03.04.2016 14:35 Wystartowało blisko 13 tys. osób

11. Półmaraton Warszawski.
Zwycięstwo Kenijczyków

SERWISY:

Kenijczyk Daniel Muimbi Muteti zwyciężył w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim. Dystans 21 km 97 m pokonał w 1 godz. 2 min. 14 sek. Wśród kobiet wygrała jego rodaczka Perendis Lekapana - 1:10.41. Ze stołecznego Placu Trzech Krzyży wystartowało blisko 13 tysięcy osób.

Drugie miejsce zajął Justyn Kiptoo Kanda z Kenii - 1:02.21, wyprzedzając o sekundę Etiopczyka Abrarawa Misganawę.

Wśród kobiet po srebro sięgnęła Kenijka Alice Mogire, uzyskując czas 1:13.15, a brąz wywalczyła Rasa Drazdauskaite z Litwy - 1:13.22.

Z Polaków najlepszy był Szymon Kulka (ULKS Lipinki) - czasem 1:04.18 uplasował się na ósmej pozycji, a wśród kobiet pierwsza metę osiągnęła brązowa medalistka MP w biegu na 10 000 m Angelika Mach (AZS UMCS Lublin). Wynikiem 1:16.22 zajęła dziewiąte miejsce.

Na trasę, której start i meta zlokalizowane były na Pl. Trzech Krzyży, wybiegli o godzinie 10.

W czasie biegu nie obyło się bez utrudnień w ruchu. Kierowcy odczuli je m.in. w centrum.- Zamknięte są Al. Jerozolimskie w obie strony, pomiędzy Wisłostradą a rondem Dmowskiego - relacjonował o godz. 9 w niedzielę Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Ci, którzy jadą mostem Poniatowskiego są kierowani na Wisłostradę. Są zdezorientowani, pytają o całą sytuację policjantów - dodawał.

29 punktów

Biegacze pokonali dystans 21 km 97.5 m. - Trasa przebiega przez charakterystyczne warszawskie miejsca. Jednocześnie zależy nam na tym, aby być jak najmniej uciążliwymi dla mieszkańców, dlatego poszczególne ulice będą zamykane tylko na moment przebiegu - informowała Magdalena Skrocka z Półmaratonu Warszawskiego.

Na trasie znajdowało się 29 punktów kibicowania. Stali bębniarze, zespoły muzyczne czy cheerleaderki. Były również punkty z konkursami.

Pierwsze utrudnienia w sobotę

Ze względu na montaż sceny, pierwsze utrudnienia na pl. Trzech Krzyży pojawiły się już w sobotę. O godz. 15 zamknięty został pas do skrętu w lewo dla jadących od Al. Ujazdowskich, przed kościołem św. Aleksandra. O godz. 18 zamknięta dla ruchu została też wschodnia strona pl. Trzech Krzyży.

W niedzielę, 4 kwietnia o godz. 7.00 zamknięta dla ruchu została także zachodnia strona placu Trzech Krzyży z możliwością skrętu w prawo z ul. Hożej w ul. Mokotowską.

Tak wygląda trasa biegu: Nowy Świat – rondo de Gaulle’a – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – pl. Piłsudskiego – Wierzbowa – pl. Teatralny – Moliera – Focha – Tokarzewskiego-Karaszewicza – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – pl. Krasińskich – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Most Gdański – S. Starzyńskiego – 11 Listopada – Ratuszowa – Dąbrowszczaków – Hallera – Jagiellońska – Ratuszowa – Wybrzeże Helskie – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Jagiellońska – Sokola – Zamoście – Most Świętokrzyski – Tamka – Solec – Ludna – Rozbrat – Górnośląska – Hoene-Wrońskiego – T. Hopfera – Łazienki Królewskie – J. Gagarina – Parkowa – A. Sulkiewicza – Belwederska – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży.

>>>MAPA W WIĘKSZEJ ROZDZIELCZOŚCI<<<

Zobacz Półmaraton Warszawski z ubiegłych lat:

ło/r

• pislamista najgorszego sortu

zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2016 08:00 ~pislamista…

kenijczyk~kenijczyk

A jak zrobią maraton w ujadaniu to Polaków nikt nie pokona.
    Wygrana~Wygrana

A jak zrobią maraton w ujadaniu NA Polaków, to bez wątpienia wygrają Żydzi.

No co ty, pislamistów nikt nie pokona.

• Wygrana

zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2016 23:27 ~Wygrana

• Bobek Wieczorny

zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2016 20:48 ~Bobek Wieczorny

Magda~Magda

Dlaczego bieg WARSZAWSKI wygrał kenijczyk? Warszawiaków to chyba nie jest? Chyba że pójdziemy tym tropem.. mysz urodzona w stajni to koń?

bo to bieg warszawski, a nie bieg warszawiakow. i kazdy moze biec. tak jak warszawiacy moga biegac (i biegaja) w maratonach na calym swiecie, w bostonie, w paryzu itp.

Businessmen~Businessmen

A dziwnym trafem czarnym biegaczom nie brakuje motywacji, oni się nie zniechęcają i wszędzie, gdzie są nagrody, wygrywają jak chcą.

Niech ci wygrywający zaczną podnosić ciężary, motywacji im do zwycięstwa przecież nie zabraknie :)

• slow

zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2016 14:10 ~slow

Zazdrościsz?

• wawabiega

zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2016 14:09 ~wawabiega

gość ~gość

Co weekend? Biegów aż tak często nie ma. Chyba do biegów doliczasz marsze i protesty. "Jesteśmy zmuszani do siedzenia w domu"????? JAKIM CUDEM? Komunikacja miejska działa, na spacer wyjść można ZAWSZE. jak dobrze zaplanujesz dzień, to nie poczujesz blokady, gdy chcesz wyjechać samochodem. wystarczy chwilę pomyśleć, a nie marudzić.