie krawężników na przejściach dla pieszych oraz remont chodników obrębie skrzyżowania.

Podobne zmiany obejmą skrzyżowanie ulic Kopińskiej i Białobrzeskiej. Tutaj również zostanie poszerzone i przesunięte przejście dla pieszych. Ponadto główny lewoskręt z ulicy Kopińskiej zostanie wyposażony w oddzielną fazę.

Oba skrzyżowania będą ze sobą skoordynowane.

Z kolei na skrzyżowaniu ulic Dickensa, Białobrzeskiej i Urbanistów zostaną wyznaczone nowe pasy do skrętu w lewo z ulicy Urbanistów. Dzięki temu zostanie upłynniony ruch z tej ulicy. Przez skrzyżowanie zostaną przeprowadzone pasy rowerowe.

Termin składania ofert przetargowych mija 7 marca.

bb/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • and

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2018 10:50 ~and

  Zielone strzałki w prawo są wyłączone, zasłonięte lub działające tylko przez kilka sekund - ktoś wie o co chodzi? Na przykład Trojdena -> Żwirki i Wigury.
  Skręty w prawo od jakiegoś czasu są mocno utrudnione i zwiększają korki.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2018 10:53 ~stonka

  bp1~bp1

  Wy nie piszcie raportów. Przywróćcie skręt w lewo z Grójeckiej w Dickensa to problem na Urbanistów zniknie. Problemem jest kupa korposzczurów z Mordoru którzy stoją w ogromnej kolejce aby skręcić w lewo w Korotyńskiego z Grójeckiej. Bo inaczej pojechać nie potrafią. Chcecie bezpieczeństwa to zamontujcie światła dla pieszych na przycisk/żądanie na Grójeckiej na wysokości Racławickiej. Tam to jest Sajgon.

  Ciekawe po czym poznajesz korposzczura? I jak niby mają przedostać się na Włodarzewską, bo przynajmniej połowa zawraca na światłach? Pod prąd w Harfową. Trzy razy w prawo w Dickiensa-Skorchód Majewskiego, a potem jeszcze w lewo w Grójecką? Do Dickensa przez zatkaną Bitwy Warszawskiej i Białobrzeską? I co ma dać przywrócenie skrętu w Dickensa, skoro po wymalowaniu DDRów, Dickensa od godziny 7 do 19 stoi, a jak nie stoi, to zablokowany jest wlot przez przegubowiec, który nie mieści się na zatoce przy budach, bo autochton kupuje pieczywo?

 • bp1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2018 10:06 ~bp1

  Wy nie piszcie raportów. Przywróćcie skręt w lewo z Grójeckiej w Dickensa to problem na Urbanistów zniknie. Problemem jest kupa korposzczurów z Mordoru którzy stoją w ogromnej kolejce aby skręcić w lewo w Korotyńskiego z Grójeckiej. Bo inaczej pojechać nie potrafią. Chcecie bezpieczeństwa to zamontujcie światła dla pieszych na przycisk/żądanie na Grójeckiej na wysokości Racławickiej. Tam to jest Sajgon.

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2018 10:04 ~Konrad

  W mojej opinie na tych skrzyżowaniach nie ma takiego dramatu jak na skrzyżowaniu Wawelskiej, Grójeckiej i Kopińskiej. Tam ciągle durni kierowcy blokują tramwaje, nie ma miesiąca bez większej kolizji na tym skrzyżowaniu a drobne to pewnie ciężko policzyć. A oni remontują drobnicę co ma mniejszy wpływ na zbiorkom.

 • Kostek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2018 09:27 ~Kostek

  A czy przy okazji można prosić o przebudowę skrzyżowania Dickensa i Grójeckiej? Chodzi o przywrócenie możliwości skrętu w lewo z Grójeckiej w Dickensa od południa (teraz tylko od północy) oraz wymiana nawierzchni na wlocie w Dickensa wraz poszerzeniem jezdni w tym miejscu, aby autobusy nie blokowały tego wlotu, stojąc na przystanku. O poprawę na skrzyżowaniu z Korotyńskiego nie proszę, bo widziałem plan miasta na przebudowę skrzyżowania Harfowej z Grójecką i nic ono nie poprawi, więc i na Korotyńskiego nic nie wymyślą... (smutne)...

 • ursus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2018 09:22 ~ursus


  ursus~ursus

  Kiedy lewoskręt z al. jerozolimskich w Ryżową?
  Ile osób musi tam jeszcze zginąć?


  Jolaaaa~Jolaaaa

  To jest artykuł o Ochocie, a nie jakis zadupiach we Włochach czy innym Ursusie.


  No uśmiałem sie do łez...

 • keneb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2018 08:32 ~keneb  benek~benek

  Osobówkarzom to nawet jazda prosto sprawia problem, żeby nie wjechać w drzewo. xD
  keneb~keneb

  Nieźle, właśnie odpisuję na twój trzeci komentarz o osobówkarza, który walnąłeś w przeciągu 1-2h. LECZ SIĘ.
  benek~benek

  Ciekawe masz hobby, osobówkarzu. xD

  A może ja nawet nie mam prawka, skąd wiesz?

  Dodam ci do paranoi. Wiesz, że autobusy to tak naprawdę takie duże osobówki? Nie przeraża cię to, że pewnie czasem jeździsz autobusem?

  xD na końcu zdania wiele tłumaczy... albo jesteś dzieciak albo mało mądry człowiek.

 • break

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2018 08:31 ~break

  Tytuł tego tekstu powinien brzmieć:

  Po remoncie trzech skrzyżowań będzie trudniej skręcić w prawo i powiększą się korki.

  Każdy kto obserwuje ostatnie zmiany robione na skrzyżowaniach przez Puchalskiego wie że tak będzie.

 • Znajomy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2018 00:27 ~Znajomy

  Obserwując wykonywane niedawno przebudowy skrzyżowań ZDM, należy stwierdzić FAKT, że po zakończeniu prac, korki na tych ulicach będą z pewnością większe. Tak jest np na przebudowanych skrzyżowaniach Al. Jerozolimskich z Białobrzeską, śzczęśliwicką i Niemcewicza (łącznie 3 spowalniacze = światła). Brak koordynacji pomiędzy nimi, niezależnie od prędkosci, staję na wszystkich trzech, w najleopszym wypadku na dwóch. Zupełnie nieuzasadniony BRAK zielonych strzałek do skrętu w prawo z ul. Białobrzeskiej i Szczęśliwickiej (w aleje).

 • Jolaaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2018 23:58 ~Jolaaaa

  ursus~ursus

  Kiedy lewoskręt z al. jerozolimskich w Ryżową?
  Ile osób musi tam jeszcze zginąć?  To jest artykuł o Ochocie, a nie jakis zadupiach we Włochach czy innym Ursusie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl