Stolica

15.01.2011 19:00 polityka

Praga Północ: rada chciała odwołać zarząd dzielnicy

SERWISY:

Poszło o piątkową, nadzwyczajną sesję rady dzielnicy i próbę odwołania zarządu komisarycznego. Radni się zebrali, ale sesja nawet się formalnie nie rozpoczęła, bo szefowa rady zarządziła przerwę, która potrwac może nawet trzy miesiace. Opozycja alarmuje o braku poszanowania demokracji i składa wniosek o odwołanie przewodniczącej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • POpieram

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2011 18:35 ~POpieram

  rence precz ot pani gnomkiewicz walc!!!
  ona wie co robi.
  --wykonóje polecenia sfego szewa-donalda

 • PL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2011 12:39 ~PL

  Kto ty jesteś?
  Kowalska-Kobus

  Jaki znak twój?
  Mały łobuz

  Jaki cel twój?
  Przerwać sesję

  Po co ci to?
  Mam obsesję

 • miłośnik prażynek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2011 22:29 ~miłośnik…

  Prażanko, jeśli masz dowody wspomnianej działalności, to zgłoś się z doniesieniem o możliwości popełnienia przestępstwa korupcyjnego na policję lub do prokuratury. Jeśli swoje wypowiedzi opierasz na plotkach lub własnej, bujnej wyobraźni, lepiej zachowaj dla siebie swoje emocje.

 • Prażanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2011 17:19 ~Prażanka

  Czy dziś tak jak kilka dni temu Muszka poszedł na zakupy z wujkiem Jackiem S.? Co tym razem mu kupił? Pewnie następny wypasiony garnitur. To smutne. Dał się sprzedać :( Hmm... biedny Galerianin :(

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2011 13:20 ~Adam

  Recte!
  Sympatycy innych ugrupowań też mają prawo do swoich opinii.
  Zawsze byłem sympatykiem innych ugrupowań, niż tzw. salon warszawski. Chociaż - zważywszy na moje środowisko zawodowe - wciąż bywam poddawany presji. Na szczęście udaje mi się jej nie ulegać. Wolę ostracyzm środowiska, niż własnego sumienia. Nie mam w zwyczaju odmawiać innym prawa do ich własnego zdania, co nie znaczy, bym był skłonny je podzielać.

 • boren

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2011 12:35 ~boren

  O tym czy jest to "plucie w twarz" wyborcom powinni się wypowiedzieć wyborcy PO. Sympatycy innych ugrupowań i tak będą negatywnie oceniać poczynania ekipy na którą głosu nie oddawali.
  Dziękuje za niedzielne życzenia. Również życzę tego samego.
  A do swoich racji nie zamierzam nikogo przekonywać i tego nie czynię ale mam chyba prawo do własnego zdania?

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2011 09:41 ~Adam

  Tyle, to nawet ja rozumiem. Na Pradze Płn. problem nie polega jednak na dziwnej koalicji, tylko na jawnej kpinie PO z demokracji i przede wszystkim z wyborców. Ostatnie doniesienia tylko to potwierdzają. "Pani z szafy" (przewodnicząca) zagroziła zawieszeniem obrad na 3 miesiące. Wszyscy wyborcy PO mogą być dumni ze sprawności w wyszukiwaniu kruczków prawnych służących tylko jednemu celowi - zachowaniu przez PO władzy za wszelką cenę. Bo przecież o dobro dzielnicy i mieszkańców tu nie chodzi. Gdyby te wartości były naczelne, to PO mogłaby stworzyć wielką koalicję na Pradze. Ale to jest ponad wyobraźnię ludzi z PO i wbrew dyrektywom z "komitetu centralnego" PO. Na koniec, nie przyjmuję argumentu "to jest normalna polityka". To nie jest normalna polityka, tylko plucie wyborcom w twarz. Miłej i rodzinnej niedzieli!

 • boren

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2011 08:19 ~boren

  Różnica jest taka, że tutaj nie oddano władzy a wręcz odwrotnie. Potwierdzeniem tego jest wynik ostatnich wyborów samorządowych. Poza tym o jakiej Ty koalicji na Pradze - Północ piszesz? To można nazwać raczej jakimś poza formalnym układem sił. Większość mają dzięki jednemu głosowi radnego z PO.

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2011 22:37 ~Adam

  Nie bardzo rozumiem, o czym piszesz używając sformułowania "dziwne koalicje". Łamiącą zasady uczciwej demokracji jest PO. Koalicję na Pradze stanowi PiS i Wspólnota. Nawiasem zresztą w 2005 r. PiS było taką siłą polityczną, której nie znasz. Oni właśnie sami oddali władzę, chociaż wcale nie musieli. Mogli rządzić po wyrzuceniu LPR i Leppera z koalicji. Nie mieli co prawda większości parlamentarnej, ale przy sprzyjającym prezydencie oraz dość sprawnym (tysiąc razy bardziej, niż dziś) aparacie państwowym mogli spokojnie rządzić dekretami aż do normalnego terminu wyborów - czyli przez kolejne 2 lata. Wybrali honorowe wyjście - samorozwiązanie Sejmu i dobrze na tym nie wyszli. Ale - wbrew temu, co napisałeś - byli tymi, którzy władzę sami oddali.

 • Boren

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2011 20:34 ~Boren

  Pewnie i racja ale nie znam nikogo (żadnej siły politycznej), która nie postępowałaby identycznie w tej sytuacji broniąc swojego stanu posiadania (świat nie takie dziwne koalicje już widział).
  Przecież to jest zwyczajna polityka.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »