Stolica

08.02.2011 21:46 Kłopoty kierowców z Wilanowa

Z Wilanowa na Ursynów: ekspertyza zamiast skrótu

SERWISY:

Kierowcy jadący z Wilanowa na Ursynów nie mają łatwego życia. Ul. Orszady wciąż jest zamknięta. Firma Pol-Aqua zabezpieczyła skarpę, a dzielnice czeka na ekspertyzę, która pokaże czy prace zostały wykonane właściwie. Za to na budowę Nowokabackiej i przedłużenie Branickiego brakuje pieniędzy.

Kierowcy wciąż nie mogą korzystać z ul. Orszady, czyli prowizorycznego połączenia Wilanowa z Ursynowem. Drogę zamknięto w czerwcu, gdy po ulewie osunęła się część skarpy.

Mimo zamknięcia, ulica wciąż jest utrapieniem zarówno dla kierowców, jak też ich systemów nawigacyjnych. Te chcąc proprowadzić najkrótszą drogą wprowadzają teraz w błąd wprost na postawione na dwóch końcach bariery.

Kolejna ekspertyza

Drogę zamknięto, a firma Pol-Aqua zabezpieczyła skarpę. Dzielnica musi także zbadać czy prace zostały wykonane prawidłowo.

- Czekamy na wyniki ekspertyzy, która oceni czy samochody mogą pojechać tą drogą. Pod koniec marca będzie gotowa - wyjasnia Małgorzata Franaszczak, rzeczniczka Wilanowa.

Taka ekspertyza jest wymagana przez nadzór budowlany, może się jednak okazać, że wykaże ona błędy w umocnieniu. - Wówczas trzeba się będzie zastanowić się, czy będzie konieczne dalsze umacnianie, bądź czy w ogóle tą drogą może się odbywać ruch - dodaje.

Brakuje na Branickiego...

Ulica Branickiego. Dobrze radzą sobie tutaj jedynie potężne ciężarówki, które jadą do placu budowy kolejnego apartamentowca. W przyszłości właśnie tędy przebiegać ma docelowe, dwujezdniowe połączenie Wilanowa z Ursynowem. Problem w tym, że to ciągle bardzo odległa przyszłość.

... i Nowokabacką

Alternatywą dla zamkniętej Orszady i niewykonalnej Branickiego miała być ulica Nowokabacka. Czyli połącznie z Ursynowem na wysokości Powsina. Droga ma kosztować 40 milionów zł. Dzienica Wilanów na ten cel ma 6 milionów.

Kierowcom pozostaje zatem wiecznie zakorkowany objazd ul: Przyczółkową i al. Wilanowską albo skrót ul. Gąsek i Podgrzybków.  

Filip Chajzer
mjc/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • M.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2011 20:31 ~M.

  Aleja Rzeczypospolitej, Sarmacka, Klimczaka, Ledóchowskiej, Sejmu Czteroletniego itd. Czy ktoś narzeka na te drogi? Branickiego jest z płyt, ok, dlaczego??? Bo w tej części buduje się najwięcej nowych osiedli, w pozostałych zostały już tylko pojedyncze inwestycje. Bardzo dobrze, że nie zrobili tam nowej drogi, którą obecne dźwigi, ciągniki, koparki i tiry by nieźle zniszczyły!!!

  Pozdrawiam spekulantów.

 • maro1234

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2011 10:58 ~maro1234

  jeśli nie można wybudować Branickiego to niech zbudują w końcu przydłużenie Ciszewskiego od strony Wilanowa - po stronie Ursynowa jest wyprowadzona jezdnia 2x2. O przedłużeniu Ciszewskiego "myślano" 2,5 roku temu ;)

  A Nowokabacka to dobry skrót dla Powsina i Konstancina ;)

 • wa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2011 23:14 ~wa

  No tutaj Chajzer się nie popisał. Ale większość reporterów tvn'u smigało tą drogą z Ursynowa bo przecież mają na Sadybie siedzibę.

 • Katka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2011 18:46 ~Katka

  Orszady to droga, która powstała nielegalnie i dlatego została zmyta przez większy deszcz. Dlaczego w tym chorym mieście nawet miejska telewizja promuje utrzymywanie nielegalnych miejsc??? Ten skrót to prowizorka. I tak cudem nikomu nic się nie stało. Niech pan Chajzer zastanowi się lepiej nad swoimi komentarzami, a Orszady pozostanie trasą spacerową między Wilanowem i Ursynowem.

 • widz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2011 17:58 ~widz

  UKARAĆ FINANSOWO URZĘDASÓW MIEJSKICH ZA ICH BRAK WYOBRAŻNI.
  Powinien teraz wystąpić Rzecznik Praw Obywatelskich w imieniu wszystkich tam mieszkających i karać urzędasów oraz dewelopera.
  Jak się wydaje pozwolenia na budowę to trzeba wykonywać infrastrukturę komunikacyjną a nie tylko beton, cegła i sprzedaż.
  NAJGORSZE JEST TO ŻE TAK JEST WSZĘDZIE. Białolęka też. Tylko gminy wydają pozwolenia na budowę developerom i NIKT o reszcie nie myśli. NIKT!!!! bo po co gdyż za chwilkę rece umyją, kasę zbiją i sami siedzą w willach.
  GORZEJ NIŻ ZA PRL-u

 • Dominika Konstancin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2011 16:09 ~Dominika…

  Ja mogę przeboleć że Orszady jest zamknięta. Przez Powsin też można sie przebić na Ursynów. Postawcie się na miejscu mieszkańców skarpy. Oni tam mieszkają ponad 20 lat jak nie więcej.

 • Fani

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2011 14:20 ~Fani

  Filip miszczu. Może zaczniesz karierę poprzez wysłanie pustego sms-a

 • bulba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2011 13:27 ~bulba

  ehh ursynow getto słoików, po co im drogi ?

 • granat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2011 13:19 ~granat

  zbudowac prawdziwa droge a nie puszczac ruch po jakiejs wiejskiej jednokierunkowej drodze gdzie nawet minac sie nie da. ewropejska stolica kultury qrw... ...ać

 • chriswaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2011 11:54 ~chriswaw

  Przecież Ursynów wyprocesował ostatnio aż 120 mln zł z tytułu kar umownych za nieterminowe oddanie do użytku hali Arena Ursynów. Tych extra-pieniędzy wystarczyłoby z nawiązką i na Branickiego i na Rosnowskiego-Nowokabacką. Wystarczyłoby, gdyby tylko Ratusz z pl.Bankowego NIE ZAGARNĄŁ tych pieniędzy i pozostawił je w budżecie Ursynowa.
  Ale P.T. urzędnicy pani Prezydent HGW, jak też i ona sama są mają za złe Ursynowianom to, że odsunęli PO od władzy w dzielnicy w ostatnich wyborach. Ta niechęć Ratusza skutkowała już spowodowaną przez Ratusz UMYŚLNĄ, dwumiesięczną zwłoką w oddaniu do użytku od dawna gotowej drugiej jezdni KEN. Dlatego pod rządami HGW perspektywy dla Ursynowa jawią się mrocznie...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »