Ulice

05.02.2019 09:19 na Targowej

Auto wbiło się w windę
przy stacji metra

SERWISY:


Samochód osobowy wjechał w szyb windy przy wejściu do metra na Targowej. Kierowca trafił do szpitala.

Do wypadku doszło chwilę po godzinie 8. Renault jechało w kierunku alei Solidarności.

- Kierowca musiał zjechać na pas zieleni między jezdnią a torowiskiem i z dużą siłą uderzyć w szyb windy przy wejściu do stacji metra Dworzec Wileński - relacjonuje Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Jak informuje Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji, mężczyzna kierujący reanult został przewieziony do szpitala. - Miał urazy niezagrażające życiu - zaznacza policjant.

Szyb między jezdniami

Szyb windy znajduje się w pasie oddzielającym jezdnie Targowej, na wysokości ulicy Białostockiej. - Auto uszkodziło zarówno elementy szklane, jak i betonowe. Żeby ocenić straty, konieczne będzie wezwanie Transportowego Dozoru Technicznego - dodaje Węgrzynowicz.

Z ustaleń naszego reportera wynika, że w uszkodzonym szybie była winda pożarowa, z której na co dzień nie korzystają pasażerowie. Tę informację potwierdziła Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego. - To winda, która jest użytkowana wyłącznie przez służby ratownicze w przypadku konieczności przeprowadzenia akcji ratowniczej lub ewakuacji - wyjaśniła.

I dodała, że o wypadku powiadomieni zostali producent windy i Transportowy Dozór Techniczny. Ich zadaniem będzie sprawdzenie czy oprócz obudowy, nie została uszkodzona konstrukcja windy.

kk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • profesor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2019 21:34 ~profesor

  pieszy bez pieleszy~pieszy bez pieleszy

  Czekamy jak ktoś zginie? Wszystkie windy i przejścia podziemne powinny być oddzielone od jezdni barierami energochłonnymi , a nie jak obecnie szklanymi taflami. W dodatku geniusze kosztów budowy metra w systemie projektuj i buduj wcisnęli tą konkretną windę w skrajnię drogową też bez żadnej ochrony. Nikt się z drogowców nie wyrwie z krytyką bo potem kłopoty z robotą.

  jak wiadomo windy poruszaja sie w drewnianych szybach ( na pewno nie betonowych ) wiec w czasie takiej kolizji, jedynie szklo chroni drewniana konstrukcje przed zniszczeniem

 • Anka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2019 21:31 ~Anka

  widziałam to, jakas babka zajechała mu droge wyjezdzajac z białostockiej. odbil szczesliwie dla niej, gorzej dla kierowcy meganki

 • I masz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2019 14:31 ~I masz

  ...oczywiście polski kierowca tzw. "najlepszy"... nie pojedzie normalnie tylko skosi słupki, zabije przechodnia i pół miasta zdemoluje

 • windziarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2019 13:14 ~windziarz

  Te windy w większości i tak nie działają :-)

 • Jarc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2019 10:27 ~Jarc

  pewnie był zły na metro, bo mu dzień wcześniej sprzed nosa uciekło

 • pieszy bez pieleszy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2019 16:39 ~pieszy bez…

  Czekamy jak ktoś zginie? Wszystkie windy i przejścia podziemne powinny być oddzielone od jezdni barierami energochłonnymi , a nie jak obecnie szklanymi taflami. W dodatku geniusze kosztów budowy metra w systemie projektuj i buduj wcisnęli tą konkretną windę w skrajnię drogową też bez żadnej ochrony. Nikt się z drogowców nie wyrwie z krytyką bo potem kłopoty z robotą.

 • ciąggłupichkomentarzy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2019 16:31 ~ciąggłup…


  kasiorka~kasiorka

  Obciążyć sprawcę kosztami naprawy.
  Dinozaur~Dinozaur

  Obciążyć windę kosztami naprawy samochodu.


  Obciążyć plecy workiem kartofli

 • mp0011

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2019 16:07 ~mp0011

  Bzdurą jest, że jest to winda wyłącznie pożarowa i pasażerowie z niej nie korzystają. Łączy ona peron z antresolą i jest jak najbardziej wykorzystywana. Po prostu nie wjeżdża na powierzchnię bez kluczyka ...

 • Burger

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2019 14:58 ~Burger

  miamia~miamia

  niech zapłaci za szkody.
  Dlaczego mają płacić podatnicy?


  Poduszki kierowcy już dawno nie było (nie ma opcji,żeby pasażera zadziałała a kierowcy nie,odwrotnie może być)w tym aucie,to okazja była z Radomia,Płocka lub Gostynina...

 • ubezpieczony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2019 13:29 ~ubezpieczony

  Jezeli ma samochod ubezpieczony koszty POnosi insiurans,jezeli nie to wlasciciel?prosteSamochod ktory nie ma ubezpieczenia nie POwinien poruszac sie po drogach publicznych,gdyz jest zagrozeniem dla innych?Czas najwyzszy zeby to zrozumieli obywatele

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl