Stolica

10.03.2011 21:03 Wieczorem marsz i pikieta

Na Krakowskim Przedmieściu spotkały się dwie demonstracje

SERWISY:

 

Przed Pałacem Prazydenckim znów spotkały się dwa światopoglądy. Po jednej stronie byli ci, którzy chcieli uczcić ofiary katastrofy smoleńskiej. Tuż obok swoją pikietę zorganizował Dominik Taras, który zasłynął akcją mającą ośmieszyć obrońców Krzyża.

Były znicze, kwiaty i biało-czerwone balony. - Około dwutysięczny tłum dotarł przed Pałac Prezydencki około godz. 21. Przyszedł też jak co miesiąc Jarosław Kaczyński. Były modlitwy i nawoływania o pamięć - relacjonuje Przemysław Wenerski. Prezes PiS od swoich zwolenników dostał brawa.

W tym samym czasie, tuż obok, kilkadziesiąt osób świętowało urodziny Chucka Norrisa. Pomysłodawcą i organizatorem akcji był Dominik Taras. - To czysty przypadek, że obchodzi 10 marca urodziny - tłumaczył urzędnikom organizator akcji.

- Słychać sto lat, ludzie krzyczą hurra - relacjonował Lech Marcinczak, reporter TVN Warszawa.

Policja, straż miejska i BOR

Spokoju na miejscu pilnowali policjanci, strażnicy miejscy i oficerowie Biura Ochrony Rządu. Ustawiono także barierki, żeby oddzielić od siebie uczestników obu demonstracji. Krakowskie Przedmieście zostało także zamknięte dla ruchu.  

Ratusz: nie mogliśmy im zabronić

Ratusz wielokrotnie już podkreślał, że w podobnych przypadkach nie może odmówić zezwolenia na organizację demostracji (wyjątek zrobił tylko dla marszów za legalizacją marihuany). Upewniliśmy się jednak, czy żaden przedstawiciel miasta nie proponował Tarasowi przeniesienia happeningu - w końcu organizuje imprezę w miejscu, w które mają przyjść inni ludzie, by uczcić pamięć pamięć zmarłych. Przedstawicielka ratusza nie chciała rozwijać tej kwestii:

- Konstytucja gwarantuje obywatelom wolność zgromadzeń w wyznaczonym przez nich miejscu i czasie. Jeśli organizatorzy zapewniają, że demonstracje maja charakter pokojowy, a tak jest w tym przypadku, to nie możemy odmówić - tłumaczy Magdalena Łań z biura prasowego.

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • różne życie zna przypadki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2011 15:18 ~różne…

  w czasach kiedy komuna mordowała pewne małżeństwo, mimo że oboje byli w AK dostało wille na żoliborzu, żyli w tych czasach terroru dostatni, na tyle dobrze jak tylko może żyć profesor z polibudy, mieli dwóch synów, którzy studiowali, a potem zrobili kariery polityczne,
  czemu taki życiorys śmierdzi wspłópraca z komuną?

 • kk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 18:18 ~kk

  Ten dziadek co wystartowal do mlodego chlopaczka powinien zostac "ujety" hehe. masakra, nie da sie w tym miescie normalnie zyc. tu sie urodzilem , ale tutaj chyba nie zostane , bo wstydze sie takich zachowan i takiej agresji od pseldo katolikow.

 • Rotshild

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 14:18 ~Rotshild

  warszawiak: (ciekawe od jak dawna) Ty chyba nie wiesz jak żyli nasi dziadkowie w Warszawie przed wojną. Jedna wielka niekończąca się impreza. Gorzała lała się w każdą sobotę, kabarety, przyjęcia i tańce. To nie żart, to Warszawa. A Ty myślisz, że oni by dzisiaj chodzili z jakimś śmiesznym fuhrerem znicze podpalać? I wmawiać innym jakieś spiski?

 • cd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 12:11 ~cd

  Na szczęście ludzie zaczęli myśleć i dzikie wrzaski tu czy tam nie robią im już piany z mózgu. Tylko ci, co chcą zakrzyczeć rzeczywistość jeszcze bardziej się kompromitują.

 • czar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 09:56 ~czar

  Pan Kaczyński zrobi Wszystko aby zdobyć poparcie w zdobyciu władzy... Człowieku daj już Polsce odpocząć od siebie...

 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 09:27 ~aaa

  do warszawiaka! tak się składa pseudo warszawiaku że moja rodzina leży na powązkach, ciekawi mnie czy ty mądralo jesteś prawdziwym warszawiakiem. Powiem CI jedno ludzie którzy co mięsiąć przychodza wielbić zmatrłęgo prezydenta i kaczor z kompleksami któy temu przewodzi jest sytuacją śmieszną, wręcz żałosną, i jestem jak najbardziej za by organizowac co mięsiąc urodziny chucka norissa czy nawet czyjegoś chomika, bo szczerze ci powiem pseudo warszawiaku że każdy ma prawo do organizacji czegokolwiek i nikomu nie zabronisz, a sama chętnie bym ogarnęła coś na nastęnego 10-tego bo katastrofy smoeleńskiej nie mam zamiaru wspominac do swojej śmierci, i dobrze nasz urząd robi przynajmniej jest urozmaicenie!

 • adel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 09:19 ~adel

  Na szczęście ludzie zaczynają rozumieć o co chodzi. Wysiłki PO aby zapomnieć o tragedii nie przynoszą rezultatu. Kumpli Palikota i Tarasa było kilkunastu - skompromitowali się tylko tymi wielkimi zapowiedziami - chyba zrozumieli że wyszli na pajaców i poszli grzecznie do domu... Jakiej Polski oni chcą...?

 • kulfon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 08:55 ~kulfon

  motaba 100% racji

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 08:15 ~warszawiak

  Liberałowie są do tego stopnia liberalni jak widać że i 1 sierpnia na Powązkach zorganizują pewnie jakąś anty Polską MANIFĘ. Pani Prezydent Warszawy. Skąd ona pochodzi. Zakłamanie i brak szacunku dla demokracji. Dla niej demokracja jest tylko wtedy gdy można dowalić opozycji. Zastanów się kobieto co ty robisz. A wy pseudo Warszawianie pewnie zgodzicie się na MANIFE na Powązkach. Przecież tam w mogiłach Powstańczych nie leżą wasi dziadkowie.

 • tak to widzę

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 07:24 ~tak to widzę

  ws- tu chodzi o rozróbę , fajnie , że chciało ci się przeanalizować problem. Ani jedna ani druga manifestacja mi się nie podoba. Ale też mi się chce protestować bo nasze urzędy są kompletnie nieprofesjonalne- to wszystko to jakaś szopka jest. Nie można mieć szacunku do nikogo .

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »