Ulice

21.11.2017 10:51 w wilanowie

92-latek parkował samochód.
Potrącił dwie piesze

SERWISY:

92-letni kierowca uderzył w dwie piesze przy parkingu w alei Rzeczpospolitej. Kierowca był trzeźwy, jedna z poszkodowanych trafiła do szpitala.

O potrąceniu informował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Samochód wjechał w pieszych w alei Rzeczypospolitej. Kierowca próbował zaparkować terenową hondą. Jednak gdy stał na miejscu parkingowym, wcisnął pedał gazu i wjechał na chodnik. Potrącił dwie kobiety. Jedna z nich trafiła do szpitala - mówił.

Nasz reporter przekazywał, jak doszło do potrącenia. - Z relacji świadków wynika, że mężczyzna wykonał aż dwa przejazdy po parkingu. Najpierw uderzył w kobiety i ruszył, po czym wjechał w budynek i dalej wciskał pedał gazu - wyjaśniał.

Węgrzynowicz dodał, że kierowca zniszczył także pobliski budynek. - Samochód uszkodził elewację, zniszczył reklamę, wyrwał drzewo. Zniszczenia są duże - podkreślał.

Zdarzenie potwierdziła policja. - O 8.17 doszło do potrącenia dwóch osób przez kierowcę prowadzącego hondę. Doszło do tego na parkingu, dlatego nie ma utrudnień w ruchu - przekazał Jacek Błaszczyk ze stołecznej policji. Informuje o jednej osobie przewiezionej do szpitala.

- W wyniku zdarzenia pokrzywdzone zostały dwie osoby, jedna została przebadana na miejscu w karetce, druga, której kierowca przejechał po stopie, została przewieziona do szpitala - mówił Błaszczyk.

mp/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2017 07:54 ~Mat

  Ups nie ten artykuł...

 • Mat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2017 07:44 ~Mat

  W tym wieku to już tylko utylizacja a nie motoryzacja.

 • refs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2017 08:48 ~refs

  [cytat_2744860]
  [cytat_2744635]


  Wars~Wars

  Nie bójmy się starszych kierowców, czy ktoś słyszał, żeby w tym wieku, któryś zabił na drodze. Natomiast ile życia zabierają młodzi 18, 20, 30 latkowie potrącając na pasach, wjeżdżając w przystanki, wpadający w poślizgi na skutek nadmiernej prędkości i braku wyobraźni.
  reszek~reszek

  I taka jest prawda. Stasi kierowcy jeżdżą ostrożniej. Kiedy trafi się wypadek z udziałem osoby w podeszłym wieku, zaraz jest o tym artykuł, bo to rzadkość jak śnieg w lipcu. Za to o młodych ludziach powodujących wypadki rzadko kto pisze, bo rozbijanie samochodów to u nich sprawa powszednia.


  Ten dziad jechał bardzo ostrożnie, to pewnie te kobiety nieostrożnie szły chodnikiem koło parkingu, kierowca samochodu, z którym się zderzył pewnie też brawurowo przejeżdżał przez parking.
  Jestem pewna, że gdyby 20-latek usiłował rozjechać dwie osoby też byłby o tym artykuł.

 • ARS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2017 06:50 ~ARS

  Starsi Panowie/Panie są bardzo często sprawcami wypadków - wymuszanie pierwszeństwa.W pewnym wieku człowiek już nie ma dobrej oceny odległości i prędkości.Osoby w podeszłym wieku powinny jeździć komunikacją miejską albo taryfą, gdyż mogą z wiadomych przyczyn(wieku) spowodować wypadek...to moje zdanie oczywiście

 • zawodowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2017 16:25 ~zawodowy

  Prawo jazdy powinno być darmowe, a egzamin powinien być zdawany/odnawiany co kilka lat.

 • Jonnie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2017 12:56 ~Jonnie

  no trudno,że uszkodził piesze i skosił drzewo. NAJWAŻNIEJSZE,ŻE BYŁ TRZEŹWY

 • jaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2017 11:46 ~jaa

  Wolno jechał i tak uszkodził samochód??? Żart jakiś chyba. Nie oszukamy czasu. W pewnym wieku czas reakcji jest bardzo długi i sprawność fizyczna również pozostawia wiele do życzenia.

 • Franc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2017 09:49 ~Franc  Wars~Wars

  Nie bójmy się starszych kierowców, czy ktoś słyszał, żeby w tym wieku, któryś zabił na drodze. Natomiast ile życia zabierają młodzi 18, 20, 30 latkowie potrącając na pasach, wjeżdżając w przystanki, wpadający w poślizgi na skutek nadmiernej prędkości i braku wyobraźni.
  reszek~reszek

  I taka jest prawda. Stasi kierowcy jeżdżą ostrożniej. Kiedy trafi się wypadek z udziałem osoby w podeszłym wieku, zaraz jest o tym artykuł, bo to rzadkość jak śnieg w lipcu. Za to o młodych ludziach powodujących wypadki rzadko kto pisze, bo rozbijanie samochodów to u nich sprawa powszednia.
  Ostrożny~Ostrożny

  Masz rację, ten starszy człowiek bardzo ostrożnie przejechał te dwie panie na parkingu, a potem, jeszcze ostrożniej, przycisnął mocniej pedał gazu i wyrżnął w ścianę, kosząc po drodze drzewko.

  Wypadki były, są i będą, co nie oznacza, że auto powinien prowadzić ktoś, kto ledwo podciera tyłek.

 • Wuj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2017 21:56 ~Wuj


  Wuj~Wuj

  Po 75 a już na pewno 80-ce ludzie, mocno zaawansowani seniorzy, powinni przemyśleć te wygłupy z prowadzeniem auta.
  Wczoraj mojemu synowi na parkingu osiedlowym 80+ też przerysowała samochód. Oczywiście uciekła ale był naoczny świadek i powiadomił syna.
  Nie wiem o co chodzi, co za moda bo widzę strasznie dużo starych, bardziej starych ludzi za kółkiem. Toczą się, robią na drodze co chcą ale wydaje im się że jadą, jadą bezpiecznie.
  Jakaś mała plaga.
  Wnuk~Wnuk

  Moja babcia dawno już nie żyje, ale zanim zmarła w wieku 80 lat, snuła optymistyczne projekty, jak to kupi sobie samochód i " Będzie wolniutko, brzegiem jezdni się toczyć, żeby dojechać do sklepu, albo do kościoła ". Nie zdążyła urzeczywistnić tego marzenia. Wybacz, Babciu :)

  " Będzie wolniutko, brzegiem jezdni się toczyć, żeby dojechać do sklepu, albo do kościoła "
  No właśnie, takich toczydełek jest coraz więcej i tamują ruch. Jak w takim wieku stać na samochód to tym bardziej na bezpieczeństwo i korzystanie z usług TAXI.

 • Matt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2017 19:46 ~Matt

  W zeszłym tygodniu widziałem go jak parkował, a później jak odjeżdżał z pod BestMalla na Sadybie. Miał problem z trafieniem w zatoczkę parkingową. Już wtedy powiedziałem żonie, że ten człowiek kiedyś spowoduje wypadek. On ledwo chodził na własnych nogach, nie mówiąc o prowadzeniu samochodu i orientacji w przestrzeni.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl