Ulice

13.07.2011 11:56 woda podmyła tory

Awaria przy Wileńskim:
cały dzień utrudnień

SERWISY:

 

Po wielu godzinach udało się przywrócić normalny ruch w al. Solidarności w stronę centrum. W środę rano na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Jagiellońskiej doszło do poważnej awarii wodociągowej. Woda podmyła tory tramwajowe. W jezdni pojawiła się gigantyczna dziura.

- Tramwaje wróciły na tory po godz. 18.00 - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Samochody jeszcze jeździły wahadłowo, na zmianę z komunikacją, ale w czwartek rano nie było już utrudnień.


Internauci zaalarmowali

O utrudnieniach na Pradze Północ poinformował nas jeden z internautów:

"Witam na warszawskiej Pradze pomiedzy parkiem a Starym Miastem zarwal się asfalt. Powstala wyrwa w jezdni, wycieka pełno wody oraz jest sparaliżowany cały ruch od Dworca Wileńskiego w stronę placu Bankowego - napisał na Kontakt24.

Woda na torach

- Ok. 9.00 doszło do awarii wodociągowej- wyjaśniał Roman Bugaj, rzecznik Miejskich Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji. - Tramwaje Warszawskie zleciły przebudowę magistali wodociągowej, w związku ze zmianami w ruchu tramwajowym przy budowie II linii metra. W czasie prac najprawdopodobniej została uszkodzona rura. Doszło do wycieku. Woda podmyła torowisko i trzeba było wstrzymać ruch tramwjów w stronę centrum - dodał.

- Na przystankach jest informacja o utrudnieniach i objazdach, więc zagubionych pasażerów jest niewielu - relacjonował po południu Tomasz Zieliński.

Utrudnienia dla kierowców

Dla samochodów wprowadzono ruch wahadłowy: samochody jadące w stronę mostu wpuszczane były na trambuspas. W tym czasie stały autobusy i tramwaje jadące w kierunku ul. Targowej.

Tramwaje na objazdy

W związku z awarią przez kilka godzin linie tramwajowe jeździły objazdami:

Linia 4 od ronda Żaba jedzie ulicą Starzyńskiego, mostem Gdańskim, Międzyparkową, Andersa do placu Bankowego i dalej swoją trasą.

Linia 20 od Targowej kursuje ulicami: Ratuszową, Jagiellońską, mostem Gdańskim, Słomińskiego, al. Jana Pawła II i od skrzyżowania z al. Solidarności swoją trasą.

Linia 26 jedzie od ronda Żaba ulicą Starzyńskiego, mostem Gdańskim, Międzyparkową, Andersa, al. Jana Pawła II.

Linia 23 nie dojeżdża do pętli na Czynszowej, ale jedzie prosto ul. 11 listopada, skręca w ul. Starzyńskiego i dalej przez most Gdański, Międzyparkową, Andersa i al. Jana Pawła II.

Dodatkowo, aby zapewnić dojazd do pętli Czynszowa, pomiędzy nią a Dworcem Wschodnim wahadłowo kursował dodatkowy tramwaj. Na wydłużonych trasach kursowały także autobusy zastępcze - Z1 i Z2.

Zobacz także na Kontakcie 24:

 

 

 

 

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

su/mz

 

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Stołeczna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 12:09 ~Stołeczna

  Szacunek dla ZTM!!! Natychmiast zorganizowano doskonałe objazdy i autobusową linię zastępczą Z, która jeździła dosłownie co 5 minut!!! Spod Dworca Wschodniego dojechałam na Stare Miasto w 20 minut w popołudniowym szczycie!!! Brawo!!!

 • ...

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 11:34 ~...

  Każdy ma prawo do pomyłki, czy to jest firma z Suwałk, czy z Warszawy bądź z Krakowa, budowa jest takim miejscem, że w każdej chwili może dojść do jakiejkolwiek awarii. Widzę, że wszyscy, którzy się wypowiadają, nie mają bladego pojęcia o robotach wodociągowych. Ekipa budowlana bardzo szybko się uporała z problemem, a tramwaje, po zaledwie kilku godzinach, jeździły po swoich trasach. Nie ma sensu robić z tego nie wiadomo czego, bo mimo utrudnień, budowa trwa dalej i wszystko jest już w należytym porządku.

 • bez znaczenia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 09:04 ~bez znaczenia

  sciema!! ja do wilenskiego tramwajem dojechalam juz chwile po 17 a nie po 18..... chyba ze tvn warszawa zyje w innej strefie czasowej - jak tak to przepraszam....

 • swinx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2011 21:38 ~swinx

  ~cudmiód uwierz mi na słowo że się da :)

 • cudmiód

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2011 19:48 ~cudmiód

  Maciej 18- nie dziwię się im . Byłby to cud gdyby tam skręciły.

 • Maciej 18

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2011 19:19 ~Maciej 18

  Hahahha na Rondzie Żaba tramwaje linni 23 miały problem ze skrętem w ul. Namysłowską.

 • KrzysiekK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2011 18:31 ~KrzysiekK

  Tramwaje o 18:10 powróciły na trasy podstawowe.

 • Hahaha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2011 16:20 ~Hahaha

  Hahahaha doszło do awarii, przecież kopali tam od rana i 100% uszkodzili wodociąg, a teraz mydlą ludziom oczy hahaha

 • panisko.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2011 14:33 ~panisko.

  Jak dawno położono ten rurociąg? Kto go bada i konserwuje okresowo? A myśleliśta, parobki, że władza to ładna pensyjka, "chętna" sekretarka i limuzyna z dyskretnym szoferem.

 • podatnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2011 14:29 ~podatnik

  Firma z Suwałk ? przecież to bardzo proste... Gospodarne PO dba o podatników. Dba tak samo jak ZTM czy ZDM aby ukraść jak najwięcej. PO przygarnie każdego złodzieja aby ukraść jak najwięcej. Rządy PO tak samo jak PiS to rządy złodziei...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl