Stolica

11.02.2011 17:50 posiedzenie opozycji na Pradze Północ

Opozycja obraduje,
burmistrz wzywa policję

SERWISY:

 

Ciąg dalszy zamieszania w radzie Pragi Północ. Na obrady zwołane przez Jacka Wachowicza przyszli radni PiS i Praskiej Wspólnoty Samorządowej. Nie wszystkim zainteresowanym udało się dotrzeć, bo wejścia do budynku pilnuje ochrona.

Burmistrz dzielnicy, wskazany przez prezydent, wezwał policję i polecił ochronie, aby nie wpuszczała nikogo do urzędu. Odmówił również radnym kluczy do sali.

Ci , którzy zdołali wejść do budynku obradują w małym pomieszczeniu na II piętrze.

- Toczy się dyskusja na temat spraw mieszkaniowych, jest omawiana także przyszłość bazaru Różyckiego - relacjonuje reporter TVN Warszawa Przemysław Wenerski.

Radni Platformy Obywatelskiej i SLD uważają, że piątkowe spotkanie jest tylko towarzyską pogawędką, bo prawo do zwoływania sesji ma Elżbieta Kowalska - Kobus. - Mam opinię prawną sporządzoną przez miejskich prawników, którzy wyraźnie piszą, że przewodniczącą rady jestem ja - mówi Elżbieta Kowalska- Kobus.

Dwóch przewodniczących

31 stycznia, po ogłoszeniu przerwy przez przewodniczącą Elżbietę Kowalską-Kobus (PO), radni PiS i Praskiej Wspólnoty Samorządowej nie dali za wygraną. Odwołali komisaryczny zarząd dzielnicy i nieobecną już przewodniczącą. Wtedy w miejsce Kowalskiej-Kobus został wybrany Wachowicz. Zdaniem ratusza, było to nielegalne.

ec/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • LPG

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2011 15:54 ~LPG

  a widzisz, okazuje się, że jednak mają...

 • dobre

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2011 14:52 ~dobre

  Nie wiem o co chodzi ale członkowie PiS na pewno nie maja racji.Jak zawsze.

 • Prażanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2011 18:03 ~Prażanka

  To Ty się przedstwa cwaniaczku - "wielbicielu".

 • Prażanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2011 18:01 ~Prażanka

  To ty nie wprowadzaj w błąd mieszkańców. Radni z PO i SLD nie byli poinformowani przez Uzurpatora Wachowicza.
  Chętnie przyjdę. Jak rozumiem jesteś radnym z PIS? Jak się rozpoznamy?

 • Wielbiciel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2011 16:57 ~Wielbiciel

  Szanowna Prażanko, jeśli jesteś taka mądra i wszystko wiedząca na temat tego kto był, a kto nie był zaproszony na wczorajszą sesję to mogę tylko sądzić, że jesteś niezłym dupolizem Pani k.k., bo to ona nie pozwoliła poinformować wszystkich o sesji, tak jak się wcześniej to odbywało, czyli przez biuro Rady.Nie wprowadzaj ludzi w błąd dla Twojej wiedzy nikt nie pije kawki na spotkaniu towarzyskim na koszt podatników. Jeśli masz trochę odwagi to zapraszam na najbliższą sesję tam podyskutujemy tylko miej odwage się przedstawić- pisać można dużo tylko strach Wam nie pozwala spotkać się w cztery oczy.Do zobaczenia Cwaniaro!

 • Bezpartyjny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2011 16:01 ~Bezpartyjny

  Szanowni ? Przeciwnicy demokracji was powinno się pozbawić prawa wyborczego. Nie rozumiecie co to jest wolność poglądów i wola większości. Nie potraficie z honorem przegrywać bo z pewnością nie macie honoru i nie wiecie nawet co to jest honor. Rozumiem, wszak to Polska cecha charakteru a wam bliżej do Białorusi.

 • Prażanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2011 15:03 ~Prażanka

  Ludzie. Przecież to nie była sesja tylko jakieś spotkanko towarzyskie, przy kawce. Tak - jeszcze kawkę piją na nasz koszt. Nie mogli pójść do jakiejś knajpki????? PISowców nie stać na kawę?

  Nie dość, że piją kawę za nasze pieniądze to jeszcze w towarzystwie osoby oskarżonej o PEDOFILIĘ!!!!!!!!
  Ja się nie dziwię, że Radni z PO i SLD nie chcieli pić kawki z PEDOFILEM - to by było obłudne i obrzydliwe!!!! Zresztą i tak na szczęście nie zostali zaproszeni.

  Poprawcie mnie - czy jeśli byłaby to prawdziwa sesja to nie powinny pisuarki zaprosić również radnych z PO i SLD?
  Wachowicz nie zna prcedur? Po tylu latach w samorządzie wypadałoby trochę poczytać statut dzielnicy :) Chociaż czego ja wymagam.... jego inteligencja pozostawia wiele do życzenia. Słyszeliście jak "poprawnie" się wypowiada? Gdzie on się uczył polskiego?

 • prażanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2011 09:14 ~prażanka

  panie "paweł" widzę że jest pan przepojony nienawiścią - może panu pan Wachowicz nie musiał pomagać i dlatego tak krytycznie się pan odnosi- mojej rodzinie pomagał uważam że powinno być więcej takich ludzi którym zależy na pomocy innym a żyłoby się nam łatwiej- jestem całym sercem za nimi

 • m81

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2011 00:34 ~m81

  Chyba mieszkańcy na wzór egipski powinni wziąć sprawy w swoje ręce i przywrócić demokrację na Pradze. To co robi PO to skandal. jesienią nie dostaną mojego głosu na 100%.

 • Wielbiciel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.02.2011 23:42 ~Wielbiciel

  Chcę zauważyć, że Radni opozycji nie prowadzili sesji, którą przerwała Pani k.k. tylko rozpoczęli sesję kolejną, która była zwołana na ten sam dzień, tuż po sesji przerwanej.Statut Dzielnicy mówi nam o tym, że pod nieobecność Przewodniczącego Rady Dzielnicy sesję prowadzi Wiceprzewodniczący( w tym wypadku P. Wachowicz).Przewodniczącej nie było na sesji, bo skarżyła się na złe samopoczuce jednym słowem wszystko było zgodne z prawem, tylko P. k.k.(specjalnie piszę z małej k.k. bo na większe nie zasługuje)nie potrafi pogodzić się z "gafą" jaką popełniła -zapomniała powołać i przerwać kolejną sesję(od grudnia 2010 robi to notorycznie).Uspana została jej czujność a teraz ciężko przyznać rację.Pani k.k. nic się nie martw głowa do góry, zacznij robić coś dobrego dla Nas Prażan, a nie kłócisz się o stołek- pięć minut już mineło.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »