Stolica

23.12.2010 18:08 Sylwester na Placu Konstytucji

Przygotowują scenę sylwestrową. "Jesteśmy odcięci od mieszkańców"

SERWISY:

Przedsiębiorcy protestują przeciwko ograniczeniom ruchu w okolicach Placu Konstytucji, gdzie odbędzie się miejska zabawa sylwestrowa. Ratusz ósmego grudnia wyłączył część ulic, blokując dostęp do kilku lokali. Narzekają też mieszkańcy MDM-u - jak mówią, nie chcą kolejnego, głośnego sylwestra.

Z prośbą o interwencję w sprawie ograniczeń w ruchu napisał do "Miejskiego Reportera" jeden z właściciel kawiarni. "Na dwa tygodnie przed samym wydarzeniem teren jest zamykany najpierw dla ruchu kołowego, a następnie dla pieszych, by w dniu 31 grudnia zamknąć cały teren".

Jak pisze, dla przedsiębiorców oznacza to straty finansowe. - Jesteśmy praktycznie odcięci od świata i mieszkańców Warszawy - przekonuje Paweł Lederman, z jednej z kawiarni przy Placu Konstytucji. Inni podkreślają, że chcą, żeby warszawiacy mogli dojść do ich lokali. - A jak nie to niech dadzą odszkodowania wszystkim, którzy z tego powodu cierpią - proponuje Adam Singer, który ma kawiarnię przy placu.

"To jest absolutne minimum"

Do grona niezadowolonych przedsiębiorców dołączają się też mieszkańcy, którzy nie chcą głośnej zabawy pod oknami. Robią to nie pierwszy raz, bo protestowali też rok i dwa lata temu. - Robimy wszystko, żeby życie mieszkańcom i przedsiębiorcom, jak najmniej skomplikować - odpowiadają organizatorzy zabawy. - Naszym celem nie jest zajmowanie placu i ulic. To jest absolutnie minimalny czas potrzebny na przygotowanie imprezy - przekonuje Sebastian Mikołajczyk z ARS Communitacion, organizatora wykonawczego.

Najgorzej 30 i 31 grudnia

Tak, czy inaczej utrudnienia w ruchu już są. Zakład Remontów i Konserwacji Dróg pierwsze fragmenty placu zamknął już dwa tygodnie temu. Wyłączony z ruchu został parking na placu - tam powstaje okrągła scena. W poniedziałek po świętach zamknięta zostanie jeszcze ul. Piękna, Koszykowa, Wilcza i Marszałkowska od Hożej do Alej Jerozolimskich. Dwa dni przed sylwestrem wyłączona będzie też ul. Waryńskiego, Śniadeckich i wszystkie wokół placu. - Kulminację mamy 30 i 31 grudnia. W tych dniach prosimy o omijanie Placu Konstytucji - apeluje Wiktor Wojewódzki, dyrektor ZRiKD.

Michał Tracz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • :)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2010 22:15 ~:)

  Przenieście sylwestra z powrotem do Krakowa z Polsatem na Rynek i wszyscy będą zadowoleni :)

 • Mas18

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2010 10:31 ~Mas18

  Czy ulica Litewska też będzie wyłączona z ruchu?? Moje dziecko ma operację 30 grudnia nie wiem czy dojadę do szpitala.

 • pracująca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 09:23 ~pracująca

  "Kulminację mamy 30 i 31 grudnia. W tych dniach prosimy o omijanie Placu Konstytucji - apeluje Wiktor Wojewódzki, dyrektor ZRiKD."
  Ciekawe jak omijac plac kiedy sie tam mieszka...?

 • ObywatelX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.12.2010 10:58 ~ObywatelX

  Aj tam .. sklepikarzom zawsze zle a to budynki inne ich w centrum przykrywają ...jeszcze może .. trzeba by im placic ze 3000 co mc... za to ze Korki są i klienci dojechac nie mogą;/

 • lewy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.12.2010 02:30 ~lewy

  Podoba mi się krytyczny ton tego materiału, ale mam wrażenie, że inaczej TVN by śpiewał, gdyby to on był organizatorem. A tym, którzy zastanawiają się, nie bez racji, dlaczego nie na placu Defilad, a na placu Konstytucji odbędzie się ta impreza dla dresiarskiej gawiedzi powiem jedno - kamera nie lubi, gdy w szerokim planie nie ma głowy koło głowy. Tylko wciśnięcie ludzi w zamknięty plac ma sens z punktu widzenia telewizorów. I jeszcze inna uwaga - pan od organizacji powiedział, że to są maksymalnie napięte terminy składania sceny, dziwne jest jedynie to, że z roku na rok są one dłuższe. Podczas pierwszego spędu okolica została posprzątana w 24 godziny, teraz czas rezerwowany na tę czynność jest wydłużony do kilku dni, o demontażu sceny nie wspomnę. Resztę poddaję pod ocenę ludzi inteligentnych!

 • marta2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 22:12 ~marta2

  No właśnie- dlaczego nie plac Defilad? I domy w oddaleniu i ulic nie trzeba zamykać- naprawdę współczuję mieszkańcom pl.Konstytucji- przecież nie wszyscy chcą i mogą się bawić.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 21:43 ~nick

  Nie rozumiem, mamy piekny plac Defilad, teraz jeszcze wiekszy o teran po KDT...
  A co robi HGW z Bartelskim? Dla 100.000 dresów i Polsatu (o dziwo) zamykają wazny przejazd miasto bez obwodnicy... Na tydzień jesli dobrze zrozumiełem materiał.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »