Stolica

31.01.2011 18:43 Bałagan na Trasie Toruńskiej

Skręt widmo w ulicę Ostródzką

SERWISY:

Na Trasie Toruńskiej wciąż wolna amerykanka. W piątek pokazaliśmy bałagan z oznakowaniem, do dziś niewiele się w tej sprawie zmieniło. Kierowcy muszą się wykazać nie lada refleksem, żeby uniknąć wypadków. I choć nie wjadą już przez pomyłkę na plac budowy , to wywiedzie ich w pole znak informujący o skręcie w ulicę Ostródzką.

Sytuację na Trasie Toruńskiej badał Filip Chajzer, reporter TVN Warszawa. W poniedziałek, po naszej interwencji, nie było już mowy o wjeździe na plac budowy obok ul. Głębockiej - taką opcję jeszcze w piątek mieli kierowcy przez złe oznakowanie.

Okazało się jednak, że niespodzianek na trasie jest więcej. Kilkadziesiąt metrów dalej kolejne wielkie, żółte tablice informują kierowców o możliwości skrętu w prawo, w ulicę Ostródzką. I o ile uda nam się tam wjechać, to już nie wyjedziemy, bo nie ma takiej możliwości. O "ślepej uliczce" nie informują żadne znaki.

"Ślepa uliczka" bez informacji

Reporter sprawdzał dalej: pierwsza żółta tablica informuje o skręcie w Ostródzką, po chwili jest kolejna identyczna, za chwilę jeszcze jedna mniejsza, na jezdni pojawiają się strzałki w prawo, jest i zjazd w prawo. Nie ma za to ani zakazu wjazdu, ani informacji o ślepej ulicy, ciągła biała linia to za mało biorąc po uwagę chaos informacyjny na tej trasie.

Nie trudno też domyślić się, jakie były reakcje kierowców. Niektórzy musieli poświęcić sporo czasu, żeby wydostać się z "pułapki". Kierowca jednego z samochodów musiał mocno się napracować przy próbie zawracania. - Kolejna pani jedzie, przecież ona jest nieświadoma tego że to ślepa uliczka, o następna. Ludzie przecież wystarczy zasłonić tablicę, to nawet myślenia nie wymaga, tylko trzeba to zrobić - mówił podirytowany kierowca.

Filip Chajzer

ran/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • krzysztof

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2011 13:30 ~krzysztof

  czemu mi nie dziala ten filmik?;| jest glos a nie ma obrazu?

 • marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2011 13:30 ~marek

  Panie Filipie, dobra robota. Trochę temperatury się przyda na tej i innych budowach.

 • aid81

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 15:37 ~aid81

  Panie Filipie

  Proponuję jeszcze raz wrócić w to samo miejsce, lecz tym razem proszę spróbować wyjechać z Ulicy Ostródzkiej na Trasę Toruńską. Żółte lnie, które kiedyś tam były już dawno uległy zatarciu i nikt ich nie poprawił! Sprawia to, że zdezorientowani kierowcy nie wiedzą jak mają włączyć się do ruchu a dodatkowo zajeżdżają drogę samochodom pędzącym Trasą Toruńską!

 • cb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 14:59 ~cb

  Brawo Filip! Tak trzymac, trzeba pogonic tych darmozjadow. Za budowe miliony by sie bralo, ale nic porzadnie nie potrafia zorganizowac.

 • cichy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 13:38 ~cichy

  F.Chajzer wszedzie widzi sensacje... podnosi atmosfere wszedzie tam gdzie nie trzeba.. jego tatko taki nie jest-ciekawe w kogo poszedl syn :)

 • Zygmuś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 13:03 ~Zygmuś

  Wysyłajcie puste sms-y. Wysyłajcie wielbiciele syna i ojca

 • marceli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 11:29 ~marceli

  trzeba sie bardzo postarać ,żeby wjechać w tą uliczkę tym bardziej ,ze stoją barierki ograniczajace wjazd.
  żółte tablice są tak widoczne ,ze tylko ograniczeni tego nie widzą.
  taki słaby materiał mozna zrobić o wszystkim

 • Centrum

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 11:13 ~Centrum

  Brawo za reportaż w końcu ktoś zaczął monitorować porządnie tą nieszczęsną ciągle rozkopaną Trasę Toruńską to skandal żeby na tak ruchliwej drodze było mylne i niedokładne oznakowanie dlaczego ZDM tego nie sprawdza ani nie monitoruje tylko zajmuje się na okrągło parkometrami i nękaniem biednych obywateli durnymi pismami które do tego są często przedawnione. Brawo TVN Warszawa dzięki wam mamy szanse na normalne drogi. !!!

 • s1162

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 11:03 ~s1162

  Uważam, że Zygmuś robi dobrą robotę - abstrahując od śmiesznego robienia sensacji - komuś to na pewno przeszkadza i może pomoże w krzewieniu dyscypliny i zachodniego porządku na budowach, których mamy ostatnio całkiem sporo.

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2011 10:59 ~Piotr

  Panie Filipie,

  Dziękuję bardzo za udaną interwencję w sprawie skandalicznego oznakowania zjazdu na ulicę Ostródzką. Jeśli mój poprzedni post w tej sprawie pomógł panu odkryć kolejne błędy w oznakowaniu terenu budowy trasy S8, to bardzo mi z tego powodu miło.

  Jest pan prawdziwą zmorą fuszerki budowlanej. Pozostaje mieć nadzieję, że "złe moce" wykonawców infrastruktury nie spowodują odsunięcia pana od dalszego tropienia polskiej fuszerki. W sytuacji kiedy aparat państwowy nie radzi sobie z podstawowymi zadaniami (GDDKiA), dobrze jeśli mamy takich dziennikarzy jak Pan.

  Pozdrawiam,

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »