Stolica

21.02.2011 19:13 KONFLIKT NARASTA

Ursynów: komornik wszedł
na konto burmistrza

SERWISY:

Konta burmistrza zajęte przez komornika - oto kolejna odsłona wojny władz Ursynowa z ratuszem. Zdaniem radnych Naszego Ursynowa urzędnicy chcą zniszczyć Piotra Guziała.

Burmistrz zamierza oddać sprawę do prokuratury, a jego zaplecze polityczne straszy referendum w sprawie odwołania prezydent stolicy. Tymczasem ratusz cofa możliwość zatrudniania urzędników całemu zarządowi dzielnicy - taki jest najnowszy bilans konfliktu o władzę na Ursynowie. - Skieruję zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa – mówi Piotr Guział.

Chodzi o informacje, jakie przedostały się do mediów, że prywatne konto burmistrza ponownie zajął komornik, w zw. z interesami Guziała sprzed kilku lat.

- Nie może być tak, że dokumenty, które zostały przesłane do urzędu i dotyczą konkretnej osoby fizycznej nagle zostają udostępnione opinii publicznej - twierdzi Guział.

Burmistrz wszczął już wewnętrzne dochodzenie w urzędzie. Chce wiedzieć, kto wyniósł dokumenty. - Jest też pytanie, czy to nie jest element gry politycznej. Mam nadzieję, że nie, bo jeśli tak by było, to oznaczałoby, że żyjemy na Białorusi - podsumowuje Guział.

"Festiwal politycznych zarzutów"

Nietrudno się domyślić, że burmistrz doszukuje się ewentualnego źródła przecieku w ratuszu na placu Bankowym. – Obserwujemy festiwal jakichś politycznych zarzutów, haseł, propozycji, które nie mają nic wspólnego z rozwiązywaniem kłopotów Ursynowa – odpowiada mu Tomasz Andryszczyk, rzecznik ratusza.

Konflikt między Guziałem a ekipą Hanny Gronkiewicz-Waltz narasta od wyborów. W styczniu prezydent Warszawy ukarała burmistrza naganą za zatrudnienie bez pełnomocnictw trójki urzędników. W ubiegłym tygodniu Guziałowi cofnięto pełnomocnictwa kadrowe. Teraz te prawa zabrano wszystkim członkom zarządu dzielnicy.

Pani Prezydent właśnie odebrała pełnomocnictwa kadrowe moim zastępcom. Teraz po urlop, zaświadczenie o zatrudnieniu, etc. pracownicy w liczbie blisko 300 będą jechac na pl. Bankowy. Wiwat, tak bardzo zapowiadana, decentralizacja władzy! Wiwat demokracja! Nie ma mowy o szykanach. To po prostu styl sprawowania władzy... - poinformował na Facebooku Piotr Guział.

Jarosław Jóźwiak z gabinetu prezydent miasta przekonuje jednak, że ta decyzja nie ma nic wspólnego z sytuacją na Ursynowie. - Ratusz cofa takie pełnomocnictwa wszystkim wiceburmistrzom we wszystkich dzielnicach. Decyzje jutro trafią pewnie na ich biurka - powiedział TVN Warszawa. Jego zdaniem, Ursynów po prostu dowiedział się o tym wcześniej.

Będzie referendum?

Teraz polityczne zaplecze bierze burmistrza w obronę. I straszy, ale nie prokuraturą. Jak podało "Życie Warszawy", chodzi o  referendum w sprawie odwołania prezydent miasta. - Pani prezydent wygrała wybory w pierwszej turze. Piotr Guział nie poddał się weryfikacji wyborców. Bardziej zasadne byłoby referendum, czy mieszkańcy Ursynowa chcą dalej rządów burmistrza, który kompromituje dzielnicę – odpowiada Michał Matejka, ursynowski radny z ramienia PO.

Oba pomysły są raczej trudne do zrealizowania. Aby zorganizować referendum za odwołaniem prezydenta trzeba zebrać podpisy 10 proc. zameldowanych mieszkańców.

Michał Tracz
ran/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Domański

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2011 16:45 ~Domański

  To już jest śmieszne. Pomijam to kim kto tam jest i z jakiej opcji i jakiej orientacji ale to co robi HGW jest doskonałym przykładem %^$^&#%&%^%#%&*&* rozpychanki i %^&&#^$*%^@^% Peło

 • antyhgw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 15:08 ~antyhgw

  Gdzie i kiedy zbieracie podpisy za referendum? - macie moj glos.

 • Fanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 10:48 ~Fanka

  Niech żyje Piotr Guział!!!

 • granat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 10:11 ~granat

  Chetnie popre wniosek o odwolanie HGW. bufetowa z miedzylesia wygrala tylko dlatego ze ludzie bali sie motlochu spod palacu pezydenckiego.

 • Agnieszka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 10:06 ~Agnieszka

  Nie róbmy polityki... Ładny slogan, czy Pani Prezydent nie pamięta co obiecywała?

 • bb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 09:55 ~bb

  Pewność siebie radnych z PO jest zbyt duza. To co ostatnio słyszę przeraża mnie: Ursynów, Praga Północ, prywatyzacja SPEC, co dalej?

 • anty bufetowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 09:53 ~anty bufetowa

  Bardzo chętnie pogoniłabym bufetową!! A swoją dorgą czy to nie dziwny "zbieg okoliczności" że dwie dzielnice gdzie we władzach nie zasiadają POpaprańcy od wyborów mają ciągle jakies problemy?? Wątpie w takie przypadki.. Co im samym nie dano siłą sobie wezmą..

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 08:59 ~warszawiak

  Apeluję o zorganizowanie referendum o odwołanie prezydent Warszawy.

 • klamstwo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 08:40 ~klamstwo

  A może pani prezydentowa jak była szefowa NBP powie ile zarabiała pensji i po co mówiła ze ją nie stać na willę w Wawrze i wzięła kredyt, żeby ukryć prawdę. taka biedula. tylko byli pracownicy z NBP mają inne zdanie.

 • mokotowianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 08:27 ~mokotowianin

  Zamiast pluć na GHW powinniście się Ursynowianie przyjrzeć swojemu burmistrzowi. Jesteście wykorzystywani jak małe dzieci.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »