Stolica

22.03.2011 19:56 Zmiany na Szaserów

Najnowocześniejszy oddział
w stolicy za 7 milionów

SERWISY:

W środę oficjalne otwarcie największego i najnowocześniejszego w mieście oddziału udarowego. W szpitalu przy Szaserów przygotowano 26 łóżek dla pacjentów. Oddział ma zapewniać im kompleksowe leczenie i opiekę.

Wcześniej był to tylko maleńki pododdział należący do oddziału neurologii, ale to musiało się zmienić. Teraz wszystko jest tam nowe, i choć oficjalne otwarcie w środę, to pacjentów już zaczęto przyjmować.

Coraz więcej pacjentów

Z czasem oddział ma być jeszcze większy. - Społeczeństwo starzeje się, udar mózgu jest chorobą osób głównie w wieku podeszłym a zatem należy się spodziewać, że będziemy mieli coraz więcej pacjentów z chorobami naczyniowymi mózgu - mówi Jacek Staszewski- neurolog, z Wojskowego Instytutu Medycznego.

Już teraz lekarze chcą w pełni wykorzystać możliwości nowego oddziału. - W szerszym zakresie możemy stosować najnowocześniejsze metody leczenia ostrej fazy udaru mózgu, przymierzamy się do rozpoczęcia metod interwencyjnych leczenia udaru mózgu - mówi Adam Stępień, neurolog z WIM.

Koszt 7 mln zł

Oddział udarowy w WIM jest największym i najnowocześniejszym tego typu miejscem w Warszawie. Dwie sale przeznaczone są do intensywnego nadzoru pacjentów z udarami. Do dyspozycji pacjentów jest 12 wpełni wyposażonych sal. Stworzenie tego oddziału kosztowało szpital aż 7 mln zł.

Małgorzata Walczak
ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • walcz_fan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2011 16:47 ~walcz_fan

  Wreszcie coś się zmienia na lepsze, i to nie w zakresie kardiologii czy onkologii do czego już się przyzwyczailiśmy ale neurologii, która zwykle jest niedoinwestowana i przygnębiająca. Tak trzymać.

 • DO PANI REDAKTOR

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2011 15:32 ~DO PANI REDAKTOR

  PANI REDAKTOR MÓWI ŻE ODDZIAŁ KOSZTOWAŁ "AŻ 7 MILIONÓW "- ODZIAŁ (WG REPORTAŻU) WYPOSAŻONY W 12 SAL Z NAJNOWOCZEŚNIEJSZYM SPRZĘTEM MEDYCZNYM RATUJĄCYM LUDZKIE ŻYCIE. TO JA MAM TAKIE PYTANIE JEŻELI S8 W WARSZAWIE KOSZTOWAŁA 267 MLN PLN/KM I JEST WYKONANA PARTACKO TO JAK NAZWAĆ JEJ CENĘ "AŻ" CZY MOŻE "TYLKO"? (PYTANIE RETORYCZNE)PANI REDAKTOR! - RADZĘ ZWERYFIKOWAĆ POSŁUGIWANIE SIĘ OKREŚLENIEM "AŻ" - NIE JEDEN Z NAS CHCIAŁBY WIDZIEĆ UŻYTE PRZEZ PANIĄ "AŻ" (KTÓRE M. IN. W W/W ZESTAWIENIU JEST DLA NIEGO CENĄ "TYLKO") W KAŻDYM SZPITALU PATRZĄC JAK W OKOŁO POWSTAJĄ TAK NACIĄGANE FINANSOWO I PARTACKIE INWESTYCJE DROGOWE.
  A POZA TYM BRAWO DLA SZPITALA I OBY TAKICH INWESTYCJI ZA "AŻ" JAK NAJWIĘCEJ W POLSCE

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »