Ulice

08.02.2011 14:45 auta blokowały torowisko

3 rozbite samochody na Ochocie

SERWISY:

 

Groźny wypadek u zbiegu ul. Kopińskiej, Wawelskiej i Grójeckiej. Kierowcy musieli się liczyć z utrudnieniami. Przez kilkadziesiąt minut zablokowany był ruch tramwajowy w kierunku Okęcia. 

- Prawdopodobnie kierujący polonezem próbował zawrócić i podczas tego manewru zderzył się z toyotą, która odbiła się i uderzyła w blok. Na poloneza najechał jeszcze ford – relacjonuje reporter TVN Warszawa Marcin Gula.

Samochody na torowisku

Rozbite samochody zablokowały torowisko. Składy przez kilkadziesiąt minut nie jeździły w stronę Okęcie. Także kierowcy musieli się liczyć z utrudnieniami.

Na miejsce przyjechała straż pożarna policja i karetka. Na szczęście lekarze musieli tylko opatrzyć drobne skaleczenia.

Wypadek na Ochocie relacjonował także jeden z aktywniejszych internautów tvnwarszawa.pl - badyunior.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl


wp/par

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Maciek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 18:54 ~Maciek

  Sami byście nastawiali świateł i później na nich stali. LOL.
  Na skrzyżowaniach ze światłami też są wypadki, tylko inna jest ich przyczyna.

 • lol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 17:52 ~lol

  PEWNIE >>>> WOT <<<<

 • Figo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 17:06 ~Figo

  tam powinna być oddzielna sygnalizacja dla skęcających w lewo,w grójecką na okęcie. ci co jadą od zachodniego i tak często nie mogą wjechać w zakorkowaną wawelską,więc niech postoją dłużej na światłach

 • mietekzRadomia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 16:32 ~mietekzRadomia

  trzeba zaplanować sobie trasę, aby nie skręcać w lewo. czy to takie trudne?

 • dora tca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 16:27 ~dora tca

  Proponuje wprowadzić całkowity zakaz skrętu w lewo na szerokich arteriach. Do skrętu w lewo trzeba by było skręcić w pierwszą w prawo, następnie jeszcze raz w prawo i dojeżdżąjąc do poprzecznej pokonać to skrzyżowanie na wprost na światłach. To pewnie by wydłużyło czas dojazdu ale ile bardziej jest to bezpieczne od wypadku czy stłuczki no i ile mniej kłopotu....

 • automaniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 16:13 ~automaniak

  do "Marka" faktycznie prędkość znajczęściej sprzyja taki zdarzeniom, jednak te skrzyżowanie z raguł przejeżdżeać się 20km/h, szczególnie jadąc w stronę Lotnika. Głównym problemem tego skrzyżowania sa kierowcy, kórzy notorycznie blokują skrzyżowanie, przez co robią się coraz większe korki, a to możę potem przekładać się na chęć tzw "przeskoczenia w sotatniej chwili". Oczywiście nie dezawuował bym też kwestii prędkości nie mniej jednak nie jest to moim zdanie głowny powód.

 • automaniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 16:06 ~automaniak

  do "pp" - nie widze konieczności montowania sygnalizatora S3 pod ratuszem, gdyż zwyczajnie nie tworzą się tam korki, a taka organizacja ruchu jednak opóźniałaby przejazd samochodów z innych kolizyjnych kierunków. Faktycznie, czasem bywa tam niebezpicznie, szczególnie gdy na lewoskręcie z powstańców w górczewską w wstronę woli stanie jakiś większy pojazd np autobus i zasłoni widoczność. W innych sytuacja widoczność jest zględnie dobra. Poza tym takich miejsc jest więcej, nawet z o wiele gorszą widocznością i nie ma co szalej z S3 bo to nie jest idealne rozwiązanie.
  A tak btw to czyżby się pojawił jakiś cenzor, czy komuś juz się znudziły spekulacje na temat tablic rejestracyjnych uczestników zdarzeń drogowych? ;-)

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 15:46 ~Marek

  To jedno z paskudniejszych skrzyżowań na Ochocie. Szerokie arterie i niedostatecznie oznakowane. Kolizje i wypadków z tego miejsca często goszczą na łamach gazet i portali. Głównym grzeszkiem kierowców oczywiście jest prędkość, która na szerokich 3-4 pasmowych jezdniach wydaje się ciągle "bezpieczna".

 • L

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 15:21 ~L

  Kolejny wypadek na skrzyżowaniu z sygnalizacją z udziałem pojazdu skręcającego w lewo. Od kilku lat ZDM w Raporcie o stanie bezpieczeństwa w mieście st. Warszawie zamieszcza formułkę: „Drugą znaczącą grupą zdarzeń są zderzenia boczne pojazdów przy skręcaniu w lewo na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. Bardzo duże natężenia ruchu z kierunku
  przeciwnego sprawiają, iż kierujący pojazdami chcąc skręcić w lewo mają coraz trudniejsze warunki ruchu i coraz mniejsze szanse na bezpieczne wykonywanie tego manewru.”
  Może jednak warto zastosować sygnalizatory kierunkowe dla skręcających w lewo? Od samego powtarzania formułki bezpieczeństwo się nie poprawi.

 • AntyFan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 15:19 ~AntyFan

  Musi ktoś zginąć, wtedy imbecyle z ZDM może zaczną dostrzegać problem. Chociaż wątpię, na skrzyżowaniu Chrobrego z Popularną już niejednoktrotnie dochodziło do wypadków, ale w dalszym ciągu nie ma tam świateł.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl