Ulice

12.09.2011 10:33 aleja rzeczypospolitej

10 metrów drogi dobuduje deweloper

SERWISY:

Deweloper porozumiał się z drogowcami i wybuduje brakujący fragment al. Rzeczypospolitej – podaje "Gazeta Stołeczna". To dobra wiadomość dla mieszkańców Miasteczka Wilanów.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu deweloper – firma Polnord - żądał, aby za wybudowanie brakujących 10 metrów al. Rzeczypospolitej zapłacił ratusz.

Teraz porozumiał się w miejskim Zakładem Remontów i Konserwacji Dróg, któremu zleci budowę brakującego fragmentu. Zostanie on otwarty w połowie października.

Szpital bez dojazdu

Choć powstało skrzyżowanie z ul. Branickiego, to jego wloty są ślepe. Jadąc od strony Świątyni Opatrzności Bożej nie będzie możliwości skrętu w lewo i prawo, nie da się też pojechać prosto w kierunku szpitala Medicover. Dopiero przy tej placówce znajduje się następny fragment ulicy, a brakuje do niego ok. 10 metrów utwardzonej nawierzchni.

Władze miasta stwierdziły, że tam prac prowadzić nie mogą, bo teren jest w prywatnych rękach.

bf/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • (L)eon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2011 01:42 ~(L)eon

  jest ich tutaj troche,ale spokojnie spokojnie jestesmy tez i my WARSZAWIACY!!!

 • Michał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2011 08:25 ~Michał

  do ~kok
  Zgadzam się. Każdy ma prawo pracować tam gdzie chce lub tam gdzie jest w stanie znaleźć pracę.
  Wg mnie powinno zostać zmienione prawo.

 • kok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2011 15:23 ~kok

  do ~Michał
  Tak. Ale też mnóstwo przyjezdnych się po kilku latach przemeldowuje. Kupują mieszkania, zakładają rodziny. Wierz mi, że przyjezdnemu wszystko jedno gdzie pójdą podatki, nikt tu nie robi nikomu na złość.
  Z drugiej strony studenci wydają tutaj pieniądze zarobione przez ich rodziców poza Warszawą. Więc na przykład w podatku VAT masz sytuację odwrotną. Mnóstwo firm ma flotę w Warszawie, choć eksploatuje ją poza Warszawą.

  Jeśli już szukamy winnego, to raczej jest nim system podatkowy. Może od tej strony trzeba podejść do problemu.

 • Michał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2011 09:53 ~Michał

  do ~kok
  Polacy w UK płacą podatki (Ci co pracują legalnie). A przyjezdni do Warszawy płacą podatki u siebie a korzystają z całej infrastruktury. Nie mam nic przeciwko nim, ale podatki powinno się płacić w miejscu pracy, bo miejsce pracy to w zasadzie miejsce zamieszkania.

 • kok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2011 09:12 ~kok

  do ~sebastian/~quaddy
  Nie ma się co kopać z koniem. Ludzie muszą mieć podziały. Obcy zawsze "zabierają nam pracę". Jak widać bywa, że "powodują korki" choć bywało, że "roznoszą choroby".
  Dzisiaj (chwilowo) w Warszawie są to "słoiki" (cokolwiek to znaczy). Dawniej w Polsce (i całej Europie) byli to Cyganie i Żydzi.
  W Anglii obcy to Polacy, Ukraińcy.

  Hasła o "pasożytniczym sposobu funkcjonowania (tu) słoików" niczym się nie różnią od tego co głosił pewien kapral w dwudziestoleciu międzywojennym.

  Po prostu niektórzy lepiej czują się jak mogą winę za swoją nieudolność zrzucić na innych. :)

 • Capriskii

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 17:30 ~Capriskii

  Do ~quaddy: Widzę, ze starasz się zrozumieć, ale popełniasz błędy w rozumowaniu... Co ma wychowanie do pasożytniczego sposobu funkcjonowania słoików? W którym miejscu napisałem, że słoików jest mniej w Warszawie? Rdzennych Warszawiaków jest około 30%, najlepiej to widać w święta. Wielu osób narzeka na ludzi z Warszawy, a dlaczego tak jest? Bo 70 % to słoiki...

 • quaddy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 16:48 ~quaddy

  Do ~Capriskii
  A co to znaczy "nie szanują naszego miasta"? Skąd taka opinia? To, czy ktoś szanuje otoczenie, czy nie, nie zależy od pochodzenia tylko od wychowania. I na litość boską przestańcie już z tymi "słoikami" - chodzi o studentów? Czy naprawdę uważacie, że ci wszyscy ludzie, którzy przyjechali do stolicy zasuwać w bankach mają czas latać co weekend do domu po "słoiki"? Dajcie spokój. A poza tym jakbyś trochę znał historię, to byś wiedział, że przyjezdnych jest w Warszawie o wiele więcej niż miejscowych. Naprawdę myślisz, że te 2 mln ludzi przeżyło wojnę w Warszawie??? Litości...

 • Capriskii

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 15:50 ~Capriskii

  Do ~sebastian: Tu nie chodzi o to, że ktoś z poza Warszawki jest gorszy. Tu chodzi o pokazanie, że słoiki nie szanują naszego miasta, które daje im dużo możliwości rozwoju. Skoro słoje nie szanują stolicy to ja tym bardziej ich nie będę szanował...

 • WSW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 15:08 ~WSW

  Najwyraźniej doszli do wniosku, że ośli upór szkodzi wizerunkowi firmy i interesom mieszkańców ich osiedla. Pewnie najmocniej tupali ci ostatni. I bardzo dobrze, bo Polnord zbłaźnił się jak mało który inwestor w mieście.

 • marco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 14:40 ~marco

  No dobrze.Skoro tak, to jakie jest najlepsze miejsce do mieszkania w Warszawie ? Skoro Nowy Wilanów Wam się nie podoba.....

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl