Ulice

07.12.2018 08:53 Na Dolnym Mokotowie

Awaria świateł na ważnym skrzyżowaniu. Kierowcy utknęli w korkach

SERWISY:

Poranna awaria sygnalizacji na skrzyżowaniu alei Wilanowskiej z Doliną Służewiecką i aleją Sikorskiego spowodowała ogromne utrudnienia. Po godzinie światła zostały naprawione.

W korku utknęli nie tylko kierowcy w rejonie samego skrzyżowania. Znacznie zwolnić trzeba było też Trasą Siekierkowską, jeszcze przed mostem, po stronie Wawra. - Sytuacja drogowa jest bardzo trudna - ostrzegał nasz reporter Tomasz Zieliński.

Z utrudnieniami musieli też liczyć się kierowcy jadący z Wilanowa w kierunku centrum i ci zmierzający z Ursynowa na Mokotów. Korek zaczynał się tam już na wysokości alei Komisji Edukacji Narodowej.

W przyszłym roku nowa sygnalizacja

Sygnalizacja zepsuła się kwadrans przed godziną 8. - Konserwator jedzie już na miejsce. Podejrzewamy, że może to być awaria kablowa. Przy opadach deszczu woda dostaje się do starych urządzeń i dochodzi do zwarć - wyjaśnia Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

O awariach sygnalizacji na tym skrzyżowaniu informowaliśmy wielokrotnie. - Mamy świadomość tego, że to stara sygnalizacja, która wymaga remontu. Został on ujęty w planach na przyszły rok - podkreśla rzeczniczka.

Jak dowiedzieliśmy się od Piotra Świstaka z Komendy Stołecznej Policji, na miejsce została wysłana załoga policji, która ma kierować ruchem na skrzyżowaniu.

Po godzinie awaria sygnalizacji została usunięta.

Podobna awaria miała miejsce półtora miesiąca temu:

kk/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wry

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2018 18:43 ~wry

  tam stale są awarie, a policji nie uświadczysz. Skrzyżowanie jest duże, ruchliwe i dla większości kierowców trudne,więc jak jest awaria to policja byłaby bardzo pożądana

 • zniesmaczony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2018 13:15 ~zniesmaczony

  Ja się pytam. Dlaczego na skrzyżowaniu na którym przynajmniej raz w tygodniu jest awaria nie ma nigdy policji, która kierowałaby ruchem?

 • antygalas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2018 11:50 ~antygalas

  Nic nowego. Prawdopodobieństwo awarii tych świateł w trakcie opadów jest bliskie 1. Cudem jest jak pada a światła działają. To tylko pokazuje jak bardzo ZDM ma ludzi w poważaniu.

 • MRF

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2018 11:07 ~MRF

  "na usprawnianie przejazdu samochodów którymi jeździ większość Warszawiaków"

  Nieprawda. Owszem większość Warszawiaków ma samochód, ale większość podróży odbywa się komunikacją miejską: 46,8%, vs samochodem 31,1%, pieszo 17,9%, rowerem 3,1% - dane z badania z 2015 r. Także przyjezdnych zapraszamy na parkingi P+R, tranzyt na Górę Kalwarię / Sochaczew, i wtedy w autobusach przejedziemy nawet przy awarii świateł.

 • Boom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2018 10:52 ~Boom

  ddd34~ddd34

  bez wiadukt nad skrzyżowaniem (wiadukt mozna postawiac w 6-7 miesiecy jak sie chce...)sikorskiego/dolina nic nie pomoze, choćby skały sra... ;)


  Jak chcesz niby postawić tam wiadukt skoro teraz jest to tak oblegana trasa? Bez zakończenia budowy POW nie ma mowy by wyłączyć ten odcinek.

 • ddd34

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2018 09:46 ~ddd34

  bez wiadukt nad skrzyżowaniem (wiadukt mozna postawiac w 6-7 miesiecy jak sie chce...)sikorskiego/dolina nic nie pomoze, choćby skały sra... ;)

 • długi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2018 09:29 ~długi

  Co jest do cholery z tą sygnalizacja w tym miejscu?! Co drugi dzień awaria. Czy nie można tego naprawić tak, by działała?

 • FundacjaAdUrbem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2018 09:16 ~FundacjaAdUrbem

  Ale ZDM woli wydawać kase na rowerki których nie ma na ulicach od 3miesięcy niż na usprawnianie przejazdu samochodów którymi jeździ większość Warszawiaków

 • pzl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2018 09:02 ~pzl

  Zdążyłem w ostatniej chwili :)
  To skrzyżowanie to zmora - awaria co 3 dni.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl