Ulice

15.02.2012 13:57 skutki kolizji

Autobus wpadł
na zaparkowane samochody

SERWISY:

Na ulicy Palisadowej autobus miejski linii 701 uderzył w 7 zaparkowanych samochodów. To przykry skutek kolizji z mercedesem.

Winna kolizji, do której doszło tuż przed 11.00 w środę , była najprawdopodobniej kobieta kierująca mercedesem.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do próby wymuszenia pierwszeństwa – mówi Adam Stawicki z Miejskich Zakładów Autobusowych. Kierowca musiał gwałtownie skręcić, w wyniku czego pojazd wpadł w poślizg i uderzył w zaparkowane samochody – dodaje.

Nikt nie został ranny. Na ulicy Palisadowej wystąpiły niewielkie utrudnienia w ruchu.

wp/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • karawaniarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2012 19:29 ~karawaniarz

  buraku wystarczyło przeczytaC wpis z 14:12,nie ucz jak nie wiesz.Nauka spod łukowskiej wsi nie pasuje do miasta.Ale to dobrze ,że wielu buraczanych kierowców myśli ,tak jak ty.Autobusy mają łatwiej,bo tylko burak nie puści autobusu.

 • burak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2012 16:35 ~burak

  -Prawy
  Zamiast się śmiać z LLU jak to rodowity poczytaj sobie przepisy;) Po za terenem zabudowanym autobu nie ma pierwszeństwa ale w zabudowanym tak ruszając z przystanku;) Czy słoiki muszą was wszystkiego uczyć?;)

 • Hahahalinka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2012 15:02 ~Hahahalinka

  jechaliście po lodowisku autobusem ?? znawcy qrwa tematu a inni sobie też nie zdają sprawy jak się wydłuża droga hamowania. Jest taka zasada nie widzisz nie jedziesz.

 • karawaniarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2012 14:12 ~karawaniarz

  Niestety autobus nie ma pierwszeństwa ,kierujący ,który widzi powinien...bla,bla,bla,ale jak nie ustąpi wina autobusu.Kolejny przepis worek.A wnaszym szczególnie naszym społeczeństwie ,takich przepisów być nie powinno.Bo ja nie chcę żadnej kultury,uprzejmości ,tylko jasne przepisy i ich szanowanie.

 • doLewy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2012 14:00 ~doLewy

  Pierwszeństwo autobusu nie jest bezwzględne. Kierowca autobusu musi się upewnić, czy właczenie się do ruchu nie spowoduje zagrożenia dla innych kierowców i nie może na chama wypakowywać na inny pas z tego tylko powodu, że właczył kierunkowskaz. Tu obowiązuje taka sama reguła jak w przypadku pojazdów uprzywilejowanych. Należy im umożliwić przejazd, ale jak wymusi pierszeństwo i doprowadzi do kolizji, to kierowca takiego pojazdu dostaje mandat. I tak jest tutaj. Jak kierowca autobusu wymusi pierszeństwo na innym pojeździe właczając się do ruchu otrzymuje mandat, bo nie upewnił się czy może bezpiecznie wykonać manewr.
  A kierowcy autobusów (nie tylko miejskich) w Wawie mają wiele na sumieniu. Codziennie obserwuję jak łamią przepisy jeźdząc np. na wprost z pasa do skrętu w prawo, przelatując na czerwomym lub blokując skrzyżowania zdając sobie sprawę, że nie dadzą rady opuścić skrzyżowania.

 • Prawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2012 03:13 ~Prawy

  do czezar... czy mama często nazywała Cię debilem że tak szastasz tym słowem ? tak tylko pytam...

 • prawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2012 01:44 ~prawy

  żal mi was moi drodzy, tyle jadu i nienawiści... słowa kieruję do tęgich głów 2 ostatnich postów, szanuję was mimo wyzwisk obleśnych pod moim adresem... myślę że to efekt prostych emocji jakie wami kierują i braku logiki w głowie.Polecam lekturę Art..18.1 kodeksu drogowego i mimo wszystko serdecznie pozdrawiam.

 • DoPRAWY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2012 01:21 ~DoPRAWY

  Idź zdać jeszcze raz prawo jazdy. Autobus ma pierwszeństwo i należy mu umożliwić włączenie się do ruchu w momencie, w którym włączy KIERUNKOWSKAZ.

 • czezar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2012 00:55 ~czezar

  do 'prawy' ty debilu poczytaj kodeks drogowy

 • piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2012 23:50 ~piotr

  prawy gadasz jak potluczony. idz na forum onetu

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl