Stolica

10.06.2011 15:30 Co? Gdzie? Kiedy?

Między Lublinem a Berlinem, czyli weekend w Warszawie

SERWISY:

Na Dworcu Centralnym powstanie wieża, na Żoliborzu będą zakopane skarby, a na Mokotowie nóżką potupiecie na dancingu w rytmach ska. Czas zaplanować weekend. Jak co tydzień poleca Bartosz Andrejuk.

Piątek: W poszukiwaniu skarbów

W dzieciństwie marzyłem o poszukiwaniu zaginionych skarbów. Gdy już trochę podrosłem, pojechałem z kolegami w góry, by z pomocą wykrywacza metali w końcu coś znaleźć. Nigdy się nie udało.

W piątek będę mógł się poprawić.

Na Żoliborzu każdy niespełniony poszukiwacz ma szansę się wyżyć. Wystarczy o godzinie 16:00 wejść na stronę ceramicznygeocaching i wydrukować mapę skarbów. Tam znajdziecie współrzędne geograficzne i zdjęcia, które zaprowadzą was do żoliborskich skrytek ze skarbami w konarach drzew, rynnach, za osiedlowymi murkami i w innych dziwnych miejscach. To świetna okazja, by lepiej poznać dzielnicę i spełnić najstarsze marzenia z dzieciństwa.

Udanych łowów!

Piątek: Natu w Cafe Kulturalna

Zespół Sistars był jak burza gradowa i huragan z piorunami - zamiatał bez pytania. Solowo siostry Przybysz są jak rozleniwione koty, zawsze chodzą swoimi drogami. Taka też jest muzyka Natalii -relaksująca i nastrojowa. Kulturalna będzie więc idealnym miejscem, by przy rasowym soulu odpocząć po długim weekendzie. Start o 21:00, bilety: 20 zł.

Mam dla was niespodziankę. Pierwsza osoba, która na b.andrejuk@tvn.pl przyśle mi maila z hasłem "Natu" w tytule, dostanie podwójne zaproszenia do Kulturalnej.

Sobota: Dyskretny urok dancingu

Gdy pierwszy raz zobaczyłem zespół The Bartenders, myślałem, że jestem na planie filmu West Side Story. Pod sceną tańczyły dziewczyny w sukienkach w kolorowe grochy, a za partnerów miały eleganckich gentlemanów w kaszkietach. Na scenie zaś pojawiło się prawdziwe kombo koncertowe.

Dziewięć osób gra muzykę z pogranicza reggae, swingu, jazzu i ska. Najmocniejsze punkty Bartendersów to wysmakowana sekcja instrumentów dętych i przepiękna piosenka o Warszawie z przejmującym tekstem "Warszawo, kto raz w sercu miał cię, stracony". Tej piosenki nie znajdziecie na youtube.com.

W sobotę The Bartenders zagrają na dancingu, na skwerze między ulicami Zakrzewską i Iwicką. Start od 18:00. Wstęp darmowy.

Sobota: Muzyczny spacer po Pradze

Znacie teledysk zespołu "I'm from Barcelona", w którym wokalista grupy przechadza się ulicami Paryża, gra na akustycznej gitarze, a mieszkańcy dołączają do niego i wszyscy razem śpiewają? Nie znacie? To już nie musicie poznawać.

Wystarczy, że wybierzecie się w sobotę na Pragę. Identyczna parada zacznie się o 16:00 na plaży obok zoo. Nasz warszawski pochód złożony z muzyków rosyjskiego zespołu OPA i mieszkańców stolicy przemaszeruje w muzycznym korowodzie przez Park Praski, obok bazaru Różyckiego, by o 18:00 dotrzeć na ulicę Brzeską, gdzie odbędzie się koncert finałowy.

To jedyna okazja, by przeżyć "chodzony" koncert w Warszawie.

Niedziela: Kacezet jak pistolet

Jak udowodnić, że słowa mogą być nabojami, a mikrofon pistoletem? Jest jeden wokalista reggae, który robi to na każdym koncercie. Kacezet - bo o nim mowa - jak żaden inny potrafi bawić się akcentem, przez co nadaje polskim tekstom unikalną melodykę. Grami słów i błyskotliwymi porównaniami strzela jak z karabinu.

Właśnie założył nowy projekt muzyczny Fundamenty i w niedzielę w klubie Chwila da Club zagra koncert z premierowym materiałem. Start o 21:00. Bilety 10 zł.

Pierwsza osoba, która na b.andrejuk@tvn.pl przyśle mi maila z hasłem "Kacezet" w tytule, dostanie podwójne zaproszenia na koncert.

Niedziela: Powrót starego Centralnego

Pamiętacie stare zegary, kasetony i tabliczki z Dworca Centralnego? Niejeden już za nimi tęskni. Właśnie dla miłośników tych historycznych smaczków miejskich Aleksandra Wasilkowska przygotowała w Hali Głównej Dworca Centralnego instalację "Wehikuł Czasu". Start o 12:00.

Jest to ostatnia szansa, by poczuć klimat starego dworca. Czego bym nie napisał, chwila jest to historycza. Wieżę z elemantów starego dworca można oglądać do 2 lipca.

Bartosz Andrejuk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »