Stolica

16.01.2011 19:23 system zabezpieczeń w ratuszu

Ursynów: do urzędu wstęp tylko z przepustką

SERWISY:

Ursynów dołącza do dzielnic, które wprowadziły w swoich w urzędach system kontroli dostępu. Teraz nikt niepowołany nie wejdzie do pomieszczeń objętych nadzorem. Przeciwnicy takich rozwiązań mówią, że to odgradzanie się od petenta i piętrzenie barier.

W ursynowskim ratuszu zamontowano już system kontroli dostępu do poszczególnych pomieszczeń w urzędzie.

Od poniedziałku do większości pokoi nie będzie można wejść bez specjalnej przepustki. Drzwi będą zamknięte, a próba ich siłowego otwarcia zakończy się uruchomieniem alarmu.

Burmistrz Ursynowa zapewnia, że system ma chronić przed szaleńcami i kieszonkowcami, a nie odcinać urzędników od mieszkańców.

- Zdarza się, że do urzędu przychodzą handlarze i sprzedają dosłownie wszystko, kosmetyki, korale czy ubrania – mówi Piotr Guział, burmistrz Ursynowa.

Jeżeli ktoś będzie chciał się spotkać z urzędnikiem będzie musiał swoją wizytę zapowiedzieć. Potem po okazaniu dowodu osobistego, petent dostanie specjalną przepustkę.

Dzielnica jak twierdza

System kontroli dostępu działa już w 12 z 18 stołecznych dzielnic. Podobne rozwiązania wprowadzono między innymi na Targówku, Pradze Północ, Białołęce i w Ursusie.

Anna Kulbicka
bf/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2011 14:05 ~mm

  A kogo firma wykonała instalację kontroli dostępu? Firma obecnego burmistrza za kwotę prawie 3 razy większą niż inne oferty....
  Ten komunista już zablokował budowę szkoły na Lokajskiego aby dzieci nie zakłucały ciszy dwóm działaczą "ich" Ursynowa mieszkającym na Raabego....

 • orgbosch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2011 18:18 ~orgbosch

  Pomyślcie o jednym: w takich urzędach są WASZE dokumenty, WASZE dane itd. Czy naprawdę chcecie, żeby dosłownie każdy z ulicy mógł wejść gdzie chce, zobaczyć, co chce, wziąć co chce? Przecież rozpętałaby się dzika awantura, gdyby Wasze podania czy wnioski nagle pojawiły się w obiegu publicznym, albo leżały na ulicy?

  Czy w Waszych miejscach pracy obcy ludzie mają dostęp do Waszych biurek, maszyn, pojazdów, tego wszystkiego, co stanowi Wasz warsztat pracy? Wchodzi się swobodnie do zapleczy Waszych sklepów, pokoi firmowych, siada się za kierownicą autobusu czy ciężarówki?

  Czy taki zakup przez urząd jest, tak naprawdę, innym zakupem niż firmy prywatnej? Tutaj jest to finansowane z budżetu, a gdzie indziej z także naszych pieniędzy, ale jest to ukryte w cenie towaru lub usługi. Czy tak, czy tak - płacimy i nie mamy wyjścia.

  Ograniczanie dostępu to także przeciwdziałanie ewentualnym próbom korumpowania urzędników, czy wywierania takiej presji na petencie.

  Poza tym, takie działania wymagane są przepisami m.in. dotyczącymi ochrony danych osobowych, dostępowi do informacji itd.

 • pytam się

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2011 17:28 ~pytam się

  to skoro urzędnicy widzą , że jest tyle meneli to dlaczego dają im jeszcze mieszkania socjalne , zasiłki? Dlaczego martwią się tylko o swoje bezpieczeństwo a nie np. sąsiadów takiej hołoty?

 • służewiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2011 16:48 ~służewiec

  Sądy też są utrzymywane z podatków a każdy kto chce nie łazi w tę i z powrotem. Od obsługi petentów są Wydziały Obsługi Mieszkańców tzw. WOM. Platforma to wprowadza prawie we wszystkich urzędach bo dużo petentów to złodzieje, patologia i margines co przychodzi do Wydziału Spraw społecznych. Kiedyś pracowałem w urzędzie ale pieniądze śmieszne i te bydło co się wszędzie pcha. Teraz pracuję w dużej prywatnej firmie i tam ochrona nie wpuści do biurowca bez przepustki. A że Guziała Pełolskie bydło nie lubi bo im zagrał na nosie (co zresztą widać w komentach) no cóż dla części wybór PIS vs. PO to jedna bladz

 • wucet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2011 15:32 ~wucet

  ...ciekawy jestem jak byście mówili gdybyście "tam" pracowali i co chwila ktoś wchodził.........

 • Kazio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2011 14:39 ~Kazio

  I bardzo dobrze. Wyższa i lepsza klasa panująca musi być oddzielona od motłochu. Ten mógłby jej przeszkadzać w pracy nad promowaniem siebie i swoich POpapranych kolesi. A nawet mógłby grypą zarazić! Popieram system a nawet proponuję rozbudowę - drut kolczasty i pola minowe. Przydadzą się jak wreszcie się ten naród ruszy i pójdzie ich wszystkich ... odwiedzić!

 • astek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2011 14:14 ~astek

  Manipulacja!System kontroli dostępu był już zamontowany za PO-przednich rządzących.Wiem bo byłem kilka razy w Ratuszu w 2010 roku.Dlaczego więc o systemie nie informowano wcześniej?

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2011 12:07 ~obserwator

  W prasie napisali "Jaśnie Pan Burmistrz Guzioł" i teraz jasne o co chodzi. Pałace sie śnią! No co będzie Pan z plebsem sie bratał i wysłuchiwał problemów mieszkańców. A nuż ktos cos powie przykrego na władze. A cały Ursynów ma kochać swojego burmistrza. Nakłamał w kampanii, przegrał procesy, burmistrzem został, a teraz niech mu głowy ludzie nie zawracają. Proponuje dostęp do Urzędu tylko dla zwolenników Naszego tzn. ich Ursynowa.

 • kryzys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2011 09:36 ~kryzys

  podajcie ile to kosztuje podatnika.A po co są ochroniarze w urzędzie. Są chyba pilniejsze sprawy na Ursynowie, po niektórych chodnikach nie da się chodzić , pamiętają czasy powstania Ursynowa a inne partackich remontów kanalizacji.

 • RMF

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2011 09:35 ~RMF

  To teraz dziwne typy i sprzedawcy będą pobierać przepustki podając się za interesantów. O t cały efekt tej kosztownej zmiany.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »