Ulice

19.08.2011 06:36 Zobacz nagrania z policyjnych kamer

50 km/h na Wisłostradzie to fikcja

SERWISY:

Ograniczenie do 50 km/h na Wisłostradzie jest od dawna fikcją. Wystarczy tylko obejrzeć nagrania z policyjnych kamer. Kierowcy przekraczają tę prędkość regularnie.

150 km/h, 130 km/h, 110 km/h – jak przyznają policjanci, samochody pędzące z taką prędkością na ograniczeniu do 50 km/h to częsty widok na Wisłostradzie. Jednak auta , które na nagraniach z fotoradaru jadą obok, mają niewiele mniejszą prędkość.

Podnoszą do ograniczenie do 80 km/h

Dlatego inżynier ruchu zdecydował wreszcie ujednolicić ograniczenia prędkości na Wisłostradzie. Zaraz po wakacjach kierowcy pojadą szybciej. Na odcinku od mostu Grota do al. Witosa będą mogli jechać 80 km/h. Przy okazji mają się pojawić także nowe zielone strzałki.

- Umowa została już podpisana. Firma ma czas do 30 września na postawienie nowych znaków drogowych i przeprogramowanie sygnalizacji świetlnej – zapewnia Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

mjc

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Hipokryta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2012 16:40 ~Hipokryta

  Nie ma żadnej litości dla 'Chipokrytów'... Hipokryci k**** ! ~olo

 • straniero

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2011 12:00 ~straniero

  W całej Polsce jest wiele dróg na których można by jeździć szybciej, oczywiście są Ci którzy jeżdżą na nich szybciej i Ci co na nich zap..ją jak na załączonym obrazku. W większości przypadków policja łapie takich idiotów, wychaczają na dzień dobry 10 pkt za prędkość, ciągłe linie, skrzyżowania, pasy, itp. Na ten widok większość ludzi woli przejechać wolniej jakiś odcinek niż zostać ofiarą wypadku spowodowanego przez jakiegoś barana. Mam nadzieję że nowy taryfikator wykluczy z dróg takie zwierzęta.

 • kierowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2011 10:37 ~kierowiec

  Wiele przepisów ruchu drogowego to fikcja,ograniczenia szybkości na niektórych odcinkach, zakaz palenia w samochodzie przez kierowce,zakaz rozmawiania przez komórki zakazy postojów zakazy postojów na chodnikach nakazy jazdy w pasach,to tylko część przepisów które są praktycznie martwe i mało kto ich przestrzega a tu jeszcze szykują się mandaty do wysokości 10 000 zł może od razu 1000 000 bo czy 10 000 czy 1 000 000 to i tak nikt nie będzie w stanie wyegzekwować takiej kwoty od zwykłego śmiertelnika tylko policjanci pewni9e podniosą stawke

 • kikoo2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2011 09:20 ~kikoo2

  A kto wlepi glinom madat i punkty którzy jechali ponad 160 na śląsku na ograniczeniu 90.Oczywiście bez sygnałow.

 • mop

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.08.2011 18:49 ~mop

  A "zapomniana" droga państwowa nr 79 z Warszawy do Piaseczna i wąska dalej ? Szeroka, trój- i czteropasmowa z idealną widocznością, a 50 km/h ? Tam 50 km/h jest kolejną fikcją w katalogu "jakoś to będzie" naszego szanownego Inżyniera Ruchu. Tam 50 nie da się jechać, i tylko destruktor płynności ruchu tak pojedzie narażając siebie i innych. Ale równocześnie warto wyłapywać tych slalomujących setką i lepiej.
  mop

 • kier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2011 10:35 ~kier

  no to teraz będą jeździć i 160

 • Obcy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2011 18:50 ~Obcy

  Najlepiej wszedzie dac ograniczenie do 10 km/h i wszystkim jadacym lupac mandaty.
  Od razu zniknie luka budzetowa.

 • wi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2011 17:01 ~wi

  LEWY PAS TYLKO DO WYPRZEDZANIA czemu na trasie torunskiej i s8 wszyscy jada srodkowym co za gamonie kto im dal prawo jazdy a jak jest wiecej aut to wszyscy na lewy LUDZIE JAK WY LUBICIE SOBIE UTRUDNIAC ZYCIE !!!!!!!!!!

 • mcx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2011 16:51 ~mcx

  Dlaczego obywatele naszego kraju traktują ustawodawców/prawodawców jako swoich władców i pozwalają im robić sobie krzywdę???

  Może coś się zmieni gdy ludzie zrozumieją, że mają prawo wymagać od wybranych przez siebie urzędników wykonywania zmian pożądanych przez większość społeczeństwa.

  Może nie od razu ale na pewno po jakimś czasie coś by się zmieniło gdyby odpowiednia ilość obywateli zaczęła wymagać od odpowiednich urzędników zmian, które ułatwiłyby im życie jak na przykład zmiany ograniczeń prędkości takie jak we wskazanym artykule. odpowiednia ilość petycji powinna przekonać decydentów.

  Jednak do casu gdy obywatel będzie jedynie proszącym/błagającym petentem - nic się nie zmieni.

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2011 15:51 ~olo

  To jest oczywiste, że ograniczenie do 50km/godz na Wisłostradzie to była szykana dla kierowców. Szeroka, dobra jezdnia, niezła widoczność, od mostu Śląsko-Dąbrowskiego w stronę Młocin teren nie zabudowany. Policja wykorzystywała ten fakt do organizowania łapanek na kierowców. Często towarzyszyli im reporterzy TVN Warszawa. I ci byli najgorsi. Mądrzyli się i czepiali szczególnie kamerzysta. Dziś zmienili zdanie? Chipokryci

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl