Stolica

12.12.2010 17:44 Martwe prawo

W szpitalu na Banacha palą mimo zakazu

SERWISY:

 

 

W szpitalu na Banacha zakaz palenia nikomu nie przeszkadza. Personel i pacjenci spotykają się w korytarzach na najniższym poziomie budynku, gdzie bez przeszkód oddają się nałogowi.

Wystarczy w budynku szpitala z parteru zejść na ogólnodostępny poziom -1, aby znaleźć się w szpitalnej palarni.

 Na nagraniu z ukrytej kamery możemy zobaczyć pracownika, który przewozi przez zadymiony korytarz żywność dla pacjentów i jednocześnie pali papierosa.

Obok jest klinika hematologii

Gdzie nie spojrzeć wszędzie stoją puszki po konserwach pełne niedopałków. Taki widok szokuje przede wszystkim studentów mieszczącego się tu Uniwersytetu Medycznego. Jeden ze studentów anonimowo przyznaje, że smród jest nie do zniesienia: - Są tam głównie jakieś pomieszczenia dla pracowników administracyjnych, ale również szatnia studencka i klinika hematologii, co prawda pacjenci tu nie leżą, ale my mamy zajęcia- mówi.

Co ciekawe problem władzom szpitala jest znany. - Nie jesteśmy w stanie być wszędzie 24 h na dobę – mówi krótko Ireneusz Nawrot, dyrektor medyczny szpitala. - My nie mamy takich instrumentów, które pozwoliłyby nam karać pacjentów. Co do pracowników to łamią oni tutaj zapisy ustawy – dodaje dyrektor.

Jednak dyrekcja szpitala twierdzi, że przypadki kiedy pracownicy palą są sporadyczne.

Tylko mandat

Za przestrzeganie zakazu palenia odpowiada dyrektor placówki, a Inspekcja Sanitarna podobnie jak straż miejska może tylko interweniować, gdy ma odpowiednie zgłoszenie.

- Może zostać nałożony mandat, ale uważam, że to jest wyjście ostateczne. My podejmujemy jedynie działania administracyjne – przekonuje Dariusz Rudaś, z Powiatowej Inspekcji Sanitarnej.

Anna Kulbicka
bf/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • KOTŁOWSNIA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2015 08:22 ~KOTŁOWSNIA

  DLA PALACZY POWINNY BYĆ ZAINSTALOWANE APARATY i BUTLE WYPEŁNIONE SPRĘŻONYM DYMEM PAPIEROSOWYM, KTORE NOSILI BY NA PLECACH PODOBNIE JAK PLETWONURKOWIE. TO CHYBA JEDYMY SENSOWNY SPOSÓB NA POZBYCIE SIE ŚMIERDZIELI I TRUCICIELI NA PRZYSTANKACH, POCIAGACH, KORYTARZACH, I INNYCH MIEJSCACH PUBLICZNYCH GDZIE OBOWIAZUJE ZAKAZ PALENIA. PALACZE MUSZA PALIC WIEC NIE CH SIE TRUJA SAMI Z BUTLI A NIECH NIE TRUJA INNYCH. OSTATNI WIDZIAŁEM W INTERNECIE OGŁOSZENIE NA TEMAT ZATRUDNIENIA DLA PALACZY ŻYCZĘ OWOCNEGO PALENIA Z BUTLI.

 • KOMIN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2013 22:36 ~KOMIN

  Dla palaczy powinny być zainstalowane aparaty i butle wypełnione sprężonym dymem papierosowym, ktore nosili by na plecach podobnie jak pletwonurkowie. to chyba jedymy sensowny sposób na pozbycie sie śmierdzieli i trucicieli na przystankach, pociagach, korytarzach, i innych miejscach publicznych gdzie obowiazuje zakaz palenia. palacze musza palic wiec nie ch sie truja sami z butli a niech nie truja innych. ostatni widziałem w internecie ogłoszenie na temat zatrudnienia dla palaczy życzę owocnego palenia z butli. PALACZY W PKP TRZEBA PO PROSTU GONIC, TEPIĆ I TYLE.

 • q

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2011 11:47 ~q

  Zobaczcie lepiej jak jarają na Barskiej

 • Sława

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2011 19:07 ~Sława

  Oczywiście. Nie jesteśmy narodem zdyscyplinowanym.Lubimy być bardzo mądrzy kochamy czuć sie wielkimi łamiąc przepisy i kochamy swoich czworonogów ,ale nie lubimy po nich sprzatać kup.Dajemy dobre rady których sami nie przestrzegamy.Atak wogóle to winny system demokracja że w wolnym kraju wszystko wolno.Przedwszystkim zacznijmy szamować samych siebie to łatwiej będzie szanowac nam innych i wszelkiego rodzaju zakazy i nakazy.Bądżmy poprostu zdyscyplinowani jako naród.Jeżeli brakuje nam kultury osobistej to wzorujmy sie na tych którzy ja mają.

 • Wąs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2010 19:32 ~Wąs

  Tak ,piszcie,dzwońcie STUDENCINY ,KTÓRZY SAMI PALĄ !!! WY TEŻ JESTEŚCIE JUŻ NAGRANI!!!!

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 21:53 ~Marian

  Zabraniacie palić?to bądźcie konsekwentni i zlikwidujcie sprzedaż papierosów na terenie Państwa Polskiego!NIE?Czemu?Bo gdyby tak się stało to Polska by miała jeszcze większe długi niż ma bo to są gigantyczne zyski?Jak tylko idziecie w jedną stronę na łatwiznę cwaniaczki jedne to będę palił tam gdzie mi się podoba,a na banacha w tej suterynie zrobię ognisko z tytoniu konfidenty.brak słów co się dzieje w tym kraju.

 • ant palacz?

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 15:23 ~ant palacz?

  co na mróz wywalić?

 • rk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 00:11 ~rk

  @ Henryk - nie, to inicjatywa studentów, nie firm. Pozostałych miłośników teorii spiskowych poinformować należy, że lekarze nie zarabiają na szczepionkach, więc i stracić na ich brak nie mogą.

  @ lukam - a zmuszanie niepalących do wdychania smrodu nie jest naruszeniem ich praw? Jeśli ktoś jest już takim chamem, hipokrytą i słabeuszem, że musi palić w szpitalu, to zawsze może się zdecydować na e-papierosy, prawda?

  @ student wum - to się da zmienić, tylko nie ma co narzekać, a trzeba działać. pierwszy krok został podjęty, teraz wystarczą regularne telefony do straży miejskiej.

  @ Robi - czekolada nie zabija

 • rk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2010 23:58 ~rk

  @ pracownik: To mi przypomina powiedzenie: "a u was czarnych biją!". Mnie matka uczyła, żeby nie brać przykładu z gorszych, nie zaniżać sobie poprzeczki. Czym różni się od zwierzęcia człowiek, który bez papierosa nie wytrzyma tych 8-12h pracy? Tak nisko się (i tych, którym każecie wdychać te smrody) cenicie? Naprawdę?
  @ Kolibson - jw., nie widzę związku
  Btw, dyrekcja ma oryginalne pojęcie "sporadyczności"...

 • SKN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2010 19:52 ~SKN

  Pozdrowienia i gratulacje dla Kolegi :)
  Zapraszam Cię na stronę www.sknalveolus.wum.edu.pl znajduje się tam treść listu który członkowie koła wysłali w tej sprawie do Rektora. Niestety list trafił do... dyrektora szpitala.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »