Stolica

07.02.2011 18:07 drogowcy nie mogą się dogadać

Wyremontują Łazienkowski
Na razie bez estakad

SERWISY:

 

Remont Mostu Łazienkowskiego zacznie się latem. Jednak na przebudowę estakad trasy będziemy musieli poczekać znacznie dłużej. Dlaczego? Za remonty odpowiadają dwie miejskie instytucje, które nie mogą się dogadać.

W wakacje ZDM zamknie najpierw jedną jezdnię trasy, a później drugą. Przepustowość mostu ograniczy się o połowę. W tym czasie naprawiony zostanie system odwodnienia, wymieniona będzie też nawierzchnia i balustrady.

Co z estakadami?

O remoncie estakad nie ma mowy. Wszystkie wyglądają przerażająco, skorodowany beton, przeżarte rdzą elementy konstrukcyjne i podpory bez których mogłoby dojść do nieszczęścia.

Za remont Mostu Łazienkowskiego jest odpowiedzialny Zarząd Dróg Miejskich. Za remont estakad tej przeprawy odpowiada już Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Jak się okazuje,  tych dwóch remontów połączyć się nie da.

- ZDM przeprowadza prace konserwacyjne, a ZMiD z tego co wiem nie ma jeszcze przygotowanego projektu remontu – twierdzi Adam Sobieraj, rzecznik ZDM.

- Projekt przebudowy przygotujemy dopiero pod koniec czerwca, dopiero później ogłosimy przetarg – tłumaczy Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMiD.

Prócz zawiłych formalności, drogowcy mają problemy natury finansowej. - Na rozbiórkę starych i budowę nowych estakad potrzeba 100 milionów złotych. Tych pieniędzy na razie nie ma w budżecie – zdradza Gajewska.

Filip Chajzer
bf/ec

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mnietek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2011 06:30 ~mnietek

  A kto to taki ten Tadeuszu Baranowskim, perszy raz słyszę i widzę, może jakaś wschodząca giazda.

 • cx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 09:55 ~cx

  Kto słyszał o ,,jednym z najlepszych polskich mostowców - Tadeuszu Baranowskim''? - proszę o info

 • kriso

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 09:41 ~kriso

  Ciekawe czy przy tej mniejszej przepustowości będą bus pasy?

 • agent_J

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 08:57 ~agent_J

  @Feluke: IMO w przetargach powinien być w przetargach warunek, że dana firma nie bierze podwykonawców do żadnej z głównych robót, bo jest jak mówisz, że wszystko zrobi ostatnia firma w "łańcuchu pokarmowym" za wiele mniej niż firma pierwsza.

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 08:53 ~ja

  Bzdury! kto powiedział, że będzie ,,remont Mostu Łazienkowskiego''? - To nieprawda, będą wymienione urządzenia dylatacyjne (na końcach mostu stalowego) i (w ramach wykorzystania zamknięcia z tego powodu obiektu) wymieniona warstwa ścieralna nawierzchni i doszczelniona izolacja pomostu. Nie można tego nazywać remontem mostu - taka informacja wprowadza w błąd w typowym ,,chajzerowskim'' stylu.

 • Feluke

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 06:37 ~Feluke

  ~Piotr - trasa ma 40lat, raz na rok powinno sie chociaz ja zabezpieczyc w jakis sposob a tego sie nigdy nie robilo dlatego wyglada jak wyglada. 100mln za 6 wiaduktow to chore ceny niewspolmierne do kosztow wybudowania ich, poprostu ktos musi sie nachapac kasy i bedzie firma X>Y>Z a wiadukty wybuduje podwykonawca firmy Z za 1mln od wiaduktu.

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2011 23:06 ~Piotr

  Po co remontować. I tak będą sypać takie ilości soli, że w dwa lata będzie wyglądał identycznie. "Stalaktyty" z NaCl są nawet w lipcu. Przecież to zniszczenie i rdza to właśnie od soli.

 • marti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2011 22:43 ~marti

  Most się sypie ale urzędnicy HGW zamiast go juz dawno wyremontowac wymalowały na nim buspas. Wielki powód do dumy bo "najdłuższy w Warszawie". Żałosna polska prowizorka podparta na metalowych stojakach. Dziadostwo i głupota.

 • antychajzer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2011 22:26 ~antychajzer

  Po raz kolejny proponuje, byś swe wycieczki pod moim adresem zachował dla siebie, bo boCHaterów netowych wszędzie pełno. Tacy mocni zza klawiatury, tacy pewni w swych osądach, ale konkretów jakoś brak.
  W urzędzie nie chcę pracować i nie pracuję (kolejna twoja teoria legła w gruzach), niestety użeram się z oporem urzędów właśnie na budowach.
  Co się tyczy sensacyjek F.Ch.: jeśli on chce poprawić cokolwiek, to niech zacznie od procedur przetargowych, bo tak długo, jak głównym kryterium będzie cena, tak długo będziemy wszyscy mieli lipę a nie drogi, mieszkania itp.

  A teraz udowodnij swoją teorię, że pisałem swój post z kumplami. Jeśli potrafisz, to ok, a jeśli nie - to przeproś.

 • do antychajzer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2011 21:26 ~do antychajzer

  masz prawo nie oglądać drogi kolego. Redaktora akurat podziwiam i będę bronić do upadłego bo mało komu w tym mieście chcę się tak jak jemu tępić beradność i lenistwo urzędasów. O mój Boże, tyle potrafisz napisać razem ze swoimi kumplami ? na tyle Cię stać. Toruńskiej nikt sobie nie wymyślił, na moich oczach wjechały tam dwa samochody w nocy. I Twoim zdaniem to źle że TVNWAWA poruszyła ten temat ? faktycznie nie było tam nic do poprawki... ? Naprawdę myślisz, że na Łazienkowskiej jest wszystko ok ? przecież to jest ruina, rozsypka, która najwidoczniej bardzo Ci się podoba. Wróć jutro do swojego przytulnego urzędu wypij kawę, pogadaj z kolegami, potem jeszcze kawka, pogaducha i tak zleci do 16nastej...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »