Stolica

05.03.2011 18:41 ZWIĄZKOWCY PROTESTUJĄ, KLIENCI NARZEKAJĄ

Poczta zamyka poczty
Sprawdź, czy Twoją też

63 poczty znikną z mapy Warszawy w ciągu czterech lat. Pierwszych 18 - do końca czerwca. Zastąpią je tzw. agencje, ale klientom to się nie podoba. Protestują też związkowcy, bo zmiany wiążą się z grupowymi zwolnieniami.

Zmiany czekają między innymi tych, którzy dziś korzystają z poczty przy ulicy Fasolowej we Włochach. Będą musieli poszukać innego urzędu. Ale najbliższy - przy Popularnej - jest oddalony o kilka kilometrów.

- Jakie mam inne wyjście, będę korzystać gdzie indziej - komentuje zapowiadane zmiany jeden z mieszkańców. - Popularna to jest spory kawałek, nie? - zauważa inny.

W 4 lata zamkną 3200 oddziałów

Poza pocztą na ulicy Fasolowej, w czerwcu tego roku zniknie jeszcze 17 innych placówek, między innymi w alei Jana Pawła II czy na Kabatach. Zmiany czekają też mieszkańców innych miast. Poczta Polska likwiduje nierentowne placówki w całej Polsce. Do 2013 roku zamknie ich 3200.

Poczta tłumaczy, że to tylko restrukturyzacja, ale związkowcy mówią co innego. - To jest ewidentna likwidacja! Te placówki znikną z mapy pocztowej miasta. W ich miejsce poczta chce otworzyć agencje pocztowe - mówi Halina Słabczyńska z OZZ Forum Pocztowe.

Poczta w markecie lub na stacji benzynowej

Chodzi o małe okienka prowadzone przez prywatnych przedsiębiorców, które mają się pojawić w miejsce likwidowanych oddziałów. Pierwsza, pilotażowa agencja pocztowa została otwarta na ulicy Okopowej, w... punkcie lotto.

Klienci narzekają. - Panie były przyzwyczajone tylko do totolotka - zauważa jeden z nich. - Jestem tu czwarty raz i czwarty raz stoję w kolejce - narzeka inny. Trudno znaleźć kogoś zadowolonego ze zmiany. - To nie był dobry pomysł, to trzeba jak najszybciej zamknąć - komentują mieszkańcy.

Ale Poczta Polska zamykać agencji nie zamierza. Wręcz przeciwnie - chce, by powstawały nowe. Jak przekonuje rzecznik firmy Zbigniew Baranowski, wszystko dla dobra klienta. - Chcemy zwiększyć dostępność i pokazać zmiany na poczcie. Chcemy, żeby te placówki miały lepsze procedury, szybsze, tak żeby klienci krócej oczekiwali na realizacje - tłumaczy rzecznik.

Plan zakłada, że w miejsce jednej zlikwidowanej placówki ma powstać kilka agencyjnych okienek, między innymi w supermarketach czy na stacjach benzynowych. Klienci mają jednak wątpliwości do takiego rozwiązania. - Nie załatwi się na stacji benzynowej wszystkiego tego, co można załatwić na poczcie - tłumaczą.

16 marca pikieta związkowców

Petycje przeciwko zamykaniu oddziałów pocztowych podpisują mieszkańcy wielu dzielnic Warszawy. Popierają ich związkowcy, dla których likwidacje oznaczają grupowe zwolnienia. Poczta Polska uspokaja, że nie mają się czego obawiać. - Chcemy takim pracownikom zagwarantwać pracę w działach spedycyjno-towarowych - zapowiada jej rzecznik Zbigniew Baranowski.

Związkowcy takim zapewnieniom nie dowierzają, dlatego już wyszli na ulice. W ostatnią środę protestowali w Poznaniu. 16 marca będą manifestować w Warszawie.

 

Te oddziały pocztowe zostaną zlikwidowane do końca czerwca 2011 roku:

Urząd Pocztowy Warszawa 102
ul. Górczewska 97

Urząd Pocztowy Warszawa 109
ul. Baleya 9

Filia Urzędu Pocztowego nr 113
ul. Kłobucka 8

Urząd Pocztowy Warszawa 114
ul. Pruszkowska 4 d

Urząd Pocztowy Warszawa 115
Al. Jana Pawła 65

Urząd pocztowy Warszawa 119
ul. Dwudziestolatków 3

Urząd Pocztowy Warszawa 123
ul. Warszawska 58 C

Filia Urzędu Pocztowego nr 130
ul. Ciszewskiego 15

Urząd Pocztowy Warszawa 138
ul. Zaruby 9

Urząd Pocztowy Warszawa 17
ul. Fasolowa 36

Urząd Pocztowy Warszawa 76
ul. Burgaska 2/4

Filia Urzędu Pocztowego nr 27
ul. Powstańców Śląskich 70

Filia Urzędu Pocztowego nr 59
ul. Łączyny 8

Urząd Pocztowy Warszawa 79
ul. Białobrzeska 22

Filia Urzędu Pocztowego nr 79
Al. Jerozolimskie 179

Filia Urzędu Pocztowego nr 79
Al. Jerozolimskie 144

Urząd Pocztowy Warszawa 83
ul. Rozłogi 10

Filia Urzędu Pocztowego nr 88
ul. Bartycka 24/26

Anna Kulbicka
js/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • boooo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2013 19:30 ~boooo

  pracownik~pracownik

  Ja pracuje na Poczcie moje zdanie jest takie okienka sa ale zeby ludzie pracowali efektywniej to trzeba im zapewnic warunki do pracy i to co jest w regulaminie a regulamin wzgledem pracownikow jest notorycznie lamany i jak pracownicy maja pracowac i byc usmiechnietymi jak nawet nie maja przerwy na potrzeby fiziologiczne i nawet na przerwe w ciagu 10 a nawet 12 godzinnej pracy Ale to sie nie zmieni jak bedzie ta partia rzadzic co rzadzi i sprzeda Poczte jak nic

  I czego chrzanisz???
  Macie przerwy kiedy tylko chcecie. Na trzy okienka tylko jedno czynne, a panie z pozostałych okienek razem z kierowniczką chichrają się na zapleczu. Tak wygląda wasza praca.
  Tak wygląd

 • SIMI

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2011 22:25 ~SIMI

  Przypadkowo znalazłam ten temat... coś nie samowitego,że taka !!!ważna sprawa dotycząca tylu ludzi jest na marginesie-POCZTOWCY powinni dobrze naszumić i bronić POCZTY-LUDZIE POWINNI ICH POPRZEĆ

 • pracownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 00:03 ~pracownik

  Ja pracuje na Poczcie moje zdanie jest takie okienka sa ale zeby ludzie pracowali efektywniej to trzeba im zapewnic warunki do pracy i to co jest w regulaminie a regulamin wzgledem pracownikow jest notorycznie lamany i jak pracownicy maja pracowac i byc usmiechnietymi jak nawet nie maja przerwy na potrzeby fiziologiczne i nawet na przerwe w ciagu 10 a nawet 12 godzinnej pracy Ale to sie nie zmieni jak bedzie ta partia rzadzic co rzadzi i sprzeda Poczte jak nic

 • Mieszkanka.Warszawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2011 12:17 ~Mieszkanka…

  Ludzie !!! czy naprawdę likwidatorzy Poczty są aż takimi debilami, że każą wierzyć innym w reformę dla dobra klienta ????? Zwolnienie kilku tysięcy ludzi to jest reforma???!!!! W administracji siedzą za biurkami i biorą po kilka tysięcy pensji a kobiety z okienka czy listonosz zarabiają po 1400zł
  Może ktoś by się zastanowił, że jakiś patałach ze swoją kliką ma w tym interes żeby Pocztę rozwalić !!!!!
  Co do pracy np. listonoszy - pracują codziennie średnio po 12 godzin !!!!
  Co na to wypasieni reformatorzy?
  A może Państwowa Inspekcja Pracy by się zajęła tym motłochem na górze ???!!!
  Ciekawa jestem jak wyobrażają sobie, żeby ktoś np. z Bielan czy Ursynowa dojeżdżał do Śródmieścia po list czy przekaz ???
  CHORY KRAJ, PEŁEN ZŁODZIEI KTÓRZY NAS ZWYKŁYCH LUDZI OSZUKUJĄ ABY TYLKO DORWAĆ SIĘ DO WŁADZY I NASZYCH PIENIĘDZY !!!

 • Wiolleta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2011 22:36 ~Wiolleta

  Witam mieszkam na Natolinie i znam poczte na Belgradzkiej owszem są tam kolejki i to duże stoi sie po 2 godziny ale czemu tu sie dziwić ludzi do pracy nie ma i sa słabe zarobki.Często rozmawiam ze swoim listonoszem i widze jakie listy nosi.To nie są listy to są paczki!!!Skupcie się ludzie i zastanówcie nad definicją listu poleconego.Czy list to znaczy pudło??Sama zamawiam na allegro i to duże paczki które dostaje poleconym ale umawiam się ze swoim listonoszem z Belgradzkiej i dostaje duże listy bez kolejki.Dla mnie to nie problem podejść na poczte i zadzwonic do listonosza on mi to zniesie.Jestem zadowolona że nie stoje w kolejkach a listonosz jest zadowolony że takiego pudła nie brał.Czasami widze jak wraca na poczte o godzinie 18 czy to normalne?raczej nie wiec jak nie poznacie tej pracy i odpowiedzialnosci za przesyłki to sie nie wypowiadajcie oni też są ludzmi!!!

 • LUNETA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2011 20:16 ~LUNETA

  pracuje jako listonosz a ludzie na tym terenie są różni jedna BABA przyczepi sie ze jej sweterka nie przyniosłem i grozi skarga a druga poprosi o awizo i podziekuje staram sie jak moge w poniedzialek pracowałem 13 godzin i nikogo to nie rusza. teraz jak ktos zwraca mi uwage o "sweterek" to mowie zeby sobie skarge napisał bo i tak zamkną urzad wiec mi to rybka. Jak ludzie nie chcą stac godz na Belgradzkiej to zobaczą jak to jest stac caly dzien w srudmiesciu

 • NORMALNY !!

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2011 00:10 ~NORMALNY !!

  Mieszkam od 20 lat na Natolinie i za chiny nie widziałem kawiarni na ul. Belgradzkiej.
  "Wieloletni" puknij się w cymbał i zastanów gdzie będziesz odbierał te swoje przesyłki jak zlikwidują Ci UP 78 ?
  Ja osobiście wolę postać w kolejce 15 minut niż zaginać na świętokrzyską czy gdzieś i tam stracić 5 godzin.
  Drugie pytanie skąd w warszawie listy ze szczecina czy gdzieś ? Nigdy w życiu nie znalazłem w skrzynce listu innego niż ten który był adresowany na mnie. Przez takich idiotów jak Ty właśnie taka paranoja się dzieje i przez takich jak TY! Zamykają placówki, przez takich jak TY setki ludzi straci prace i nie wiadomo co się z nimi stanie bo łaskawy Pańciunio nie chce ruszyć swojej dupy z domu. Przewietrz mózg, a nie filujesz z okna czy listonosz się nie zbliża do klatki. Nie mam nic do zarzucenia swojemu listonoszowi. Kwestia dogadania się z człowiekiem a nie ciągłego narzekania i skarżenia się jak dziecko mamusi. Zacznijcie szanować to co macie, potem będziecie błagali żeby pootwierali urzędy na nowo.
  Tyle co mam do powiedzenia na ten temat.

 • ja:)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2011 22:08 ~ja:)

  Nie to jest meritum sprawy -czy można się do pracowników czepiać, bo nie każdy jest taki sam ( są tacy, którzy wypełniają swoje obowiązki i tacy którzy mają wszystko w d...) Chodzi o to że likwidacja urzędów nie jest dobrym rozwiązaniem dla poczty. Wydaje mi się że zamiast coś zmieniać na dobre, ułatwiać pracę i życie klientom, ktoś tam robi podkopy od środka żeby tylko doprowadzić do całkowitej likwidacji(bądź przejęcia) i do tego dojdzie. Zobaczymy tylko czy to będzie takie dobre rozwiązanie.

 • Mo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2011 19:18 ~Mo

  "ja"
  Dobrze gadasz. Do pracowników Poczty na pewno nie można się przyczepić. zawsze mili i pomocni, przynajmniej z takimi mam do czynienia a na poczcie bywam codziennie. Poczta zamiast zwalniać powinna zatrudniać.

 • ja;)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2011 17:29 ~ja;)

  Ludzie ! a pomyśleliście o liczbie osób jaka zostanie zwolniona? Zgadzam się i na poczcie pracują lenie, ale pracują też ludzie którzy sumiennie wypełniają swoje obowiązki, poświęcają swój czas( po godzinach pracy) żeby doręczyć wasze pieprzone duperele z allegro! Pracownicy na urzędach, do których jeden klient się uśmiechnie , a drugi wyleci z mordą bo miał zły dzień! za co oni dzieci nakarmią?! Bądźmy ludźmi i zobaczmy coś poza końcem własnego nosa, oceńmy sprawę obiektywnie. A błędem jest zła organizacja pracy na poczcie, organizacja od początku do końca : rozdzielnie, ekspedycja,itp. Naczelnicy którzy nie znają się na zarządzaniu ludźmi!a grzeją posadki!Pozostaje życzyć małych kolejek w kioskach, bo poczta be!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »