Stolica

09.11.2010 19:35 Kampania wyborcza Wojciecha Olejniczaka

Wojciech Olejniczak kontra Ędward Ącki

SERWISY:

Kampania to dla niego chleb powszedni. Tym razem nasza kamera towarzyszyła kandydatowi SLD - Wojciechowi Olejniczakowi. Od bladego świtu do później nocy zabiegał o głosy warszawiaków - w hucie, domu starości czy przy stacji metra Centrum.

Kilka minut przed szóstą rano - w warszawskiej hucie to pora zmiany załóg i idealny czas na początek... kolejnego dnia kampanii.

100 procent poparcia?

Kandydat SLD ściskał więc dłonie, witał pracowników i wręczał im jabłka. Nie wszyscy z daru skorzystali, tak samo jak nie wszyscy przyjmowali ulotki. Jak twierdzi Olejniczak, na tym właśnie polega kampania. - Nikt nie ma stuprocentowego poparcia, ale reakcje są z gruntu pozytywne - zapewnia kandydat.

Z pozytywnym nastawieniem Olejniczak wsiadł do tzw. "Wojtkobusu" i pojechał nim do centrum. Tu ulotki rozchodziły się szybko, ale nie wszyscy kandydata rozpoznawali. - To nazwisko coś mówi. fajny jest - mówi jedna z obdarowanych ulotką.

"Kandydat na wójta Warszawy"

Olejniczak pojawił się też w Śródmiejskim Ośrodku Opieki, gdzie nabierał sił na resztę dnia, w tym na sztabową odprawę. To tu wykuwają się pomysły, oceniane są dotychczasowe działania i opracowywany jest plan kolejnych godzin i dni.

- Widzimy się codziennie, do tej pory ze dwa razy zdarzała się męska rozmowa - zdradza Tomasz Sybilski, przewodniczący stołecznego SLD.

Ale kandydat nie rezygnuje ze spotkań z osobami starszymi. Ze sztabu pojechał do ośrodka wsparcia dla seniorów "Pod Jaworami". Później szybka wizyta w sklepie socjalnym dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej, a następnie spacer po Domu Pomocy Społecznej "Syrena".

Na swojej drodze spotyka też konkurencję. A dokładnie Ędwarda Ąckiego, który prowadzi kampanię na sołtysa Warszawy. Ale prawdziwe wyzwanie to wieczorna debata z "prawdziwymi" kandydatami - to ona kończy długi dzień kampanijny.

Przemysław Wenerski
ran/roody 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »