Stolica

12.03.2011 19:34 problem ze zwierzętami

Straż nie zabierze psów, bo mają... bezdomnego właściciela

SERWISY:

Gromada psów grasuje na Tarchominie - takie zgłoszenie dostała straż dla zwierząt. W trakcie sprawdzania tej informacji okazało się, że czworonogi mają właściciela. Problem jednak w tym, że on sam nie ma dachu nad głową.

Porozrzucane resztki ubrań, puszki, butelki a wśród nich... martwe szczenięta - taki obraz zastali strażnicy miejscy gdy dotarli do namiotu bezdomnego.

Kto zabierze resztę

Wśród martwych, były też żywe szczenięta. Strażnicy je wyciągnęli, ale pojawił się kolejny problem - co zrobić z resztą psów, które tłumnie zaczęły zbiegać się w okolice namiotu .

Dla straży miejskiej psy mają właściciela więc odebrać może je jedynie Straż dla Zwierząt. Z drugiej strony właściciel jest bezdomny, więc zwierzęta również, i to straż miejska powinna je zabrać do schroniska. - Możemy zabrać tylko matkę, bo jest zagrożenie życia dla szczeniąt, a szczeniaki są jeszcze ślepe, więc nie mogą być odłączone od matki - tłumaczy Aneta Rajska ze straży dla zwierząt.

"Będziemy się zastanawiać"

Ostatecznie tylko małe pieski z matką trafiły do siedziby Straży dla Zwierząt przy ulicy Wolskiej. - Matka tych szczeniąt ma chore oczy, więc tutaj będzie długotrwałe leczenie. Również szczenięta trzeba przebadać, odrobaczyć, odpchlić i przede wszystkim odkarmić - wyjaśnia Mateusz Janda ze straży dla zwierząt.

Bezdomnym ma się zająć opieka społeczna, ale kto zajmie się zwierzętami? - Będziemy zastanawiać się co dalej z tą sprawą zrobić - zapewnia Aneta Rajska.

Małgorzata Walczak

ran/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • marek10

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2012 10:21 ~marek10

  Witam,psy nadal nie są odłowione,jest duży mróz jeszcze walczą o życie.Czy obejmuje ochrona zwierząt powiat siedlecki?

 • marek10

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2012 18:46 ~marek10

  Dąbrówka Stany kol,gm skórzec pow siedlce
  porzucone psy.

 • marek 10

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2012 18:33 ~marek 10

  Witam pomimo zgloszeń w gminie na policji w straży od zwierząt nikt się zwierzętami nie interesuje.Trzy miesiące temu zmarła właścicielka psów,znaleziono ją po paru dniach psy z głodu zjedli połowe zwłok.Teraz są mrozy psy zagryzły z głodu słabszego i jedzą się na wzajem.Nikt nie reaguje mimo moich zgloszeń i próśb.Czy jest jakaś ochrona zwierząt.

 • szy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2011 22:59 ~szy

  taki kierownik ekopatrolu to ma klawe życie,
  udzieli wywiadu, w którym przyzna że formalnie to straż nic nie może zrobić z psami biegającymi po białołęce, ze te psy nie są bezpańskie ponieważ mają właściciela, który jest bezdomny,
  tylko, że:
  1- w warszawie psy NIE MOGĄ "biegeać" swobodnie, co się stało z uchwałą rady miasta mówiącej o tym że psy wyprowadza się na smyczach!

  2-dlaczego inni mieszkancy warszawy są karani mandatami za to, że ich psy nie są wyprowadzane na smyczach, a bezdomny, który przyznaje się do tego, że to są jego psy, nie?

  3- gdzie są ksiązeczki szczepien tych psów, czy bezdomny właściciel psów jest zwolniony z OBOWIĄZKOWYCH SZCZEPIEŃ PRZECIWKO WŚCIEKILŹNIE! każdy inny obywatel miał by sprawę w sądzie grodzkim za niedopełnienie obowiązku szczepienia psa!

  4-dlaczego sprawą nie zajmuje się wojewódzki inspektor weterynarii, czy taka sfora psów może żyć swobodnie w sąsiedztwie ludzi?

  5-czy zaniechanie działania w tej sprawie ze strony straży miejskiej nie jest powodem do wszczęcia postepowania w prokuraturze?

  6-czy te psy nie żywią się dzikim ptactwem żyjącym w obszarze między wałem przecwpowodziowym a brzegami wisły? gdzie są ekolodzy, koła łowieckie i tym podobne instytucje dbajace o dobro dzikiej przyrody

  złożony problem wymaga solidnego dziennikarskiego podejścia!!!

 • ...

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.04.2011 19:12 ~...

  Wyjątkowo inteligentna odpowiedź... Czytaj uważnie, szczeniaki są JESZCZE ślepe. Każdy szczeniak rodzi się ślepy i głuchy, jest to naturalna faza ich rozwoju, chcesz wszystkie uśpić?

 • ciekawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2011 22:51 ~ciekawa

  dlaczego slepy miot nie zostal uspiony?
  za malo psow w schroniskach? za malo cierpienia za kratami?
  z opisu wynika, ze psy byly skrajnie zaniedbane, czy to nie jest podstawa do odebrania zwierzat i aresztowania osobnika, bo mu sie moze nalezec i lat dwa za znecanie sie nad zwierzakami?

 • niusy z d...

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2011 18:47 ~niusy z d...

  skoro bezdomny jest właścicielem psów to dlaczego nie dba o swoje psy? dlaczego były tam martwe szczenieta? dlaczego straz miejska nie reaguję na taki jawny przypadek znęcania się nad zwierzetami? dlaczego straż pozwala, aby w okoliczy panoszyła się zgraja psów, czy znów zdziczałe psy mają rozszarpać jakieś dziecko? wtedy podniesie się krzyk w sprawie dziko żyjących psów! a od czego jest eko patrol strazy miejskiej?
  i na koniec,
  dziennikarze poruszaja temat i co?
  kilka słów, kilka komentarzy,
  dziennikarska rzetelność?
  żenada panie i panowie z tvn warszawa

 • sęk-ul-ino

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2011 18:40 ~sęk-ul-ino

  straż miejska nie sprawdziła książeczki szczepien? szczepienia psów są obowiązkowe!!! co na to prokurator? niedopełnienie obowiązków słuzbowych strażników miejskich!!!
  bezdomny może posiadac psy ale ma obowiązek szczepienia tych psów przeciwko wściekliźnie!
  czemu bezdomny nie otrzymał mandatu? bo nie ma stałego miejsca zameldowanie i gotówki, ot i czała parwda o straży,
  tvn warszawa podaje "niusy" ale nie zna obowiązku strazy miejskiej, to jest temat niedopełnienie obowiązku przez straż!!!

 • ADMINISTRATORKA :)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2011 09:11 ~ADMINISTRATORKA :)

  Zastanówcie się co piszecie. Taki Strażnik Miejski, którego obowiązują przepisy prawa nie może odebrać bezdomnemu psów bo nie ma takiego prawa(mówi o tym ustawa o ochronie zwierząt) a jak pies nie ma książeczki to nie znaczy że jest bezdomny i mój przedmówca(wh) nie ma racji!!!!!!!!!!!!! do tego dochodzą przepisy prawne KC i KPA. Proponuję o kontakt w/w przedmówców z Kierownikiem Patroli EKO i jest to jedyna konkretna osoba, która zna się na rzeczy i to ona pomogła mi w kilku problematycznych sprawach-GODNY POLECENIA.

 • wh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2011 13:14 ~wh

  Jak bezdomny może być właścicielem bezdomnego psa?Pies mający właściciela ma książeczkę szczepień a jeżeli jej nie posiada to właściciel powinien zostać surowo ukarany.Bezdomni nie maja prawa posiadać zwierząt z racji tego iż nie są w stanie zapewnić im warunków do odpowiedniej egzystencji.Wszystkie te psy powinny zostać odłowione i przewiezione do schroniska głównie ze względu na brak szczepień ponieważ stanowią realne zagrożenie dla otoczenia.Straż miejska ze strachu przed własnym cieniem postanowiła swoje kompetencje ograniczyć tylko do zapychania portfela HGW by mogła dalej swoim d...włazom wypłacać nagrody.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »