Ulice

07.12.2015 13:01 solidarności / żelazna

Awaria sygnalizacji na Żelaznej. "Nerwowo, kierowcy trąbią"

SERWISY:


W poniedziałek rano doszło do awarii sygnalizacji na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Żelaznej.  Jak informują czytelnicy, problemy ze światłami były już w weekend.

Awarię zauważył w poniedziałek rano reporter tvnwarszawa.pl. - Sygnalizatory są czarne. Kierowcy i komunikacja miejska sami muszą radzić sobie w przejeździe przez skrzyżowanie - relacjonował przed godz. 8 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Najtrudniejsza sytuacja panuje na ul. Żelaznej, skąd samochody nie mogą wyjechać. Kierowcy się denerwują i na siebie trąbią - dodał.

Usterka zajęli się pracownicy Zarządu Dróg Miejskich. - Do awarii doszło o godz. 5.55. Konserwator jest na miejscu. Trwa ustalanie przyczyny awarii. Wtedy będziemy mogli powiedzieć, jak długo potrwa jej usuwanie - poinformowała nas Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Nie pierwszy raz

Nasi czytelnicy informowali na forum tvnwarszawa.pl, że światła były zepsute już w weekend. W niedzielę też był tam problem ze światłami - napisał tttas, a  według edziaf, światła nie działały już w sobotę wieczorem. Po południu Gałecka przyznała, że kłopot objawił się wcześniej, ale - jak zapewniła - nie został zignorowany.

- Faktycznie problemy z sygnalizacją świetlną zaczęły się w weekend. Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy w niedzielę o godz. 7. Awaria została usunięta. W poniedziałek doszło do kolejnej - wyjaśniła rzeczniczka i dodała, że źródłem usterki było okablowanie. - To jest awaria, która lubi się powtarzać - rozkłada ręce.

Przed godz. 12 awarię udało się usunąć, co potwierdził na miejscu nasz reporter. - Mamy nadzieję, że została usunięta na dobre i problemy nie powrócą - podsumowała Karolina Gałecka.

su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 16:54 ~gość

  azerty~azerty

  Ja widzę na wideo, że kierowcy radzą sobie całkiem dobrze. Owszem jest zator, ale każdy wie kiedy warto kogoś przepuścić, a kiedy nie. To motorniczy tramwaju nie może najbardziej się przystosować do nowych warunków na drodze. Jedzie i dzwoni na końcu filmu, trochę zrozumienia dla kierowców. Ma pierwszeństwo, ale nie powinien tu go nadużywać


  W takiej sytuacji tramwaj ma bezwzględne pierwszeństwo.

 • robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 12:54 ~robert

  Wczoraj po południu na pewno nie działały bo tamtędy jechałem.

 • fifi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 11:22 ~fifi

  Jechałem tamtędy koło 1 w nocy i już nie działały światła

 • tutejszy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 10:59 ~tutejszy

  Przed remontem sygnalizacja jakoś działała. Od kilku dni nie daje się uruchomić nowej. Może jakąś panią Lodzię z chorągiewką na podeście dałoby się postawić?

 • do azerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 10:50 ~do azerty

  Chyba ci w uszach dzwoni."Jedzie i dzwoni"- jeżeli tak określasz dwa krótkie dzwonki, to zdaje się, w życiu nie słyszałeś naprawdę długo dzwoniącego tramwaju.

 • kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 10:34 ~kolo

  I po co wojny wystarczy wyłączyć prąd i sami się pozabijacie.

 • hahahahaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 09:54 ~hahahahaa

  Czy wy wydzicie w jakim stanie są przewody? To zdjęcie mówi wszystko.
  Przecież firma która to konserwuje powinna być natychmiast ukarana, a całe skrzyżowanie mieć wymienione okablowanie. Zamiast bzdurnych iluminacji można przeznaczyć pieniądze na ratowanie infrastruktury krytycznej, choćby sygnalizacji.
  Ja rozumiem, że teraz najważniejsza jest przebudowa ronda Dmowskiego i zwęrzenie al. Jana Pawła żeby inwestorzy przychylni ratuszowi mogli więcej zarobić ale nawet złodziejstwo powinno mieć granicę....

 • azerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 09:26 ~azerty

  Ja widzę na wideo, że kierowcy radzą sobie całkiem dobrze. Owszem jest zator, ale każdy wie kiedy warto kogoś przepuścić, a kiedy nie. To motorniczy tramwaju nie może najbardziej się przystosować do nowych warunków na drodze. Jedzie i dzwoni na końcu filmu, trochę zrozumienia dla kierowców. Ma pierwszeństwo, ale nie powinien tu go nadużywać

 • edziaf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 09:22 ~edziaf

  Światła już nie działały w sobotę wieczorem

 • tttas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2015 08:54 ~tttas

  Przed 6 rano?
  W niedziele też był tam problem ze światłami.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl