Stolica

10.03.2011 22:00 Zmiany w Śródmieściu

Pełnomocnik ds. Traktu: nie znam powodów zwolnienia

SERWISY:

To miał być urzędnik, który ożywi starówkę. Tymczasem po roku ratusz podziękował pełnomocnikowi zajmującemu się Traktem Królewskim. Miejsce Kamili Niemczewskiej zajęła nowa urzędniczka. Taka zmiana dziwi, bo pełnomocnik powodów tej zmiany nie zna.

Zaledwie rok temu Kamila Niemczewska trafiła na nowo utworzone stanowisko. I miała, przy pomocy regulaminu Traktu Królewskiego zająć się jego ożywaniem - współpracować z przedsiębiorcami i organizatorami imprezy.

Ale na Niemczewską przyszedł czas - został zwolnione. - Żadnego powodu nie usłyszałam - mówi w rozmowie z TVN Warszawa była pełnomocnik. Ta zmiana dziwi między innymi byłego wiceburmistrza Śródmieścia, dzielnicy gdzie pomysł powołania urzędnika padł.

- Nie wiem skąd te nerwowe ruchy, ale nie idą w dobrym kierunku - podsumowuje Marcin Rzońca, obecnie radny Warszawy.

"Brakuje jednego okienka"

Była pełnomocnik swoją pracę ocenia bardzo dobrze.  Podkreśla, że rok pracy to niewiele, ale udało jej się w tym czasie stworzyć kalendarz, który usprawnił organizowanie imprez na Trakcie Królewskim.
Wciąż jednak brakuje "jednego okienka", które zachęci artystów, aby częściej pojawiali się na starym mieście. - To na pewno trzeba zrobić, bo w tym momencie taki organizator idzie do pięciu, sześciu jednostek - przekonuje Kamila Niemczewska.

Na razie nie chce rozmawiać

Ratusz tłumaczy, że zmiana choć szybka, była potrzebna, żeby ułatwić pracę nowemu pełnomocnikowi. Teraz Traktem Królewskim zajmie się pracownik śródmiejskiego Zarządu Terenów Publicznych, który starówką się opiekuje.

- Dużo łatwiej będzie się jej poruszać jako pracownik jednego z administratorów, bo będzie miała bezpośredni wgląd do wszystkich dokumentów – przekonuje Jarosław Jóźwiak, dyrektor gabinetu prezydent miasta.

Na razie nie dowiemy się co nowa pełnomocnik chce zrobić. Jolanta Szalewska zapowiada, że spotka się z dziennikarzami TVN Warszawa, gdy oficjalnie zostanie przyjęta na stanowisko. "Ślubowanie" ma nastąpić za tydzień.

Cyprian Jopek
ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ulubieniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2013 21:06 ~ulubieniec

  to nie pani pełnomocnik tworzy zarządzenia ograniczające wszelkie działania na Trakcie Królewskim ! Pełnomocnik jest tylko sekretarzem wykonujacym decyzje komisji ds. Traktu królewskiego w której radzą i ustalają m. innymi szefowie biur urzedów miasta np: Zarządu Terenów Publicznych, Zarządu Dróg Miejskich, Konserwatora Zabytków, Biura Promocji, Biuro zezwoleń itd. a nad nim głos decyzdujący ma dyr. gabinetu Pani Prezydent J. Józwiak. Nie wińcie Pani Pełnomocnik, nie ma nic do powiedzenia w temacie Traktu Królewskiego

 • koliber

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 19:46 ~koliber

  do nowygród za to bartel niemiłosiernie popycha urzędniczki prawdziwy katolicki konserwatysta sekretarce pomógł byłej może te ulotki za szybami to specjalnie dla niego co ;)

 • Sławek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 16:08 ~Sławek

  Wiosną ub. roku pani pełnomocnik była b. aktywna. Celowała zwłaszcza w nakazowo-zakazowej, a nie partnerskiej, "współpracy" z przedsiębiorcami. Rozesłała okólnik, którym próbowała narzucić odgórnie zasady funkcjonowania ogródków kawiarnianych, ich wystroju, zasięgu, itp... Nie była w żadnym stopniu elastyczna i nie potrafiła pomóc w realizacji tych zasad i wystroju.

 • tol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 09:46 ~tol

  jak ktos nic przez rok nie zrobił to niech sie nie dziwi ze musi odejsc i oddac miejsce lepszym. proste i znane na całym swiecie prawda?

 • 1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 09:45 ~1

  pełnomocnik ? prowadze restauracje na krakowskim przedmiesciu, dopiero sie dowiaduje ze był pełnomocnik? a to ciekawe

 • Rotshild

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 09:36 ~Rotshild

  a tak na marginesie, Pani pełnomocnik to jak długo w Warszawie?

 • nowygród

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 09:33 ~nowygród

  podobno sklep monopolowy z nowogrodzkiej narzeka że b wiceburmistrz z SLD juz nie pracuje na Nowogrodzkiej, a Pani Majewska chociaż może teraz spokojnie pełnić funkcję rzecznika prasowego :)

 • ukirwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 09:31 ~ukirwa

  a ten były wiceburmistrz marcin ze sródmiescia to był rzecznik dzielnicy z pensją 16 ooo brutto/msc. i dobrze ze go juz nie ma w dzielnicy, trochę trzeźwiej będzie chociaż

 • Starówka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2011 22:36 ~Starówka

  Podobno przez rok pani pełnomocnik z przedsiębiorcami traktu królewskiego spotkała się... raz. Mało trochę...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »