Ulice

20.12.2010 17:08 zima nie odpuszcza

60 kolizji, jeden wypadek i tir w poprzek jezdni

SERWISY:

Na warszawskich ulicach od rana doszło do ponad 60 kolizji i jednego wypadku, w którym niegroźnie ranna została jedna osoba. W Wolicy na trasie Warszawa-Katowice tir stanął w poprzek drogi. - Ruch odbywa się tam wahadłowo - poinformowała stołeczna policja.

- Od godz. 6 rano do godziny 17 zdarzyło się ponad 60 kolizji, głównie drobnych stłuczek. Poza tym miał miejsce jeden wypadek, jeden z kierowców został zabrany do szpitala, ale nic poważnego mu się nie stało - powiedziała Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. - Możemy mówić o w miarę bezpiecznym poranku - dodała.

Tir na krajowej "8"

Pod Warszawą w gminie Wolica na drodze krajowej nr 8 w wyniku kolizji z innym autem TIR stanął w poprzek drogi. Ruch jest utrudniony - odbywa się wahadłowo po nitce w kierunku Katowic. Żeby usunąć ciężarówkę, na miejsce musi dojechać dźwig.

Policja apeluje o ostrożność, dostosowanie prędkości do warunków na drodze i zachowanie właściwej odległości między pojazdami.

Opóźnione autobusy

Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego przyznaje, że kilkadziesiąt autobusów miało opóźnienia. - 74 linie były sterowane ręcznie, czyli nie jeździły według rozkładu, tylko ruszały z pętli zgodnie z decyzją dyżurnego - powiedział Konrad Klimczak z zespołu prasowego ZTM.

Jak dodał, kilka tramwajów miało awarie, opóźnienia sięgały 15-20 minut. Bez problemów kursowała Szybka Kolej Miejska.

Solarki na ulicach

Rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta Iwona Fryczyńska poinformowała w poniedziałek, że o godz. 3 rano na stołeczne ulice wyjechało 170 pługosolarek. Jeździły tymi ulicami, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Szczególną uwagę ZOM poświęcił mostom, wiaduktom oraz ulicom o dużym nachyleniu, takim jak Książęca, Dolna, Belwederska, Spacerowa czy Karowa. - Miasto jest przejezdne - zapewniła Fryczyńska.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Antolka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 09:39 ~Antolka

  Zakazać wjazdu do Warszawy egzotycznynym blachom typu: LLU, LU, LRA, LRY, LB, LBI, LPA, LPU, LLE, LOP, LTM, LWL, LZ, LZA, LC, LKR, LLB, TKI, TST, TSA, TSU, BBI, BI, EOP, DKA, DKL, DLU, CAL, CGD, ELC, EPI, ESK, RLA, RTA, BIA, BHA, BKL, BSI, BSK, SCI, TOP, TOS, NDZ, ZST, KWA, SRU, SRA.
  To zakała tego miasta !! Jeżdżą po kieliszku i powodują wypadki !!

 • Wacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.12.2010 11:38 ~Wacek

  szkoda słów..

 • Od 5 lat Warszawiak;)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.12.2010 11:33 ~Od 5 lat…

  Tak już jest, mały pies najgłośniej szczeka.
  :) poświęciłem swój cenny czas i przeczytałem poniższe komentarze - szczerze się ubawiłem podejściem i przebłyskiem inteligencji co poniektórych osób:) Brawo!
  "warszawiacy" a czy wsiądziecie w autobus, tramwaj, SKM prowadzony przez przyjezdnego?
  Znam kilka osób pracujących w tym zawodzie i nie są ze stolicy. Już sama ta informacja powinna być dla Was przestrogą:)
  Co powiecie np. o służbach mundurowych i służbie zdrowia - z Podlasia, lub LLU policjanci tylko czekają żeby wlepić Wam mandaty. A lekarze i ratownicy z wiosek tylko czekają na Was w karetkach i szpitalach żeby podać pavulon!
  Co do płacenia podatków.. hehe.. płaćmy więcej niech radni mają większe wypłaty a prezesi dostają premie po 40 tysięcy za obowiązki, które i tak powinni wypełniać.
  Strach z domu wychodzić:)

 • Ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.12.2010 10:11 ~Ania

  Do kill649:

  Nawet jeśli płaci raty to i tak same się spłacają z wynajmu, a po kilkunastu latach mieszkanie jest jego własnością. Też wynajmuję przyjezdnym.

 • kill649

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.12.2010 08:49 ~kill649

  Do Warszawiak:

  Z Ciebie też taki Warszawiak jak się podniecasz, że zarabiasz 3tyś na mieszkaniu. I pewnie taki z Ciebie cwaniak, że ponad 2 tyś raty płacisz za każde.

  Ja osobiście nic nie mam do ludzi z małych miast i wsi. Lepiej pomóc takiej osobie dla której taka przeprowadzka jest czymś nowym a nie się śmiać bo tak łatwiej. I prawdziwy Warszawiak umie się zachować a nie kpić z tego skąd sam pochodzi.

 • kill649

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.12.2010 08:45 ~kill649

  Hahaha a myślałem że tylko ja uważam że LLU i NOL to najgorsi kierowcy na drogach.

  Jak ktoś nie wierzy, to zapraszam na trasę Warszawa - Lublin by zobaczyć na własne oczy jak wyglądają kamikadze i jakie mają rejestracje.

 • boski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.12.2010 22:53 ~boski

  albo WM?

 • o

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.12.2010 22:48 ~o

  WWL!!! i LLU - to oni powodują wypadki.

 • KArol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.12.2010 21:24 ~KArol

  LLU na bank !!!!!!!

 • Anty-LLUlek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.12.2010 20:59 ~Anty-LLUlek

  no to jak - kto tym razem nabroił???
  LLU, WGR, WR czy BI???
  typujcie!!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl