Stolica

03.01.2011 17:51 Problemy na kolei

PKP gotowe na Euro? "Za wcześnie, by o to pytać"

SERWISY:

Kilkudziesięciominutowe opóźnienia, podróż w toalecie, bilet nie gwarantujący przejazdu - tak wyglądały noworoczne powroty. Jesli kolej nie potrafi poradzić sobie z sylwestrem , czy będzie w stanie zmierzyć się z Euro 2012? Na to pytanie nikt nie chce na razie odpowiadać.


- Po każdym meczu, nagle kilkadziesiąt tysięcy ludzi chce się przemieścić i problem może już się zacząć na dworcu - ostrzega Karol Trammer redaktor pisma "Z biegiem szyn".

Problemy PKP

- Bez sporych inwestycji w tabor, w ogóle w tę branżę ciężko mówić, żeby cokolwiek się zmieniło - ocenia Michał Grobelny, redaktor czasopisma "Rynek kolejowy". Przypomina, że lista problemów od dawna się nie zmieniła. Tłok, opóźnienia - do nich pasażerowie się już przyzwyczaili.

Wciąż nie ma pieniędzy na remont składów, które stoją na bocznicach kolejowych i na przetargi na nowy sprzęt, który zapowiadany był od dawna. - Obiecywane były dwa nowe projekty dla IC i Kolei Mazowieckich i są one nadal w lesie - mówi Adrian Furgalski ekspert ds. infrastruktury.

Nie chcą mówić

Pytanie do PKP o przygotowania kolei na EURO 2012 pozostaje bez odpowiedzi. Nikt przed kamerą nie chce występować w tej sprawie. Reporter TVN Warszawa usłyszał w biurze prasowym, że jest na to zbyt wcześnie. 

Cyprian Jopek

mz/ec

 

 

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • taa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2011 10:09 ~taa

  bo to pańśtwowe. żaden prywatny właściciel by sobie nie pozwolił na takie traktowanie klientów

 • jasiu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2011 10:08 ~jasiu

  Proponuję zamiast nowego taboru powyjmować siedzenia i wc ze starych - będzie więcej miejsca. Albo wogóle podstawiać wagony dla bydła... W końcu co za różnica prawda prezesie?

 • mikos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2011 09:10 ~mikos

  jak za wcześnie na Euro2012 , przecież sami powiedzieli że taboru kolejowego nie wymienią do 2012 . Więc o czym tu mówimy PKP się sypie to nawet specjaliści mówią, już za późno na zmiany można tylko na stołkach .
  Dodam jeszcze że wagonów nie zrobią tak szybko a na to czas potrzebny a to już tuż tuż małymi kroczkami 2012r .

 • Yami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2011 07:26 ~Yami

  A w IC luzik :P

 • bart

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2011 01:37 ~bart

  jakby PKP nie posiadało miliona spółek to by sami ogarniali i wiedzieli co się dzieje, pani rzecznik sama powiedziała bilety w kasach są sprzedawane ale już na jaką ilość miejsc nie wiadomo bo firm jest tyle, że głowa mała każdy wagon należy do kogoś innego. Dam przykład trochę inny, ale a propo dbania o pociągi, znajomy ma firmę/miał która zajmowała się sprzątaniem w pociągach intercity itd. został wezwany do dyrektora PKP ponieważ poprosił o podwyżki dla pracowników na co Pan dyrektor stwierdził, że chyba zgłupiał, a jak znajomy odpowiedział mu, że ciekawe jakby Pan się czuł jakby Panu zabrali pieniądze, może Pan sobie odejmie ze swojej pensji to szanowny Pan dyrektor odpowiedział mu Panie [imię] kończymy współpracę i zakończyli jakby nie mógł przyjąć tego na klatę co mu powiedziano, zresztą o czym ja tu mówię koleją zarządza człowiek, który jest po studiach muzycznych - tak to jest nasz kraj

 • Andżelika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2011 00:34 ~Andżelika

  Co za chołota przyjezdna, żeby do pociągu wchodzić przez okna !!

 • życzliwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2011 22:40 ~życzliwa

  PeKaPuś- płemier to stwierdził , że on nie jest rzecznikiem PKP , płemier w innym wywiadzie stwierdził , że tak naprawdę to on by wolał być piłkarzem. Kto i co go zmusiło do tego , że robi to czego nie lubi? Oto jest pytanie.

 • Agnieszka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2011 22:38 ~Agnieszka

  Traktują ludzi jak bydło sprzedają ile popadnie nie myślą logicznie i nie mówcie mi że to nie ich wina. W wakacje sama zobaczyłam jak działa polska kolej. Pociąg wiózł nas jak mrówki z warszawy do Władysławowa ale żeby tego było mało miał być podstawiony w warszawie a przyjechał pełen z Krakowa gdy udało się nam wbić bo inaczej nie da się określić to nie dało się ruszyć. Jechaliśmy w pierwszym wagonie w Gdyni odczepiono dwa pierwsze wagony i przestawiono na bocznice. ludzie z dwóch wagonów zostali bez miejsc stojąć na peronie bo do reszty nie dało rady wsiąść a kolejarze powiedzieli ze z Gdyni do Władysławowa jakoś dojedziemy sami mimo ze mieliśmy bilety. Ludzie zatrzymali pociąg na torach a pkp i tak nie chciało podstawić wagonów żeby było jak wsiąść!!! po godzinie wpuszczono nas do prywatnych wagonów sypialnianych aby dowieść nas na miejsce. I to jakie ma być traktowanie ludzi!!!!

 • j.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2011 22:10 ~j.

  PKP już prawie gotowe do EURO 2012, muszą tylko powiększyć okna aby pasażerowie mogli wygodniej przez nie wsiadać :)

 • PeKaPuś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2011 21:23 ~PeKaPuś

  BEDZIE LEPIEJ - PAN PŁEMIER MA ZOSTAC ZECNIKIEM pkp - DZIS OBIECAŁ

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »