Ulice

21.09.2015 12:40 zmiany po przebudowie

6 km nowych dróg. Rowerzyści korzystają na remoncie Trasy AK

SERWISY:


Koniec przebudowy Trasy AK i mostu Grota to także dobra wiadomość dla rowerzystów. W ramach inwestycji dostali 6 kilometrów nowych dróg.

Jak już pisaliśmy, po przebudowie otwarta została trasa AK i most Grota-Roweckiego. Dzięki temu skorzystali kierowcy, ale nie tylko oni.

Jak przypomina pełnomocnik prezydent ds. komunikacji rowerowej, prace objęły również trasy dla jednośladów. „W ramach inwestycji powstało ponad 6 km nowych dróg dla rowerów, zaś ponad 4 km przeszły remont. Trwają jeszcze ostatnie prace” – pisze na swoim profilu na Facebooku.

Co się zmieniło? Powstała m.in. nowa trasa skrajem Parku Kaskada, kładka na ul. Kolektorskiej została wyremontowana, a z kolei na skrzyżowaniu z ul. Maczka droga rowerowa zyskała nową nawierzchnię i nowy przebieg - mniej kolizyjny z pieszymi.

Wielkie otwarcie i wielkie korki

Otwarcie przebudowanej Trasy AK wraz z mostem Grota-Roweckiego odbyło się ponad tydzień temu (11-12 września). Ale tylko część arterii została udostępniona kierowcom.

Otwarto jezdnię południową, czyli tę służącą do jazdy w kierunku Marek, a na moście Grota-Roweckiego udostępniono po trzy pasy ruchu lokalnego w obu kierunkach, bez czterech pasów tranzytowych (po dwa w obie strony).

Jezdnia w kierunku Marek od węzła Modlińska do węzła Powązkowska pozostał bez zmian i tam zamiast trzech - czterech pasów kierowcy mieli tylko dwa.

Zwężenia i zamknięcia spowodowały, że w poniedziałek arteria stanęła w gigantycznych korkach. Sytuacja powtórzyła się także we wtorek. Na korki miała wpływ także zwiększona liczba kierowców, którzy zachęceni otwarciem trasy, postanowili pojechać przebudowaną arterią.

ran/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2015 10:54 ~bolo  zawiedziony~zawiedziony

  Dobrze, ze powstaly, tylko czemu takie waskie? Biorac pod uwage ilosc wjazdow/zjazdow oraz zakretow i rosnaca liczbe rowerzystow podejrzewam, ze niestety bedzie tam sporo zderzen. A przeciez miejsca bylo od groma, mogly byc o metr-dwa szersze. Koszt bylby raptem o 5% wiekszy, a oszczednosc na leczeniu urazow w szpitalach ogromna.
  dsdf~dsdf

  Przecież sami rowerzyści krzyczą że im szersze drogi tym bardziej prowokują do niebezpiecznej jazdy!
  I żądają zwężania jezdni!
  Żoli~Żoli

  Przecież są po dwóch stronach trasy to mało ? Nie przesadzajmy ścieżka jest OK tylko jest kilka miejsc źle skorelowanych z chodnikami. Oby wszystkie inwestycje były realizowane w takim czasie i z takimi mankamentami a nie będzie źle. Da się poprawić.

  Ja proponuję wymalować na ścieżkach kontapas dla osobówek.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2015 10:41 ~stonka

  Kofuc~Kofuc

  Czy to oznacza, że można już przejechać rowerem z Marek na Wolę?

  To znaczy że da się przejechać z Marek na Wolę rowerem.

 • Kierowca autobusu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2015 08:15 ~Kierowca autobusu

  Droga rowerowa super, ale co z tego jak w dalszym ciągu będą miłośnicy pedałowania będą pchali się na jezdnie. Powinien jeden z drugim przytulic mandacik 500 zł to może by się któryś nauczył.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2015 07:48 ~stonka

  wwa~wwa

  Słoma powiada Pan to chyba patrzysz w lustro . Z dziada pradziada .... wszyscy byli z wawy .

  Jak widać, rodowód nie chroni przed słomą mentalną. Tak przy okazji... kolega podróżuje czasem? ...podobno podróże kształcą.

 • Kofuc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2015 07:10 ~Kofuc

  Czy to oznacza, że można już przejechać rowerem z Marek na Wolę?

 • Justa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2015 06:48 ~Justa

  Szkoda,że remontując inne wiadukty nikt nie pomyślał o rowerzystach np. Wiadukt na PKP Służewiec nawet pobocza nie ma, Łopuszańska bez ścieżek tylko dołem przez tory trzeba nosić :(

 • Miasto_Wwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2015 06:42 Miasto_Wwa

  Jest git!

 • Varso

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2015 22:41 ~Varso

  Przejazd pod Marymontem to dopiero będzie wodospad przy wiekszej ulewie. Już wcześniej przy deszczu robiły się tam mega kałuże, a teraz wszystko będzie tam spływao na dół.

 • Rowery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2015 19:47 ~Rowery

  Z tym się zgodzę chociaż sam jeżdżę na rowerze. najgorsi są Ci na rowerach z wypożyczalni jeżdżą parami i jeszcze mają pretensje że się nie przejdę na bok bo oni muszą pogadać ,nie patrzą na światła i innych użytkowników wszelkiego rodzaju dróg .
  Jeżdżą jak małe dzieci na osiedlach

 • wwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2015 19:23 ~wwa

  Słoma powiada Pan to chyba patrzysz w lustro . Z dziada pradziada .... wszyscy byli z wawy .

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl