Stolica

05.03.2011 21:14 Tydzień po pożarze

Mieszkańcy bez prądu,
elektrycy na gazie

SERWISY:

Mieszkańcy bloku przy Spalskiej na Sadybie już od tygodnia nie mają prądu. To efekt pożaru na klatce schodowej. Administracja budynku przysłała wprawdzie elektryków, ale ci nie wywiązywali się ze swoich obowiązków. W dodatku przyszli do pracy nietrzeźwi.

Najpierw bez gazu, teraz kolejny dzień bez prądu. W takich warunkach mieszka kilkanaście rodzin na warszawskiej Sadybie. Mimo że od pożaru instalacji elektrycznej minął juz tydzień, wciąż nie widać rozwiązania problemu.

"Jesteśmy wyłączeni z normalnego życia"

Mieszkańcy nie mogą używać lodówek, a z łazienek bez okien muszą korzystać przy świeczkach i latarkach. - Wyłączone są telefony, po prostu w ogóle jesteśmy wyłączeni z normalnego życia, które powinno być w XXI wieku - narzeka Jolanta Marciniak z bloku przy Spalskiej.

Lokatorzy bloku twierdzą, że sytuacji można było uniknąć. Wystarczyłby remont. Ale w tym budynku nie było go od 30 lat. W końcu doszło do nieszczęścia - na klatce schodowej wybuchł ogień. - Strach, rany boskie... I przede wszystkim wybuchy, te wybuchy były może groźniejsze. A poza tym smród, w połączeniu to wszystko razem wywoływało panikę wśród ludzi – opowiada jeden z mieszkańców.

"Nie wiem, gdzie małpki są pochowane"

Na razie prowizorycznym kablem doprowadzono prąd do kotłowni, żeby mieszkańcy bloku mieli ciepło. Ale to jedyna interwencja po pożarze. Mieszkańcy są oburzeni, że naprawa instalacji elektrycznej zajmuje aż tak dużo czasu. - "Jutro", "Jutro", "Jutro" - cytują odpowiedzi administracji na kolejne pytania o to, kiedy znowu będą mieli prąd w budynku.

To nie jedyny problem. Według mieszkańców robotnicy wynajęci przez administrację całymi dniami się obijają i przychodzą do pracy pod wpływem alkoholu. - Ja bym zadzwonił po straż miejską i sprawdził panów na alkomacie. Bo jestem pewien, że jest pan - tak jak zwykle... Nie wiem gdzie małpki są pochowane - jeden z mieszkańców wprost zarzucił nietrzeźwość elektrykom, którzy właśnie dotarli na Spalską.

Tym razem mają dotrzymać terminu

Po tych oskarżeniach robotnicy szybko wyszli z budynku. W tym czasie mieszkańcy zadzwonili po patrol policji. Funkcjonariusze zbadali elektrykowów alkomatem. Zarzuty mieszkańców bloku potwierdziły się, a mężczyźni nie mogli już tego dnia wrócić do pracy.

Po tym incydencie nieoczekiwanie odezwał się pracownik administracji bloku. - Może dziś będzie prąd, awaryjnie oczywiście... chociaż jest to mało prawdopodobne. Ale poniedziałek - ten termin będzie dotrzymany – zapowiedział reporterowi TVN Warszawa.

Mateusz Wróbel
js/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zbulwersowana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2011 21:38 ~zbulwersowana

  spółdzielnia powinna ponieść niezłą karę za to zaniedbanie. Ta awaria dotknęła mnie bezpośrednio gdzie z małym dzieckime wylądowałam na balkonie czekając na pomoc strażaków! czy tak powinno w dzisiejszych czasach wyglądać bezpieczeństwo we własnym mieszkaniu? to jest chamstwo że ładują kasę w daszki przy wejściach do klatek zamiast robić coś co faktycznie wymaga remontu czytaj instalacja elektryczna, która gdyby spaliła się w nocy podczas snu mieszkańców doszłoby jeszcze do tragedii!!! nie wspomnę jak moja klatka wygląda wewnątrz. Idę do mieszaknia a czuję się na klatce jakbym do jakiegoś syfu wchodziła! skandal!!!!

 • karo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2011 19:40 ~karo

  najgorsze jest to,że wszystkie bloki na tym osiedlu są w takiej samej sytuacji,a administracja sadzi drzewka,stawia pomniki,płotki a na remonty nie ma pieniędzy.....

 • Mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2011 11:15 ~Mieszkaniec

  A najlepsze jest to, że od ponad tygodnia "próbują" prowizorycznie instalacje naprawić... to ile potrwa ta właściwa naprawa!!??

 • shadook

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2011 17:07 ~shadook

  sdb przeczytaj sobie ustawy, a potem zabieraj głos, bo nie masz racji. Rady domów non stop piszą pisma o wymianę instalacji elektrycznej.

 • lajkonik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2011 13:52 ~lajkonik

  Lepszy wróbel w...

 • sdb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2011 13:49 ~sdb

  No cóż. Rada bloku wybiera inwestycje w danej nieruchomosci. Jezeli wola glazurę na klatkach schodowych niz remont instalacji to ich wina. Instalacji nie widac a glazurę i marmur tak.

 • buba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2011 13:41 ~buba

  polska....kraj gdzie prowizorka ma się najlepiej

 • sadybianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2011 12:53 ~sadybianka

  Jeżeli sprawa "drygnęła", to gdzie ten prąd?

 • mikos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2011 12:18 ~mikos

  Ale to nie tylko tutaj u mnie blok jest z lat 50tych i ani razu nie była wymieniana instalacja elektryczna do mieszkań ( tylko co chwilę robią prowizorkę ). Administracja nic sobie z tego nie robi aż w końcu dojdzie do tragedi

 • ObywatelX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2011 10:22 ~ObywatelX

  buahahah i ładnie:)

  jak telewizja sie pojawiła odrazu sprawa Drygneła...:)

  oby tvn warszawa jak najdłuzej funckjonowała .. bo to jedyna telewizja która sie zajmuje sprawami najbardziej dręczącymi ludzi

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »