Stolica

11.11.2010 14:32 Dzień z kandydatką

Nacisk na estetykę

SERWISY:

Zmiany na lepsze. Ciąg dalszy nastąpi. Zapewnia z plakatów wyborczych Hanna Gronkiewicz- Waltz i obiecuje warszawiakom II linię metra i most Północny. Chce budować stolicę przyjazną, estetyczną, i innowacyjną.

Jak rozpoznać, że do wyborów pozostało nie wiele czasu? Po życiu prywatnym kandydata - w tym przypadku kandydatki.... na prezydenta Warszawy. Bo gdy liczy się jak największa liczba uściśniętych dłoni wyborców i jak najszerszy dostęp do elektoratu - trzeba potężnej kampanii, która pochłania każdy niemal aspekt życia... również prywatnego.

- Kampania ma swoje wymagania to jest na szczęście taki okres, który można przeżyć i potem jest z powrotem normalna praca - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz.Dla obecnej prezydent Warszawy, kandydatki PO na drugą kadencję, weekendy to czas najbardziej intensywnej kampanii.

Stawia na estetykę miasta

W drugiej kampanii samorządowej Hanny Gronkiewicz-Waltz - nacisk położony jest nie na nowe "duże" inwestycje... ale na "estetykę" miasta.

Rafał Trzaskowski - europoseł PO, który zasłynął swoją skuteczną kampanią w wyborach do Europarlamentu jest szefem sztabu Hanny Gronkiewicz-Waltz i to on nadaje tempa jej kampanii.

- Właśnie zaczynamy tak spiętrzenie przeróżnego rodzaju spotkań, eventów, tak żeby ta kampania była jak najbardziej widoczna, bo ona jest krótka - mówi Rafał Trzaskowski.

Wycieczka po Pradze

W dniu, w którym towarzyszyliśmy z kamerą kandydatce Platformy Obywatelskiej - miejscem kampanii był prawy brzeg Wisły.

Bo po otwarciu parku nad Balatonem na Pradze Południe, kolejnym punktem na trasie była wycieczka po Pradze Północ, gdzie Hanna Gronkiewicz-Waltz dojechała zabytkowym autobusem. Jak sama przyznaje - trudniej było jej prowadzić kampanię przed czterema laty - gdy nie była najważniejszym urzędnikiem

- Wtedy nie wiedziałam na co można uzyskać unijne fundusze, bardziej się wyczuwa nastroje mieszkańców po tym, jak już się jest prezydentem - podsumowuje kandydatka.

Cyprian Jopek

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »