Ulice

05.04.2011 08:16 Utrudnienia w związku z remontem

Al. Niepodległości znów stanęła

SERWISY:

 

We wtorek kierowcy znów stanęli w porannym szczycie w al. Niepodległości - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. Ogromne korki związane są z remontem torowiska w tej ulicy.

Tylko po jednym pasie w każdym kierunku mają do dyspozycji kierowcy na odcinku między Filtrową a Hożą. Remont torowiska w al. Niepodległości, Chałubińskiego i Jana Pawła II rozpoczął się w sobotę. Utrudnienia na Niepodległości potrwają do 9 maja, ale na tym nie koniec zmian w tym rejonie. Czytaj więcej na ten temat

"Fatalna organizacja ruchu i cwaniactwo"

W dodatku rano na skrzyżowaniu nie działała sygnalizacja świetlna, a kierowcy skarżą się na fatalną organizację ruchu. Ci zjeżdżający z wiaduktu nad Al. Jerozolimskimi trafiają na dwa pasy, by za chwilę zorientować się, że jeden z nich służy tylko do skrętu w ulicę Oczki. Oczywiście większość chce jechać prosto i wpycha się na sąsiedni pas.

Podobna sytuacja jest po drugiej stronie skrzyżowania. Kierowcy jadący z Mokotowa mają do dyspozycji dwa pasy: lewy przecina tory i prowadzi w kierunku centrum. Prawy prowadzi do Nowowiejskiej i dalej do pl. Politechniki. Nie brak jednak takich, którzy jadą prawym pasem do miejsca, w którym ten się oddziela i tam wpychają się, by jechać prosto. - Pytanie więc, na ile korek jest spowodowany fatalną organizacją ruchu, na ile wąskim gardłem, a na ile cwaniakami próbującymi ominąć korek i dodatkowo zatykającymi skrzyżowanie? - zastanawia się nasz czytelnik.

mz/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • >>Mariusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2011 01:09 ~>&a…

  Chciałbym wyrazić moje głębokie ubolewanie i rozczarowanie spowodowane brakiem połączenia na linii DW CENTRALNY – CH. ARKADIA. Za połączenie podane wyżej do tej pory odpowiadały tramwaje, jednak od momentu rozpoczęcia remontu torów tramwajowych dojechanie do przystanku Nowolipki, Anielewicza, czy Stawki stanowi nie lada problem. Wprowadzenie dodatkowych przystanków NA ŻĄDANIE na linii 510 okazuje się nie wystarczające ze względu małą częstotliwość kursowania tej właśnie linii.

  Niecałe 2 lata temu podczas remontu torów przy KINIE FEMINA, kursowała linia Z4 której trasa rozpoczynała się właśnie na DW. CENTRALNYM a kończyła na CH. ARKADIA i z powodzeniem zastępowała linie tramwajowe 33, 17 czy 16, które na co dzień były całkowicie zapełniane. Obecnie nie ma możliwości bezprzesiadkowego dotarcia do CH. ARKADIA i przystanków znajdujących się na linii opisanej wyżej, co uważam za skandal w odniesieniu do ogromnego zapotrzebowania na tę właśnie trasę. Dziś dojazd do szkoły czy pracy dla wielu ludzi stanowił ogromny problem, co można było zaobserwować po zagubionych na przystankach pasażerów.

  O ile to możliwe bardzo proszę o jak najszybsze uruchomienie LINII Z4: DW. CENTRALNY – CH. ARKADIA, tak jak miało to miejsce w wakacje 2 lata temu!!!

 • motorniczy r-4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 20:39 ~motorniczy r-4

  gdyby barany zostawili samochody na parkingach co sa budowane to autobusy napewno by nie stały w korkach

 • Bartek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 19:27 ~Bartek

  Nauczcie się korzystać ze schematów ZTM. Doskonale można objechać JPII, Chałubińskiego i Niepodległości tramwajem 1 wzdłuż Towarowej a następnie na Placu Narutowicza przesiąść się w 77 i dojechać na Służewiec.
  http://www.ztm.waw.pl/pokazmapy.php?i=16&l=1

 • okoliczke

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 17:53 ~okoliczke

  Pozwolę sobie zacytować Marka Konrada z dnia świra "I patrze jak te chamy stoją w tych przykrych korkach"

 • wiejski glina ha ha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 15:07 ~wiejski…

  Policje możecie pocałować......wiecznie tylko ujadanie i narzekanie wystarczy matołki poczytać informacje pomyśleć i pojechać inna trasa

 • PW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 15:06 ~PW

  @bogdab: ale te drugie pół pensji, które nam zostaje to wciąż więcej niż ty masz wraz z małżonką, hahahaha!

  Oznaczenie jest fatalne. Sam jechałem w niedzielę w stronę Śródmieścia i lewy pas jest oznaczony jako do jazdy prosto a prawy do jazdy prosto i skrętu w prawo. I nagle na wysokości Nowowiejskiej okazało się, że to prosto, to jest właśnie w prawo, w stronę Politechniki.
  No to co się dziwić, że ludzie jadą prosto, zgodnie z oznaczeniem poziomym, które nagle robi ich w konia? Nie chcą jechać na Politechnikę i się wciskają...

 • ehh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 14:40 ~ehh

  O remoncie wiadomo od kilku ładnych miesięcy, Ci którzy dojeżdżają do centrum niech szukają objazdów (i nie mam tu na myśli Emilii Plater czy Marszałkowskiej) z dala od tego rejonu albo przesiądą się w metro czy tramwaj, od biedy może być też rower albo skuter. Sytuacja była do przewidzenia, a przymusu stania w korku nie ma, ale jeśli ktoś to lubi...

 • cc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 13:18 ~cc

  Za dużo słoików w Warszawie.

 • bogdab

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 12:25 ~bogdab

  ehehheheheh glubi warszawiacy :) zal mi was codziennie stoicie w takich korkach i dobrze :) heheh i co wy tam zarobicie ? guzik ! 1/2 pensji oddacie na paliwo i nerwy :) heheheh ZAL!!!

 • kok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 12:04 ~kok

  Policja tam powinna stać i regulować ruch. Przecież mają to w obowiązkach.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl