Stolica

10.01.2011 20:18 A do naprawy nie ma chętnych

Globusowa: zamiast naprawić, robią zdjęcia

SERWISY:

 

Ulica Globusowa znów się zapadła. Od poprzedniej awarii minął miesiąc, a drogowcy i wodociągowcy wciąż przerzucają się odpowiedzialnością. Na razie ulica jest tylko fotografowana.

Najgorzej jest na prawym pasie ulicy Globusowej, na jezdni prowadzącej w kierunku Bemowa. Utrata przyczepności i obtarcie podwozia - gwarantowane.

Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich, którzy w poniedziałek przyjechali na miejsce, zrobili kilka zdjęć i... odjechali. Powiedzieli tylko że więcej informacji udzieli rzecznik prasowy.

Jednak rzecznik też nie chciał w tej sprawie rozmawiać z reporterem TVN Warszawa, odsyłając do miejskich wodociągów.

"To wina wody"

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w ubiegłym roku na Globusowej prowadziło prace związane demontażem starych instalacji. W połowie grudnia jezdnia zapadła się po raz pierwszy. Wtedy ZDM naprawę jezdni przerzucił właśnie na MPWiK.

Wodociągowcy się ugięli i naprawili. Czy teraz nie chcą tego zrobić? Według MPWiK, powodem problemów są wody gruntowe, a te nie leżą w gestii spółki. - Rolą zarządcy drogi jest, by jej odwodnienie było prawidłowo wykonane - zauważa Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy MPWiK.

Ale na wszelki wypadek wodociągowcy pojawili się jednak na Globusowej. Po co? Oczywiście nie po to, by cokolwiek naprawić. Przyjechali i... też zrobili zdjęcia.

Filip Cjazer
bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • koleżka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2011 08:09 ~koleżka

  Niech lepiej Pan Filip wyśle pusty sms i zrobi karierę jak tata. Tylko żeby mu koledzy nie dokuczali w redakcji (tak jak w szkole)

 • Stary Włochowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2011 20:06 ~Stary Włochowiak

  Tu nie ma żadnej filozofii.Wystarczy przejść parę set metrów i zobaczyć na jakim poziomie jest lustro wody w pobliskim stawie.Jak nie trudno zauważyć jest na tyle wysoko że woda musi być na tym poziomie i nie potrzeba żadnych ekspertyz .To samo było kilometr dalej w tunelu na dźwigowej.

 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2011 12:26 ~kilovolt

  Obie spółki zarówno MPWiK jak i ZDM to spółki miejskie zatem niech MPWiK zajmie się rurociągami a ZDM drogami, niech każdy robi to co umie najlepiej. Skoro to i tak będzie robione za pieniądze warszawiaków niech naprawia to spółka która umie to najlepiej czyli ZDM. Nie rozumiem tej całej spychologii dwóch spółek, które i tak są finansowane z budżetu miasta.

 • marti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2011 12:20 ~marti

  Lubię pana Chajzera bo nie podlizuje sie miejskim urzędnikom, jak co niektórzy...

 • $% ZIOMEK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2011 11:19 ~$% ZIOMEK

  A dlaczego Pan Filip chodzi sobie po jezdni stwarzając niebezpieczeństwo na drodze ????? A policja nic z tym nagraniem nie robi... ???

 • dsfgsdf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2011 09:37 ~dsfgsdf

  Za rok WOŚP zagra dla ulicy Golbusowej. Do konca drogi i o jeden kilometr dalej, siema!

 • Bat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2011 08:22 ~Bat

  Jest takie przysłowie: "co nagle to po diable". Czy nikt nie zauważa, że wszelkie naprawy tej ulicy są robione pod obsesyjną presją środków przekazu nie pozwalającą spokojnie i dokładnie wykonać prac, które niestety wymagają czasu. Patrzenie na ręce, owszem dobra rzecz, ale tylko wówczas gdy patrzący ma choć blade pojęcie o tym na co patrzy. Z tymi stawami to coś jest na rzeczy, pamiętam od lat 60-tych zawsze po deszczu pracowały tam beczkowozy MPO i Straży Pożarnej odsysające wodę z brukowanej jeszcze jezdni.

 • maybah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2011 08:09 ~maybah

  Co tam Globusowa!!Proszę przyjechać na Białołękę na Osiedle Derby i zobaczyć w jakim stanie jest łącznik który łączy wyjazd z ul. Skarbka z Gór z ul. Malowniczą żeby dojechać do ul. Głębockiej!!! Skandal nad skandale!!! Dziury są tkie że nawet samochody terenowe mają problem z przejechaniem nie mówiąc o samochodach osobowych. Czy już nie można porządnie zrobić drogi!!! Pani Brzegowa niech Pani tam z kamerą podjedzie i zobaczy co tam się dzieje, tylko proszę nie wjeżdżać tam samochodem służbowym. Pozdrawiam, mieszkaniec osiedla Derby

 • Martinez24

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2011 01:21 ~Martinez24

  na przedwojennych planach Warszawy tam były stawy, które stawy których teraz nie ma. Dlatego właśnie Globusowa i Dźwigowa się zapadają bo wody gruntowe pod mywają grunt. Nasz ,,Kochany" ZDM chyba o tym nie wie, albo nie chce wiedzieć.

 • pat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2011 23:28 ~pat

  To dlatego, że ksiądz nie poświęcił studzienki kanalizacyjnej.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »