Ulice

29.07.2015 11:28 kłopoty z tramwajami w dwóch dzielnicach

Awaria sieci trakcyjnej na Grójeckiej. Utrudnienia były też na Woli

SERWISY:


Na ulicy Grójeckiej przy placu Narutowicza doszło do awarii sieci trakcyjnej - ruch na torach w obu kierunkach był wstrzymany. Utrudnienia były też na Woli.

Utrudnienia w ruchu tramwajów na ulicy Grójeckiej trwały około 20 minut. - O 10.30 tramwajarze usunęli usterkę, przywrócili napięcie i pojazdy ruszyły - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak dodaje, awaria spowodowała duże utrudnienia w ruchu i sporą dezorientację u pasażerów.

Wstrzymany ruch

Informację o zatrzymaniu ruchu tramwajów nasz reporter otrzymał po godzinie 10. Potwierdzili ją też tramwajarze. - Mamy sygnał o zatrzymaniu ruchu tramwajów w obu kierunkach na ulicy Grójeckiej na wysokości placu Narutowicza ze względu na brak napięcia w sieci trakcyjnej - mówił Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

"Wstrzymany ruch tramwajów linii 1, 7, 9, 14, 15, 25 na ul. Grójeckiej przy placu Narutowicza w obu kierunkach. Występują opóźnienia w kursowaniu" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Kłopoty na Woli

- Z kolei na Skierniewickiej przy wjeździe do zajezdni Wola wykoleił się tramwaj techniczny - dodawał Węgrzynowicz.

"Z powodu wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej w okolicach skrzyżowania Wolskiej i Skierniewickiej linie 10, 26 i 27 kierowane są na poniższe trasy objazdowe: WYŚCIGI/WIATRACZNA/METRO MARYMONT - ... - Wolska - Młynarska - Obozowa - KOŁO - poinformował po godz. 11 ZTM.

Ruch został wznowiony około godziny 11.25. - Nadal mogą występować opóźnienia w kursowaniu tych linii - podał ZTM.

jb/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Motorniczy z Mokotowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2015 16:31 ~Motorniczy…

  mmm~mmm

  To nie wszystkie awarie. Była jeszcze jedna - zepsuty tramwaj przy Ratuszu Bemowo. Około godz. 8:00 skutecznie zablokował ruch w kierunku Hali Wola. Nie jeździły tramwaje linii 10, 11 i 26.

  Bardzo przepraszam pasażerów, ale niestety prowadzony przeze mnie tramwaj odmówił dalszej jazdy, wiwc musiał być spychany przez jadący za nim tramwaj linni 26, więc całkowite zatrzymanie trwało od 7:51 do 8:16. Cóż, nie lubię takich akcji, ale psuje się wszystko, i tramwaje też. Nikt specjalnie nie ribi tego, aby był dzień pieszego pasażera. Pozdrawiam

 • Azerate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2015 15:33 ~Azerate

  Tadeusz~Tadeusz

  29 lipca - Dzień Pieszego Pasażera

  Podobnie jak 28 i 30. I prawie każdy dzień w roku.

 • Tadeusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2015 14:25 ~Tadeusz

  29 lipca - Dzień Pieszego Pasażera

 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2015 12:48 ~mmm

  To nie wszystkie awarie. Była jeszcze jedna - zepsuty tramwaj przy Ratuszu Bemowo. Około godz. 8:00 skutecznie zablokował ruch w kierunku Hali Wola. Nie jeździły tramwaje linii 10, 11 i 26.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl