Stolica

21.02.2011 19:45 Absurd za duże pieniądze

Są tablice informacyjne,
będą... pamiątkowe

SERWISY:

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na wykonanie nowych tablic informujących o unijnym dofinansowaniu dwóch miejskich inwestycji. Problem w tym, że takie tablice już stoją.

Tablice informują, że Unia Europejska dołożyła się do budowy drugiej nitki alei Wilanowskiej i modernizacji wiaduktu nad torami w ciągu Powązkowskiej. Tymczasem 17 lutego Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na wykonanie i montaż nowych tablic o takiej samej treści.

Stare pójdą na złom

Jak tłumaczy ZMiD, tablice informacyjne zostaną zastąpione pamiątkowymi. Te pierwsze trafią na złom.

- W trakcie budowy i do zakończenia inwestycji w pasie drogowym znajdują się tablice informacyjne, które następnie zamieniamy na tablice pamiątkowe. Przewidujemy, że koszt wymiany nie przekroczy 20 tys. zł – wyjaśnia Agata Choińska, rzecznik ZMID.

Bo Unia tak chce

Nowe tablice od starych będzie różnić jedno zdanie z datą realizacji inwestycji. Koszt jego zaklejenia wyniósłby pewnie kilka złotych. - Mogą się różnić jednym zdaniem. Niestety takie są wymagania Komisji Europejskiej i każdy beneficjent musi ich przestrzegać - ucina Edyta Al-Tawil z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Urzędu Marszałkowskiego.

Filip Chajzer
bako/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • cb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 13:20 ~cb

  Bardzo dobrze, ze sie o tym pisze. To debilizm i marnowanie pieniedzy - nie wazne w tej chwili czy naszych czy unijnych. Mozna przeciez od razu zaplanowac docelowe tablice i tylko dodatkowa tresc dokleic, a po zakonczeniu inwestycji zerwac. Jestem ciekaw, czy za 10-15 lat jak te tablice zardzewieja tez bedzie trzeba im przywrocic pierwotny wyglad?

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 09:34 ~Tomek

  No cóż, unia dała pod pewnymi warunkami. Jak się nam nie podoba, to możemy tych pieniędzy od Unii nie brać i tablic nie stawiać. I nie będzie problemu tablic, tak jak i dróg, przy których te tablice miałyby stać. Więc może jednak zgódźmy się na warunki wydawania pieniędzy, które ktoś nam daje. Jak będziemy budować drogi tylko za nasze pieniądze, to wtedy walczmy o naklejki na tablicach zamiast nowych tablic.

 • :(

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 09:17 ~:(

  To co robią urzędnicy jest chore, czy oni już zapomnieli jak wyglądała przebudowa wilnanowskiej, ile i jak się z tym pier.... niczyli ? Talbiczki będą wymieniać, to potrafią najlepiej, banda nierobów. Za robotę się wziąć !!!!!!!

 • OLO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 09:15 ~OLO

  Zenek, Gial, Elka... co boli was prawda o kompletnym bezsensie tego co robicie... mistrzowie biurokracji i wydawania bezsensownej kasy ? Z Za biurka potraficie obsmarować dziennikarza, który ma 100% racji. Totalne DNO DNA, jak prowadzone były te inwestycje, Unia powinna się tego wstydzić a nie teraz tablice wymieniać. Panie Filipie gratulacje !!!

 • aux

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 08:31 ~aux

  Zasady o których pisze Pan Chazjer są narzucone przez Komisje Europejską, wystarczy zajrzeć na stronę Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i choćby z dziennikarskiej ciekawości poczytać o tym trochę.Dla tych co nie wiedzą, przetargi są obowiązkiem każdej instytucji finansowanej ze środków publicznych - przetargi robią szpitale, szkoły, gminy itd to żadna moda, to konieczność narzucona prawnie. Prywatny przedsiębiorca nie prowadzi przetargów tak jak na przykład pracodawca Pana Chajzera. Przykro się to czyta, bo to kolejny kiepski dziennikarsko reportaż krytykujący warszawskie instytucje.

 • drogowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 08:22 ~drogowiec

  Nie wiem po co wywołanie tej dyskusji. Takie są wymagania tego kto dał pieniążki na budowę i ..o czym tu gadać. Trzeba spełnić warunki i już.

 • smutek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 08:07 ~smutek

  Czyli jesteśmy jakby niewolnikami unii? Już nie możemy mieć własnego zdania? Szkoda , że tak tego nie przedstawiano jak mieliśmy do niej wstąpić . Może za te tablice powinni płacić prawdziwi i jedyni beneficjenci czyli urzędnicy . Trzeba też pamiętać , że unia nie tylko "daje" ale też b.dużo zabiera.

 • zenek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 07:22 ~zenek

  a że na promocję też jest dofinansowanie, jeśli tylko beneficjent ją przewidział w projekcie to już "reporter" się nie dowiedział. Tylko pogratulować profesjonalizmu. Artykuł o 3 tysiącach zł bo mniej więcej taką kwotę będzie trzeba wydać, resztę dołoży UE... Ciekawe ile autor tego "absurdalnego" niusa dostał za te wypociny

 • Gial

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 06:53 ~Gial

  Panie Chajzer jest Pan nędznym dziennikarzykiem. Proponuję przenieść się do Super Expressu tam Pana artykuły będą miały większą rzeszę zadowolonych czytelników - tu się Pan nie nadaje.

 • tim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2011 23:26 ~tim

  Akurat nie ma sie co dziwic Zwiazek Radzi... ekhmmm... Unia to banda biurokratow taka sama jak u nas i jest to jedna z wielu glupot ktore ten system ma we krwi. Tu sie wyda tam sie wyda, do tego sie zatrudni pieciu urzednikow tam z koleji 4 to sie wprowadzi setki kolejnych regulacji zeby bylo co do roboty... To ze pieniadze podatnikow sie marnuja to nie wazne, jak bedzie za malo to sie podatki podwyzszy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »