Stolica

03.12.2010 20:04 Zmiany na stanowiskach

Powyborcze "wietrzenie" ratusza

SERWISY:

Rewolucji nie będzie. Ale na powyborcze zmiany we władzach miejskich urzędów biur i spółek się zanosi. Już trwają rozmowy i negocjacje w tej sprawie. Ich finał ma być znany jeszcze przed końcem roku.

W tej kadencji Platforma rządzić może sama. Sojusz z Lewicą nie jest już potrzebny. Teraz złośliwi mówią, że ratusz trzeba trochę przewietrzyć.

Chodzi o część dyrektorów miejskich biur. 4 lata temu rekomendowani przez Lewicę, teraz być może stracą pracę.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada, że rewolucji nie będzie. Ma być natomiast delikatne odświeżenie. Odpowiedź, na pytanie kto zostaje, a kto z ratuszem musi się pożegnać pojawić ma się do końca roku. Jedno jest pewne - zagrożeni do tej pory wiceprezydenci mogą odetchnąć z ulgą. Zmian w zarządzie nie będzie.

- Swoich zastępców, skarbnika i sekretarza traktuję jako tych, którzy pracowali na mój sukces wyborczy, więc oni nie zostaną wymienieni. Natomiast dokonają oceny dyrektorów, którzy im podlegają – zapowiada Hanna Gronkiewicz- Waltz.

I od tej oceny zależy, kto posadę zachowa.

Zmiany w biurach ratusza

Wygrane przez Platformę wybory to doskonała okazja do tego, by kilku urzędnikom na kierowniczych stanowiskach za pracę podziękować. Dni niektórych są już policzone.

Niemal pewne jest to, że stanowisko straci Wiesław Wilczyński. Dyrektora biura sportu 4 lata temu na stanowisko rekomendowała Socjaldemokracja Polska. Także dyrektor biura polityki społecznej może czuć się zagrożony. Losy Bogdana Jaskołda wciąż w ratuszu się ważą.

- Z biurem polityki społecznej to jeszcze zobaczymy, w biurze sportu to raczej na pewno nastąpią zmiany- potwierdza Zofia Trębcika, radna PO.

Niepewna jest przyszłość  dyrektora biura drogownictwa Mieczysława Reksnisa. Trwają też rozmowy na temat Jolanty Lipszyc, dyrektora biura edukacji, którą 4 lata temu też rekomendowała Lewica.

- Niedobrze się stanie, jeśli pani prezydent będzie patrzyć jedynie na polityczną rekomendację. Warto jest brać pod uwagę umiejętności oceniając swoich dyrektorów - mówi Marcin Rzońca, radny SLD.

PiS: potrzebne są dymisje i awanse

PiS na zmiany w ratuszu czeka i prosi o jeszcze. Zdaniem opozycji, dymisji na stanowiskach dyrektorskich powinno być więcej. - Takie zmiany byłyby potrzebne. Ale mogłyby też odbyć się w drugą stronę - jest kilku urzędników, którzy mogliby awansować- uważa Dariusz Figura, radny PiS.

Stanowisko na pewno zachowa na przykład szefowa Zarządu Dróg Miejskich Grażyna Lendzion. Spokojny może być też dyrektor biura polityki zdrowotnej Dariusz Hajdukiewicz, szefowa biura bezpieczeństwa Ewa Gawor, szef biura gospodarki nieruchomościami Marcin Bajko, czy stołeczna konserwator zabytków Ewa Nekanda-Trepka.

Dopóki jednak nie zostaną zawiązane dzielnicowe koalicje ruchy kadrowe zostaną wstrzymane. Bo lewica wciąż liczy na to, że swoich dyrektorów zdoła jeszcze uratować.

- Na pewno rozmowy w tej sprawie się odbędą. Mam nadzieję, że nie chodzi tylko o dyrektorów rekomendowanych przez SLD – mówi Tomasz Sybilski, radny SLD.

Michał Tracz
ec/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • załamana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2011 19:00 ~załamana

  Pani konserwator zabytków powinna zostać odwołana... Ta masakryczna kobieta kompletnie nie ma serca do tego miasta... Powinno się robić wszystko, by powoli przywracać Warszawie dawną świetność, choćby w nielicznych fragmentach miasta. Jeśli znajdują się inwestorzy, którzy mają pieniądze i dobre chęci, by odtworzyć przedwojenne budynki, to jak można to wszystko blokować? (kamienice przy Foksal, budynek Senator, kamienica przy Placu Dąbrowskiego...) Żal... :(

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 14:36 ~warszawiak

  Dyrektor Biura Drogownictwa tyle robi dla miasta i z każdym porozmawia jak się ma problem związany z jego zakresem obowiązków, nawet ze mną "zwykłym warszawiakiem". Dziękuję panie dyrektorze

 • Inik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.12.2010 22:18 ~Inik

  Stołeczna konserwator zabytków powinna zostać odwołana w I-szej kolejności, za to, że dopuszcza do niszczenia zabytków na Saskiej Kępie, nie potrafi szybko reagować na zagrożenia dla bezcennych budynków (parowozownia, fabryka Kamlera), oraz za to, że nie zgadza się na przywracanie dawnej formy ogołoconym po wojnie kamienicom. Jednym słowem jej działania są zaprzeczeniem jej powinności.

 • Bielany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2010 23:14 ~Bielany

  Dwójka najbardziej (... tu zadziałała autocenzura) urzędasów Pani Prezydent - Bajko i Nekanda - Trepka. Żadne z sld a oboje poniżej krytyki...

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2010 20:29 ~warszawiak

  Zmienić Wojdata - harcerza w Centrum Komunikacji Społecznej.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »