Stolica

06.03.2011 18:30 Fundacja w tarapatach

Pomagali chorym dzieciom, teraz muszą się wynieść

SERWISY:

Konie dają im radość i nadzieję. Na bezpłatne zajęcia z hipoterapii w Parku Skaryszewskim przychodzą chore dzieci z całej Warszawy. Niestety Fundacja Pociechom, która te zajęcia prowadzi, do końca miesiąca musi się z parku wyprowadzić wraz ze stadninią.

Fundacja działa w Parku Skaryszewskim od 2004 roku. Teren dzierżawi od klubu sportowego Drukarz, ktory wypowiedzial umowę ze względu na modernizację swoich obiektów.

Ale w tym miejscu zostać nie może, nawet jeśli Drukarz zmieniłby swoją decyzję. - Park Skaryszewski jest wpisany do rejestru zabytków, dlatego obowiazuja tu szczegolne zasady - tłumaczy Ewa Nekanda-Trepka stołeczna konserwator zabytków. - Teren jest za bardzo nawozony, po prostu drzewa tego nie wytrzymują - ocenia.

Fundacja nie ma wyjścia. Musi szukać innej lokalizacji. Złożyła wniosek o pozowlenie na dzierźawę działki w otulinie parku. Jak zapewnia Ratusz, urzędnicy zajmują się tą sprawą.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 20:22 ~Tom

  Nikita masz racje, stajnia mogła by wyglondać bardziej reprezentacyjnie. Nic lepszego tam nie powstanie, korzystają z tego wszyscy. Duży teren parku zajmuje niepotrzebnie boisko z którego osoby z zewnątrz nie mogą korzystać - niech je zlikwidują. Boiska mamy przy każdej szkole więc poco nam kolejne w parkach.

 • Nikita

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 04:53 ~Nikita

  Staajnia, stajnią ale Park skaryszewski to reprezentacyjne miejsce na euro. W obecnym stanie taka stajnia tylko straszy. No chyba żeby wyglondała jak ta w Łazienkach, to jestem jak najbardziej za pozostaniem Śtajni Pociecha w tym miejscu. W końcu nie wkarzdym Parku są konie. Lepsze to niż nowa knajpa.

 • Meg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2011 16:35 ~Meg

  Zapraszamy na spacer do Stajni Pociecha w Parku Skaryszewskim i podpisanie petycji! Pamiętajmy o wszystkich dzieciach, które korzystają tam z hipoterapii a także o zachowaniu wyjątkowości tego miejsca!
  "W hipoterapii właśnie obecność konia - "współterapeuty" - sprawia, że jest to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda dająca zupełnie nowe ...i niespotykane w innych terapiach możliwości" za wikipedią :)

 • Laki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 20:17 ~Laki

  Ja ta chodze w każdy weekend, nie ma lebszego miejsca żeby sie odstresować po całym tygodniu.
  Wiele się tam zmieniło na lebsze ostatnimi czasy.

 • Jacek Kopczyński i Patrycja Markowska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2011 21:23 ~Jacek…

  Park Skaryszewski jest jednym z najpiękniejszych parków w Warszawie,a konie ze stadniny Pociecha wpisane są w jego niepowtarzalność...Byłaby to ogromna strata.ps.Stadnina koni w Łazienkach nikomu nie przeszkadza...

 • Meg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2011 20:52 ~Meg

  ciekawe, czy Pani Ewa Nekanda-Trepka kidykolwiek tam była???? Najlepiej zamykać takie miejsca i zrobić tam następną knajpę, zamiast końskiej kupy będziemy mieli stertę petów i pijanych ludzi :( to smutne, chcemy być ekologiczni, dbać o niepełnosprawnych i co? jedyne takie miejsce w okolicy zamykają! ciekawe, kto przyłożył do tego rękę? komu zależy na tym terenie?

 • maciusi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2011 18:52 ~maciusi

  do ~JD koni jest tam dokładnie 8 wiec jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj a śmierdziesz mozesz ty a nie konie :D :P

 • nie pozwalam!

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2011 17:29 ~nie pozwalam!

  Nie pozwólmy na to! Czas się sprzeciwić poronionym pomysłom urzędasów! http://www.facebook.com/pages/Nie-pozwol%C4%99-na-likwidacj%C4%99-stadniny-w-Skaryszu/204050752954008
  Zapraszam!

 • MałgosiaB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2011 12:33 ~MałgosiaB

  w parku konie to jest fajny pomysł. Stajnie były tam od lat i jakoś nikt "nie padł" od zapachu wokół. Mieszkam na Saskiej Kępie od urodzenia i w prawie każdy weekend "wpadam" do parku, chodziłam tam z babcią na spacery jako dziecko więc wiem, że konie niczemu nie przeszkadzają. Wrecz odwrotnie miało to swój "sielski" urok, coś innego niż jest dzieś indziej.
  Zaraz powiedzą, że dzieci za bardzo hałasują i zrobią ograniczenie odwiedzin a parku ... bo jeszcze zniszczymy im ten drogocenny park.
  Ludzie, TA przestrzeń jest dla nas, mieszkańców czy ktoś o tym zapomniał??

 • marta2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2011 06:57 ~marta2

  JD- ja się nie upieram- a konie będą śmierdzieć-perfum nie wydzielają bo taka ich specyfika- ale uważam , że nie powinno się pozbawiać dzieci możliwości rehabilitacji . Powiem ci , że w Warszawie b. wiele rzeczy śmierdzi- jakoś władze nie widzą problemu. Jakoś ciężko zadbać o zwykły porządek . Myślę , że gdyby organizacja dostała dotację na czyszczenie koni , uporządkowanie sprawy odchodów- wszyscy byliby zadowoleni. Dobrze , że nagłaśnia się problem bo może fundacja dostanie jakąś nową lokalizację. Zauważ ile musiało pójść pieniędzy w błoto np. na akcję plakatową o sprzątaniu psich kup-czyli pieniądze są ale idą na głupawe akcje.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »