Ulice

04.01.2012 20:50 ZDM kontroluje warszawskie ulice

3417 reklam mniej

Z okolic warszawskich dróg zniknęło w zeszłym roku 3417 reklam. To efekt kontroli, jakie przeprowadził Zarząd Dróg Miejskich. Część z nielegalnie postawionych reklam usunęli sami właściciele, pozostałe drogowcy.

Reklamy

umieszczane przy drodze ograniczają widoczność, rozpraszają i bardzo często denerwują kierowców. Wiele z nich zostało również ustawionych nielegalnie.

60 procent mniej

- Zgodnie z ustawą o drogach publicznych w pasie drogi nie mogą znajdować się urządzenia czy obiekty, które nie są związane z funkcją drogi. Reklamy z całą pewnością z funkcją drogi związane nie są – tłumaczy Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

Inspektorzy ZDM w minionym roku skontrolowali 5500 reklam. Zniknęło ponad 60 proc z nich. – Po naszych interwencjach właściciele usunęli 1943 reklamy. Kolejne 1474 sztuk musieliśmy usunąć sami – dodaje.

- Każdy kto nielegalnie stawia reklamę w pasie drogowym musi się liczyć z postępowaniem administracyjnym – ostrzega Gałecka.

wp/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • 556

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2012 15:02 ~556

  @ ~WWL
  Czy codziennie rano sa swieże ?

 • WWL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2012 14:32 ~WWL

  Czenści do BMW - tylko u mnie tanio i zawsze orginalnie.

 • lopes

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2012 11:49 ~lopes

  Bardzo dobrze, że ktoś się zabrał za samowolnie stawiane reklamy bez jakichkolwiek pozwoleń. Jeśli reklama ma być na ulicach, to warto by było, żeby była estetyczna, ustawiona w takim miejscu, które jest do tego odpowiednie, no i ciekawa. Polecam zapoznanie się z inicjatywą dwóch firm zajmujących się reklamą zewnętrzną (nie będę cytował, jakie to firmy, żeby nie robić im reklamy ;) - można zobaczyć pod adresem twójoutdoor.pl. Taką reklamę rozumiem. A śmieciom mówię nie!

 • TLuck

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2012 11:09 ~TLuck

  Reklama przy drodze powinna być dozwolona tylko równolegle do pasa jezdni wyłączając zakręty i łuki drogi, W żadnym razie nie powinna być w jaskrawych kolorach (tylko pastele) i kształtach kojarzących się z oznaczeniami drogowymi. A już migające LED w kolorach czerwonym, żółtym, zielonym a w szczególności niebieskim powinny być karane grzywną. i Żadnych banerów zasłaniających znaki w odległości 5-10m od jezdni. Kierowca powinien bez problemu widzieć i odróżniać znaki.. a nie to co jest dziś... śmietnik

 • !!!!

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2012 10:36 ~!!!!

  karać, bo naprawdę jesteśmy przez te reklamy wszędzie postrzegani jak jakiś azjatycki trzeci świat

 • Katia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2012 09:52 ~Katia

  Popieram! Niech ktoś wreszcie zlikwiduje ten śmietnik na poboczach.

 • Szemot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2012 09:50 ~Szemot

  Tyle, że nie wiele jest pasów drogi których właścicielem jest Państwo. Przecież to co jest jak się wjeżdza do Warszawy od strony Janek czy nawet jeszcze przed nimi to jakis koszmar. To wyglada jak konfetti. Na kilku km od cinku jest wiecej reklam niż oni zdjęli w zeszłym roku. Tyle, że sa to reklamy stawiane na płocie lub na posesji ktora nie nalezy do skarbu państwa

 • marcinch78

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2012 09:16 ~marcinch78

  Niech się zajmą tymi świecącymi reklamami które walą po oczach kierowcównp.na ul.Młodzieńczej

 • mrklopotliwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2012 09:15 ~mrklopotliwy

  Byle tak dalej. Ja proponuję przyjrzeć się megareklamie LED przy DK7 w okolicach sklepu Witek`s w okolicach Czosnowa. Co prawda to już nie Warszawa, ale gdy jadę tamtędy po zmroku, co zdażą się dosyć często, blask reklamy jest poarażający. Niekied może oślipić, gdy tuż przed oczyma zmieni się z cimnej na bardzo jasną. Takie reklamy świetlne powinny być zabronione przynajmniej poza terenem zabudowanym zwłaszcza przy drodze o dopuszczalnej prędkości 100km/h. W mieście jest na tyle jasno, nawet po zmroku, że być może nie razi ona tak bardzo. Jednak poza terenem zabudowanym, gdzie oświetlenie jest słabe, razi BARDZO.
  Pozdrawiam,

 • Axel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2012 09:05 ~Axel

  Wieś śpiewa i tańczy...
  Tak w skrócie można napisać o estetyce i dobrym guście tych "reklam".

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl