Ulice

09.01.2017 07:23 w stronę prymasa tysiąclecia

6-kilometrowy korek po zderzeniu 3 samochodów na S8

SERWISY:

Potężny korek na S8 po zderzeniu 3 samochodów. Najgorzej byo na zjeździe w Prymasa Tysiąclecia. Po godzinie 6 doszło do kolizji dwóch volkswagenów i toyoty. Korek rozładował się dopiero po ponad dwóch godzinach.

Utrudnienia czekały kierowców w miejscu, gdzie S8 rozwidla się na Poznań i Prymasa Tysiąclecia. Najgorzej było na zjeździe właśnie w kierunku do centrum miasta. Korek ciągnął się przez cały most Grota Roweckiego i sięgał daleko prawej strony Wisły.

Jak podała przed godziną 8 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, z powodu kolizji został zablokowany pas lewy w kierunku Poznania, ruch odbywał się pozostałymi pasami. - W chwili obecnej utworzył się zator długości ok 6 kilometrów - informował zarządca drogi w komunikacie.

Utrudniony był wyjazd z gen. Maczka i ulicy Powązkowskiej na trasę S8.

- Korek jest spowodowany kolizją trzech aut. Wygląda to na klasyczne najechanie - relacjonował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak informowała policja, po godzinie 6 doszło do kolizji dwóch volkswagenów i toyoty. - Nikt w zderzeniu nie ucierpiał. Kierowcy byli trzeźwi. Obecnie jeden pas w kierunku ulicy Górczewskiej został wyłączony - poinformowała Iwona Jurkiewicz z sekcji prasowej stołecznej komendy.

skw/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Joa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 19:08 ~Joa

  zamiast dawać mądre rady kto jest winien, dlaczego i jak może kochani kierowcy dostosujmy prędkość do warunków jazdy i poszukajmy w zakamarkach trochę kultury. Nie skręcajmy w prawo z 3 pasa bo wtedy niestety na dwóch pasach robi się niebezpieczne zamieszanie i niekiedy stłuczki wywołane przez sprawcę który sobie pojechał. Przypominam że w Warszawie obowiązuje 50 km na godzinę a na trasie 90 a nie 120 i więcej. Chcesz sobie poszaleć bo to TRASA ok - ale nie zajeżdżaj i nie powoduj niebezpiecznych sytuacji bo ci się spieszy. Pamiętajcie kierowcy z fantazją że na trasie jeżdżą też kierowcy którym się tak bardzo nie spieszy jak wam i nie trzeba koniecznie wepchać się przed niego w ostatniej chwili powodując że nagle hamuje i kolizja gotowa. SZANUJMY SIĘ NA WZAJEM I UŻYWAJMY ROZUMU DO KIERUNKOWSKAZU !!!!

 • mokotoviak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 17:43 ~mokotoviak

  jeżdżąca ~jeżdżąca

  S 8 i wszystko jasne , co tu pisać , może być tylko gorzej , wszyscy wrócili do pracy i sąsiedzi ze wschodu też , trasa coraz bardziej niebezpieczna a miało być odwrotnie , smutne


  bo to jest światowe kuriozum, żeby robić obwodnicę przez środek miasta, gdzie są co chwila zjazdy i wjazdy.
  Prawdziwa obwodnica powinna być gdzieś na wysokości łomianek

 • Bailando

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 14:16 ~Bailando

  Lubie to - ale tylko jak jestem w domu :)
  Pozdrowienia
  na zwolnieniu chorobowym. A ZUS to może mnie pocałować ......

 • ew61

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 13:32 ew61

  W sobotę jechałam S8 i to, co wyprawiają "kierowcy" to się w głowie nie mieści. Żadna trasa nie będzie bezpieczna przy fantazji kierowców.

 • szczur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 12:48 ~szczur

  BUHAHAHAHAAHHAHAAHHAHA I BARDZO DOBRZE. !!!! oby tak dalej

 • fwwfwf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 12:17 ~fwwfwf

  Tyle dni mrozu, oblodzenia i nic! S8 była nawet bezpieczna. Co dziś się takiego stało? A no nic, tylko słoiki wróciły na drogi.

 • Szofer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 12:00 ~Szofer


  (tak, wiem, ludzie i tak będą zwalniać i robić zdjęcia). Dlatego należy karać nie tylko sprawcę ale i uczestników jeśli nie będzie usunięty pojazdu z jezdni w ciągu powiedzmy 10 minut od zdarzenia.
  Inna sprawa, że GDDKiA do której należy trasa powinna mieć w pogotowiu minimum kilka holowników które powinny być pojazdami uprzywilejowanymi (jak pogotowie ZTM) i przyjeżdżać i ściągać na najbliższy parking takie pojazdy niezależnie od woli właścicieli. Byłby spokój, koszty pokryłby i tak ubezpieczyciel sprawcy, a setki tysięcy ludzi nie stało by w bezsensownym korku.
  [/cytat_2573789]

  Ludzie powinni zwalniać obok wypadku. Niedawno zginął policjant pracujący przy wypadku, bo jakiś koleś z pełną szybkością wpadł na niego.

 • jeżdżąca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 10:59 ~jeżdżąca

  S 8 i wszystko jasne , co tu pisać , może być tylko gorzej , wszyscy wrócili do pracy i sąsiedzi ze wschodu też , trasa coraz bardziej niebezpieczna a miało być odwrotnie , smutne

 • rrtrtrtrt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 10:39 ~rrtrtrtrt

  SEBBAXSEBBAX

  sprawcy kolizji są karani zbyt łagodnie.
  uważam, że sprawcy kolizji, w wyniku których są duże utrudnienia dla innych kierowców korzystających z dróg - powinni być pozbawiani praw jazdy co najmniej na rok i od razu (z automatu) mieć grzywnę 10 000 złotych np. na fundusz ochrony środowiska.
  przez takiego bezmyślnego kierowce - sprawcę kolizji) - kilkuset innych traci czas i pieniądze (na paliwo) w korku i niepotrzebnie trują środowisko...
  Policja także powinna działać dużo sprawniej - czyli od razu po pojawieniu się powinna auta odholowywać, a jeśli auta były w stanie jezdnym , a kierowcy nie chcieli ich usunąć z jezdni - powinni także karać od razu bardzo wysoko wszystkich, którzy pojazdy mogli usunąć (chyba, że są ranni bądź zabici)


  Trochę bez sensu. Dlaczego? Bo jak jest kolizja to pojazdy należy niezwłocznie usunąć. Mało jest prawdopodobne, żeby pojazd był tak uszkodzony, żeby nie dało się go zepchnąć na pas awaryjny (tak, wiem, ludzie i tak będą zwalniać i robić zdjęcia). Dlatego należy karać nie tylko sprawcę ale i uczestników jeśli nie będzie usunięty pojazdu z jezdni w ciągu powiedzmy 10 minut od zdarzenia.
  Inna sprawa, że GDDKiA do której należy trasa powinna mieć w pogotowiu minimum kilka holowników które powinny być pojazdami uprzywilejowanymi (jak pogotowie ZTM) i przyjeżdżać i ściągać na najbliższy parking takie pojazdy niezależnie od woli właścicieli. Byłby spokój, koszty pokryłby i tak ubezpieczyciel sprawcy, a setki tysięcy ludzi nie stało by w bezsensownym korku.

 • nnn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 10:33 ~nnn  Wieśniak~Wieśniak

  Może by tak wiadomość rozpocząć od podania miejscowości. Nie wszyscy wiedzą gdzie jest ul. Prymasa i most grota-Roweckiego.
  Agata~Agata
  Hmmm biorąc pod uwage że artykuł jest na stronie tvnwarszawa to chyba jednak mozna się domyslic :-)
  mmm~mmm

  ale wy jesteście ograniczeni, zdajecie sobie sprawę, że to pojawia się też na stronie głównej tvn24? czy już aż takie z was tumany?

  Nawet, jak pojawia się na stronie ogólnopolskiej, to z logiem TVN Warszawa. Tym, którzy nie widzą proponuję wizytę u okulisty.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl