Stolica

24.01.2011 22:31 Mieszkańcy: nie mamy gdzie parkować

Kłócą się z urzędem
o parking

SERWISY:

Do tej pory korzystali z parkingu pod urzędem. Dzielnica Targówek jednak powiedziała "stop" i nie przedłużyła im umowy. Od tego czasu mieszkańcy bloku przy Kondratowicza 22 parkują swoje auta gdzie popadnie, często niezgodnie z przepisami. Burmistrz odsyła ich na prywatny parking. Kierowcy nie chcą go słuchać.

W pobliżu ratusza znak zakazujący zatrzymywania się znajdziemy przy każdej drodze dojazdowej. Mimo to kierowcy parkują tam swoje auta.

Tuż za zapchanymi uliczkami znajduje się parking urzędu z 200 miejscami. – Plac jest pusty – żali się Zbigniew Kucharski, członek zarządu wspólnoty mieszkańców Kondratowicza 22.

Teraz nie mogą

Jeszcze do niedawna mieszkańcy bloku mogli parkować przed ratuszem swoje samochody na podstawie zawartego z urzędem porozumienia. Umowa wygasła, a parking został odgrodzony szlabanami. Dodatkowo urząd poinformował, że nie ma zamiaru przedłużyć umowy, bo kierowcy łamali regulamin: parkowali tam całą dobę.

Mieszkańcy z Kondratowicza 22 chcą się dogadać z urzędnikami. – Chcieliśmy wydzierżawić część parkingu. Za pieniądze – mówi jeden z nich.

Dobre rady burmistrza

Urzędnicy są jednak nieugięci. Burmistrz przypomina, że parking należy wyłącznie do dzielnicy i dla mieszkańców ma jedną wskazówkę.

- Z drugiej strony urzędu jest parking wielopoziomowy. Jego cena nie powinna być przeszkodą, bo skoro ktoś ma samochód, to też jest w stanie ponosić opłaty związane z jego eksploatacją – ocenia burmistrz Targówka.

Z kolei mieszkańcy o takim rozwiązaniu nie chcą słyszeć.

Blokują wjazd straży pożarnej

Konsekwencje sporu mogą być dotkliwsze. Kierowcy notorycznie zastawiają drogi przeciwpożarowe. - Tłumaczą, że zaparkowali tam tylko na chwilę, a w rzeczywistości samochód stoi tam całą dobę – tłumaczy aspirant Dariusz Żukowski ze straży pożarnej na Targówku.

Mateusz Wróbel
bf/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • skii

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2011 15:14 ~skii

  Glo Brawa dla ciebie :) Większość Aut jeździ po Warszawie na rejestracjach "OKLAHOMA CITY" :) niech zaczną rejestrować auta w warszawie jak tu mieszkają i niech tu płacą za wszystko jak wszystkiego się domagają, to tak jak z Kobietami, płaczą że nie ma miejsc w przedszkolu a nie są zameldowane w Warszawie......

 • Miro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2011 14:34 ~Miro

  Rozwiązaniem jest parking płatny. Tak jak np. przed szpitalem. I wszyscy mają korzyści.

 • Glo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 21:10 ~Glo

  "rejestrujemy swoje samochody" - przepraszam Pana bardzo ale samochód z blachami NOL (widoczny w materiale) to chyba nie jest zarejestrowany ani na Targówku ani w żadnej innej części Warszawy. I takich aut jest na targówku masa więc argument można wsadzić między bajki :)

 • Stop Biurokaratom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 15:51 ~Stop Biurokaratom

  Niech urzednicy pomoga rozwiac problem!!!

 • mieszkaniec Targowka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 15:49 ~mieszkanie…

  Czy władze wydając pozwolenie na budowę trzech dużych osiedli na skrzyżowaniu ul. Kondratowicza/Wincentego/Malborska zastanowili się gdzie ludzie będą mogli prakować swoje pojazdy. Przeciez to jest centrum dzielnice w którym zlokalizowanych jest szereg punktów usługowych, banków, apteki, przedszkola etc. Kazdy logicznie myślący urzędnik powinien wydając pozwolenie na użytkowanie o tym pomyśleć. Gmina planuje lokalizacje stacji metra, a gdzie będą parkinigi?!Kolejna sprawa to jest sposób podejscia urzedników do sprawy. Jest powazny problem, ludzie nie mają gdzie parkować, zamykanie sie Burmistrza Zawistowskiego w szklanej wiezy i odwracanie sie od problemów mieszkancow bo skonczyly sie wybory przypomina mi czasy innego ustroju. Urzednicy maja garaz podziemny naziemny, a ludzie niech płaca manadaty. Mam jednak nadzieje ze w koncu burmistrz zobaczy ze jest problem i wyjzy ze szkalnej wiezy i zajmie sie praca na rzecz mieskzancow.

 • mark

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 12:21 ~mark

  10:35 ~zorientowana

  "prawda jest taka, że to mieszkańcy z zielonego zacisza parkują tam samochody i z pozostałych okolicznych blokowisk, zarówno starych jak i nowych... po prostu brakuje miejsc do parkowania i tyle. i to miasto powinno się tym zająć. Wzdłuż całej ul. Kondratowicza samochody parkują na chodnikach, trawniki są porozjeżdżane, a wystarczyło by część zieleni przy ulicy zamienić na miejsca parkingowe i po kłopocie. Z tym że to kosztuje i koło się zamyka, bo po co płacić za coś jak można mieć za friko"

  prawda jest taka, że kupując mieszkanko trzeba było się zastanowić czy będę miała gdzie postawić swoje auto. tak to jest jak się chciało zaoszczędzić na wszystkim. obok stoją bloki które mają parkingi podziemne i inne, trzeba było tam kupować. a trawnik nie służy do przerabiania na parking dla jaśnie państwa.

 • Fora ze dwora

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 12:15 ~Fora ze dwora

  "Dlatego uważam, że mi się należy"

  To jest tzw. "mit konstytucyjny" ...

  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,8490870,Mity_kierowcow__Dlaczego_parkujemy_na_chodnikach_.html

 • Samochodziarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 11:09 ~Samochodziarz

  Jakie za friko ? Przez 10 lat jazdy samochodem odprowadziłem do budżetu 40000 zł z samych podatków zawartych w paliwie.
  Dlatego uważam, że mi się należy - a otrzymuję co ? Brak miejsc parkingowych, co roku coraz więcej dziur w drogach, a podatki coraz wyższe.

 • właściciel auta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 10:40 ~właściciel auta

  Problem polega na tym, że Wydział Architektury U.Dz. Targówek wydał zewzwolenie na użytkowanie budynku wraz z wydzierżawionymi miejscami parkingowymi, a następnie NIE PRZEDŁUŻYŁ umowy najmu. W myśl obowiązujęcego prawa ten budynek nie powinien zostać przekazany do użytkowania.

 • zorientowana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 10:35 ~zorientowana

  prawda jest taka, że to mieszkańcy z zielonego zacisza parkują tam samochody i z pozostałych okolicznych blokowisk, zarówno starych jak i nowych... po prostu brakuje miejsc do parkowania i tyle. i to miasto powinno się tym zająć. Wzdłuż całej ul. Kondratowicza samochody parkują na chodnikach, trawniki są porozjeżdżane, a wystarczyło by część zieleni przy ulicy zamienić na miejsca parkingowe i po kłopocie. Z tym że to kosztuje i koło się zamyka, bo po co płacić za coś jak można mieć za friko...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »