Stolica

17.12.2010 18:58 Zasłużyli na bonusy?

Nagrody? "To pieniądze warszawiaków"

Prezesi miejskich spółek dostaną nagrody. W sumie ponad 400 tys. złotych. - To są w stu procentach pieniądze wszystkich warszawiaków i pójdą one na nagrody - uważa opozycja. Prezydent Warszawy nie widzi w tym jednak nic złego: - To jest normalna praktyka.

- To jest normalny system motywacji do działań i nagrody za to, że mają dobre wyniki pracy - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Nawet 60 tysięcy złotych

Prezes Tramwajów Warszawskich Krzysztof Karos dostanie dokładnie 59 574 złotych i 33 grosze brutto. Tuż za nim uplasowali się: Jerzy Lejk (Metro Warszawskie), Michał Machlejd (SPEC) i Henryk Brzuchac (MPWiK) - otrzymali po 50 tysięcy złotych brutto.

Na liście nagrodzonych są też prezesi Pałacu Kultury (45 000), Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych (40 500), Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Ogrodniczych (40 000), Szybkiej Kolei Miejskiej (30 000) oraz szefowie Towarzystw Budownictwa Społecznego z Pragi Południe (22 341), Bemowa (22 000) i Mokotowa (10 000).

"To pieniądze wszystkich warszawiaków"

Nagrody spotkały się z falą krytyki ze strony opozycji. Radni przypominają o cięciach w budżecie, które zapowiada Ratusz. - To są miejskie spółki czyli w stu procentach pieniądze wszystkich warszawiaków pójdą na nagrody - ocenił Jarosław Krajewski, radny Warszawy (PiS).

Prezydent natomiast odpowiada, że pieniądze pochodzą ze spółek i nie mają nic wspólnego z budżetem. A premie są zgodne z prawem. - Nie są to środki z budżetu. Są z wypracowanych zysków danej spółki - przypomniała Gronkiewicz-Waltz.

Brak konsekwencji

Gorzkich uwag nie szczędzi również ekonomista Andrzej Sadowski, który podkreśla, że mówienie o cięciach i jednocześnie rozdawanie pieniędzy to w efekcie całkowity brak konsekwencji w zapowiedziach Ratusza. - Jeżeli deklaruje się oszczędności, to powinno dać się przykład. Łącznie z tym, że wynagrodzenia i premie są dostosowane do możliwości finansowych miasta - uważa ekonomista z Centrum im. Adama Smitha.

Cyprian Jopek
bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • motornicza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2010 18:36 ~motornicza

  do r-4... po co strajk, wystarczy abyśmy zaczęli jeździć zgodnie z przepisami instrukcji.... to dopiero bedzie strajk zgodny z przepisami ;))

 • motorniczy r-4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2010 22:03 ~motorniczy r-4

  lokis. strajk włoski nic nie daje beda opuznienia beda kary i beda miec podstawe do ukarania pracownika. mówie odrazu stanac i juz bo tak to oni wszyscy maja to głeboko tam gdzie nie dochodzi słonce

 • Szaraczek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2010 20:43 ~Szaraczek

  To się żyje ......

 • lokis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2010 20:25 ~lokis

  Pan Prezes TW już dawno temu powinien podać się do demisji a firmie powinien przyjrzeć się bliżej prokurator i PIP.No oczywiści premie rozdane a pracownicy nie zasłużyli sobie.Przymierają głodem na głodowych pensjach a pan prezes bierze 60 tyś. nagrody.Pytam się jak dlugo jeszcze będzie to wszystko znosiła załoga ??? Mam tylko nadzieję, że już niedługo.Proponuje strajk komunikacji miejskiej może po włosku na początek żeby społeczeństwo zrozumiało że w tej spółce nie dzieje się dobrze.....

 • pitu-pitu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2010 20:05 ~pitu-pitu

  NAJWYŻSZĄ PREMIĘ WG. REGULAMINU hgw OTRZYMUJE TEN, CO NAJWIĘCEJ ZAOSZCZĘDZI NA ....SWOICH PRACOWNIKACH. A TO ONI WYPRACOWUJĄ SWOJĄ CIĘŻKĄ, MOZOLNĄ HARÓWĄ EWENTUALNE ZYSKI SPÓŁEK. W zamian za to Pan Prezes TW sypnął wszystkim pracownikom spółki po 200 zł karpiowego, sobie też.

 • motornicza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2010 19:31 ~motornicza

  Prezes TW wykonał plan, wszystkie zadania.... sam to zrobił, hura dzielny człowiek... zwłaszcza przy tych wozokilometrach musiał sie nieźle namęczyć! a pracownicy na papierze dostali możliwość premii która realnie jest nie do zdobycia. ale nikt nikomu nic nie może zarzucić, bo jest... jest więc gamonie starajcie się aby ją mieć.... echh szkoda gadać, a bedzie jeszcze gorzej

 • WarszawiaKKK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2010 18:13 ~WarszawiaKKK

  SKANDAL!!!!!!!!!!!!!
  ni chcemy Tych nagród dla nich dlaczego nikt mieszkańców nie zapytał!!!!!!!!!!!!

 • nie prezes

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2010 14:11 ~nie prezes

  nadal mnie dziwi poparcie dla HGW na poziomie 45-65% .... ludzie... ocknijcie sie...

 • jak to jest

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2010 14:06 ~jak to jest

  A Trepka za niszczenie zabytków i Gawor za igranie z bezpieczeństwem mieszkańców miasta też dostaną nagrody i premie?

 • e*

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2010 13:51 ~e*

  Skandal! Nagradzanie miernych ale wiernych. A dziur po zeszłej zimie jeszcze nie połatali, komunikacja miejska kuleje, a MPWiK potrafi tylko rachunki wystawiać za wodę. A prezes PKiN to przepraszam za co dostał,za to,że to coś jeszcze stoi i straszy w centrum? Podobnie TBS Praga, które w mojej Dzielnicy wystawiło ohydny blok, psujący całe otoczenie, brzydkie to to, że aż żenujące, że w XXI wieku wystawia się takie "stodoły" do mieszkania.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »