Ulice

09.05.2018 19:09 wymuszony spacer ze spacerowej

11 aut na chodniku.
Każde z blokadą na kole

SERWISY:


Straż miejska znów ruszyła z blokadami w miasto.
W środę nasz reporter natknął się na efekty walki z nielegalnym parkowaniem wzdłuż ulicy Spacerowej. Zastał tam ponad 10 aut, które skończyły z charakterystycznymi żółtymi urządzeniami na kołach.

Kierowcy zastawili niemal cały chodnik przy jezdni w stronę Belwederskiej. Dla pieszych pozostał tylko jego niewielki fragment. Takie parkowanie nie uszło im płazem. Straż miejska wkroczyła do akcji i "nagrodziła" fantazję kierowców żółtymi blokadami. W momencie, gdy miejsce to fotografował nasz reporter (około godziny 15), było tam 11 unieruchomionych aut.

Postanowiliśmy zapytać straż miejską, czy interwencja była wynikiem zgłoszenia, czy też strażnicy sami natknęli się na nielegalnie zaparkowane pojazdy.

Kilkadziesiąt interwencji

Jak podała w czwartek straż miejska, zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło około godziny 12.30, od mieszkańca. Dotyczyło nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów na Spacerowej.

Strażnicy miejscy poinformowali nas, że nielegalne parkowanie samochodów w tym miejscu nie jest rzadkością. Od 12 lutego do 9 maja na Spacerowej przeprowadzili 95 podobnych interwencji, które w 33 przypadkach zakończone zostały założeniem blokady na koło, w 32 - kierowcy zostali ukarani mandatem.

- Ponadto w przypadku braku możliwości zastosowania urządzenia blokującego koło pojazdu, strażnicy wykonują dokumentację zdjęciową wykroczenia, a jego sprawca jest wzywany do oddziału straży miejskiej w celu złożenia wyjaśnień. Na ulicy Spacerowej strażnicy wszczęli 19 takich procedur. W jednym przypadku osoba zgłaszająca odwołała zgłoszenie. Pozostałe 10 interwencji zakończono bez sankcji – przekazał referat prasowy warszawskiej straży miejskiej.

Blokady wróciły do łask

W marcu informowaliśmy, że strażnicy intensywnie wzięli się za walkę z nielegalnym parkowaniem. Komendant straży miejskiej zapowiedział, że kontroli z wykorzystaniem urządzeń blokujących koła będzie więcej i zamówionych będzie 90 nowych urządzeń. W kwietniu rozpoczął się pierwszy etap zakupów - informowaliśmy wówczas o wyborze oferty na zakup 35 urządzeń blokujących.

Gdy funkcjonariusze sięgnęli do magazynów po blokady na koła, okazało się, że w ciągu miesiąca założono ich więcej niż przez cały ubiegły rok. W marcu koła źle zaparkowanych aut były blokowane ponad 2,5 tysiąca razy.

Gdy strażnicy miejscy podsumowali 2017 rok, okazało się, że informacje dotyczące nieprawidłowego parkowania wpływają do nich średnio co dwie minuty i stanowią ponad połowę wszystkich przyjmowanych zgłoszeń.

kk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • albert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2019 20:26 ~albert

  I to jest sposób na źle parkujących. Zaparkował to przeszkadza ale jak juz zapięty to już stać może w nieskończonośc i SM juz nie przeszkadza. Reasumując: niezapięty - przeszkadza, zapięty - nie przeszkadza. Tak trzymać!

 • taktowidzę

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2019 18:59 ~taktowidzę

  A kiedy Straż Miejska zajmie się samochodami parkującymi na przystankach autobusowych 06 na dole Trasy Łazienkowskiej przy GUSIE . Często jak podjeżdża kilka autobusów , pasażerowie wysiadają na '' maski'' zaparkowanych tam , zawsze tych samych ,aut.

 • jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2019 14:50 ~jan

  Wyciąć wszystkie drzewa i pobudowac parkingi.Wlaściciele aut najchetniej wjechaliby od razu do łózka.Smrodyle i brudasy zawsze macie problemy.Jak powycinacie drzewa to życzmy sobie upałów 40 stopniowych a cienia nie ma.Pozdrawiam ludzi ekologicznych.

 • lolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2019 13:15 ~lolo

  Brawo dla SM!!! Prosimy o więcej takich akcji!

 • dla kasy wszystko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2018 08:04 ~dla kasy wszystko

  A kiedy SM zajmie się pojazdami JEŻDŻĄCYMI codziennie i nagminnie po chodnikach, wbrew prawu?

  Rowerzyści są dla SM niewidzialni? HgW zakazała ruszać klientów swojego biznesu?

 • green_is_bad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2018 22:33 ~green_is_bad

  Rozwiązać straż miejską albo zmusić by sie wzieła za blokujących jezdnie roweraków

 • Puchal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2018 22:22 ~Puchal

  adam~adam

  Trzeba wprowadzi podatek samochodowy.Od 1000 zł rocznie za auta do 10 lat i 10.000 zł rocznie za stare graty.Samochód nie powinien by dostępny dla "biedoty".

  Dla biedoty jedynie niemieckie veturilo!

 • DanielWawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2018 20:44 ~DanielWawa

  gość~gość

  Ciekawe w jaki sposób te blokady powodują, że samochody nie zajmują już miejsca? Albo holowanie, albo mandat - blokada to jakiś absurd.


  Nie chodzi o blokowanie miejsca przez samochody, ale o znak zakazu zatrzymywania się. Kierowcy powinni się cieszyć, że to nie znak kombo czyli zakaz z możliwością odholowania. Takie jest prawo, straż miejska je egzekwuje. Krótko i na temat.

 • hahahahaha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2018 18:47 ~hahahahaha

  Tak platforma walczy o głosy warszawiaków...Mandatami i blokadami !

 • rajstopki i pampersy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2018 17:54 ~rajstopki…


  fred~fred

  Popieram, budować więcej miejsc parkingowych. Tragicznie jest gdy rozpoczyna się rok szkolny i rodzice przywożą dzieci do szkoły ( ci którzy nie mają komunikacji miejskiej) muszą więc gdzieś zaparkować ten samochód.
  qwerty~qwerty


  oczywiście, najlepiej tuż pod wejściem albo w ogóle pod klasą, bo ciężko jest przejść kilkanaście metrów...


  ... zwłaszcza rowerzystom. Oni nawet nie mają sił, przeprowadzić roweru przez przejście dla pieszych, Muszą siedzieć nawet poruszając się chodnikami.

  Nie wiem, czy to lenistwo czy po prostu, pełny pampers.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl