Stolica

04.03.2011 21:00 urodziny fundacji

Owsiak w marynarce:
WOŚP u prezydenta

Był tort, życzenia i dużo powodów do radości jak na dorosłą pannę przystało. Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stuknęła właśnie 18-tka. Z tej okazji pracowników biura fundacji zaprosiła do siebie para prezydencka. 18-letni wkład orkiestry w rozwój polskiej medycyny dziecięcej jest nie do przecenienia.

Fundacja WOŚP, wkroczyła w pełnoletność i jak na prawdziwgo jubilata przystało, dzień musiał być

 wyjątkowy. Od rana chwila nerwowych przygotowań, bo pracownicy nie chcieli się spóźnić na specjalne świętowanie.

Na uroczystości nie zabrakło pary prezydenckiej. - Jest nam bardzo miło, że chociaż cząstkę 18-tych urodzin chcą państwo z nami spędzić – mówił prezydent Komorowski.

Impreza imprezą, ale…

Już po kilku godzinach od tortów, gratulacji i przemówień, praca w fundacji wróciła do normy. Za

 4 dni rozliczona ma być tegoroczna zbiórka, kupowany będzie nowy sprzęt dla szpitali, a następnie przygotować trzeba będzie kolejny finał.

- Jest to wiele tygodni ciężkiej pracy, wiele dokumentów, które musimy przejrzeć, przeanalizować, a następnie dokonać zakupów. To także związane jest z mnóstwem dokumentów. Przetarg to jest jeden dzień, ale przygotowanie przetargu to jest wiele rozmów, dyskusji, spotkań – opowiada Krzysztof Dobies, rzecznik WOŚP.

Bo leczenie staje się prostsze

Trud się jednak opłaca. Do Centrum Zdrowia Dziecka każdego roku trafiają setki dzieci, nawet te, które uznać można za najtrudniejsze przypadki. Jednak dzięki nowoczesnym urządzeniom , leczenie i diagnozowanie staje się prostsze.

Właściwie każdego dnia do różnych instytucji, nie tylko medycznych, w całej Polsce dostarczanych jest 13 nowych urządzeń dla chorych dzieci. To super nowoczesne tomografy, aparaty USG, inkubatory i wiele innych urządzeń, które pozwalają ratować życie.

- Bez pomocy byłoby niemożliwe funkcjonowanie naszego oddziału. W takim zakresie w jakim on funkcjonuje i wiem doskonale, że dotyczy to nie tylko naszego oddziału, ale i całego szpitala – mówi Elżbieta Pietraszek-Jezierska,lekarz z Centrum Zdrowia Dziecka.

Małgorzata Walczak
aq/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • marta2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2011 11:15 ~marta2

  Nie mam pretensji do WOŚP- że państwo jest nieudolne- ale Owsiak bratając się z politykami tę nieudolność błogosławi i tu mi strasznie zgrzyta. Przecież nie jest ślepy ani głuchy a wprost przeciwnie-uważam go za wyjątkowo inteligentnego człowieka. No nie pasuje mi to- może lepiej walczyć z przyczynami a nie zajmować się skutkami , które z tych przyczyn wynikają? Możecie spalić mnie na stosie na placu Defilad- ale zbyt dużo widzę nieszczęść ludzkich i braku pomocy- nie możemy być zadowoleni-bo daliśmy raz do roku 5 zł. Wydaje mi się , że powinniśmy żądać od polityków solidnej pracy , dotrzymywania obietnic a nie show. No ja przynajmniej mam dość takich wygłupów.

 • JD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2011 09:56 ~JD

  Kolejna małpa w czerwonym. Tym razem spodnie.

 • obrzucający

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2011 09:34 ~obrzucający

  a ja Cie łajnem obrzucę

 • Wielki fan WOŚPu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2011 09:02 ~Wielki fan WOŚPu

  Do marta2.
  Piszesz o nieudolności Państwa polskiego na rzecz pomocy medycznej dla polaków i akcja WOŚPu nie ma tu nic do rzeczy! Polityka i tak ma w głębokim poważaniu polaków, bo tu stołki sie liczą nie zdrowie nas wszystkich! Po za tym, 18letnia kariera WOŚPu znacząco podniosła poziom wyposażenia technicznego placówek medycznych w postaci sprzętu ratującego życie i innego sprzętu diagnostycznego!
  To nie jest wina WOŚPu, że państwo polskie nie umie zadbać o zdrowie swoich obywateli!

 • marta2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2011 08:12 ~marta2

  Możecie mnie obrzucić błotem , ale akcja Owsiaka zaczyna mnie denerwować- po 18 latach chciałabym żeby dzieci dostawały obligatoryjnie pomoc od państwa. Pieniądze są- choćby Sejm i Senat każdego dnia kosztuje nas 1,2 mln złotych. Ustawy , kodeks karny i wszystko co tam sobie w chichotach i głupocie wymyślają jest na ogół szkodliwe dla społeczeństwa. Co gorsza w ramach akcji Owsiaka dają jakieś swoje stare rzeczy- no i dzięki temu mamy widzieć posłów jako "dobrych". Nie mówię ile zgarniają źli "wysocy" urzędnicy. W Warszawie brakuje już nawet na sport młodzieży. Akcja Owsiaka coraz bardziej przypomina dla mnie "koncert muzyki biesiadnej" , "taniec na lodzie". Wkurza mnie taka dobroć na pokaz. Mamy być wdzięczni za to co powinien robić NFZ a nie robi? A dzieci potrzebujących jest i tak b.dużo. O wielu się nie mówi i nie będzie bo pewnie nie jest to tak medialne jak akcja Owsiaka.

 • Wielki fan WOŚPu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2011 07:34 ~Wielki fan WOŚPu

  Bardzo się cieszę, że WOŚP istnieje i nadal zbiera tak dużo kasy dla dzieci!
  Zawsze co roku dorzucamy z moją rodziną na ten szczytny cel kilkadziesiąt złotych. Wiem jak są pomocni. Na ich sprzęcie, mój synek po porodzie miał robione badania diagnostyczne, m.in. przesiewowe badanie słuchu!
  Jurek dla Ciebie i Twoich Wolontariuszy 100lat!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »