Stolica

24.03.2011 19:21 Dzielnica walczy o pieniądze

Do meldowania zachęcą
kartą z rabatami

SERWISY:

 

Wilanów uruchamia program lojalnościowy dla mieszkańców. W zamian za zameldowanie się na terenie dzielnicy oferuje atrakcyjne zniżki na basen, do kin czy muzeów.

Burmistrzowi Wilanowa na pieniądzach z podatków bardzo zależy. Dzielnica ma jeden z mniejszych budżetów w mieście, a każda kolejna złotówka jest tu na wagę złota. - Nie mamy centrum kultury, nie mamy biblioteki z prawdziwego zdarzenia. Musimy budować nowe przedszkola i nowe szkoły – wylicza burmistrz Ludwik Rakowski.

Zdobyć pieniądze z podatków ma pomóc specjalna karta rabatowa. Pokazując ją w różnych punktach usługowych otrzymamy zniżki. Ponadto będzie na niej zakodowana karta do biblioteki i bilet na komunikację miejską.

Uczestnicy programu lojalnościowego będą też mieli w urzędzie specjalne okienko, którym załatwią sprawę nie stojąc w kolejce.

- Mieszkaniec Wilanowa będzie mógł zrobić zakupy w dużej sieci hipermarketów nie tylko w Warszawie, ale też w Łodzi, czy Wrocławiu. Będzie można też pojechać do spa, gdzie będzie czekać specjalny pakiet zniżkowy – zapewnia Artur Buczyński, wiceburmistrz Wilanowa.

Pakiet zniżkowy przygotował już Pałac w Wilanowie. Każdy zameldowany mieszkaniec może liczyć na 20 proc. zniżki na wejście do muzeum i aż 50 proc. upustu na wejście do pałacowych ogrodów.

30 milionów rocznie?

Urzędnicy oszacowali, że w Wilanowie mieszka około 10 tysięcy niezameldowanych osób. Od każdej z nich mogłoby wpływać z podatków po trzy tysiące złotych. W ten sposób dzielnica mogłaby się wzbogacić o 30 milionów złotych rocznie.

Miasto już na wiele sposobów próbowało zachęcić przyjezdnych do meldowania się w Warszawie. Zeszłoroczna akcja Brat PIT miała ich zachęcić do rozliczania się w stolicy z podatków. W tym roku Ratusz stawia na kampanię informacyjną, aby każdy dowiedział się, że jego pieniądze trafiają na konkretne cele.

Z kolei Bemowo, Ursus i Białołęka gwarantują pierwszeństwo przy przyjęciu dzieci do przedszkoli. Poza tym, każdy zameldowany na Bemowie może wylosować darmowe bilety na wielkie imprezy muzyczne.

- Oprócz czystej rozrywki, proponujemy także zajęcia sportowe, prozdrowotne i basen. Tylko dla mieszkańców, którzy są zameldowani na Bemowie – podkreśla Paweł Bujski, wiceburmistrz dzielnicy.

Michał Tracz
bf/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2011 18:59 ~Kasia

  Żałosna propozycja dla mieszkańców tej niezadbanej przez samorząd dzielnicy. Mam nadzieję, że dziennikarze przypilnują i sprawdzą czy dojdzie do skutku, bo jak na razie, to nie podano żadnych, ale to absolutnie żadnych szczegółów. Zniżki, ale gdzie ??
  No i niestety za nasze pieniądze, bo za promocję tego nielada wyczynu, produkcję kart i panią w okienku ktoś musi zapłacić, Wszyscy jesteśmy sponsorami Wilanowa.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2011 20:40 ~asd

  Czy to oznacza, że teraz zameldowani w całej Warszawie będą dopłacać do zakupów czy rozrywek mieszkańców Wilanowa???
  Bo założę się, że budżet Wilanowa nie ma nadwyżek i całe miasto (poprzez obligacje) musi się zrzucić.
  Bardziej rozsądne byłoby zapewnienie zniżek np. na komunikację miejską dla WSZYSTKICH płacących podatki w Warszawie.

 • zuzka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2011 14:26 ~zuzka

  wejście do warszawy powinno byc płatne ....a co mowic o innych sprawach,ja nie mam zyczenia ustepowania przyjezdnym miejsca skoro tu sie wychowałam , mieszkam od dziadków....i płace podatki na to moje miasto ktore zreszta bardzo kocham.Jak nie zalał nas żołty rynek potomstwem bo gzdza sie na potege to kurna jeszcze i przyjezdni-kopca sie w biorach i jeszcze tu chca miejsca zajmowac naszym dzieciom a wynocha do swojej wiochy

 • Joanna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2011 12:32 ~Joanna

  ~warszawiak - nic dodać nic ująć
  ~Mały browar - szkoła i przedszkole kosztują, a kaska z nieba nie spada, w dodatku jest ich za mało w Warszawie. Te placówki utrzymywane są z naszych podatków. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że moje dziecko nie zostanie przyjęte do przedszkola, tylko dlatego , ze musze ustapić miejsca komuś z zewnątrz. Rozumiem, że traktujesz Warszawe jako dojną krowe i jak przestanie być dojna, to wrócisz do siebie, ale ja tutaj żyje i mieszkam.

 • Mokotów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2011 12:20 ~Mokotów

  azerty masz racje to bydlaki ja płace a taki cham ma dostać za darmo?? Żłobki, Przedszkola, Szkoły tylko dla zameldowanych mieszkańców Warszawy.

 • azerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2011 12:02 ~azerty

  wyjście jest proste - miejsca w szkołach, przedszkolach i żłobkach najpierw dla zameldowanych mieszkanców Warszawy.

 • W-wa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2011 11:49 ~W-wa

  pra pradziadek mieszkał, pradziadek, dziadek, rodzice, ja TEŻ. Dlaczego "Obcy" mają lepiej???

 • Rotshild

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2011 11:45 ~Rotshild

  @mały browar - rozumiem, że to prowokacja, ale zawarłeś w niej całą esencję podłoża konfliktu: Warszawiacy - Przyjezdni.

 • asieczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2011 11:29 ~asieczka

  A może by tak płacić podatki tam, gdzie pracujemy? wtedy chyba byłoby najsprawiedliwiej i Tyle razy wysyłać NIP-3 aktualizacyjny (tak jak się składa PIT) ile razy potrzeba i przez internet, żeby nie stać w kolejce na pocztę, czy do urzędu skarbowego. Deklaracje składalibyśmy w US właściwym dla miejsca zameldowania, a to już US by się martwił, jak rozdystrybuować nasze pieniądze do właściwych miast.
  A swoją drogą ... sorry, że to powiem... Szanowni Przyjezdni ... wymagacie, by dać Wam żłobki, przedszkola, a my warszawiaki co? napis na dropsach? My tu płacimy nie tylko za siebie, ale także i za Was przyjezdnych, bo skąd Warszawa ma wziąć te brakujące 25% za przyjezdnych... to my mieszkańcy zameldowani za to płacimy!!!

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2011 11:13 ~warszawiak

  To jest draństwo, Mieszkam i jestem zameldowany w Warszawie od dawna. Nie dosyć ze płacę podatki coraz wyższe, w dodatku też za przyjezdnych którzy nie płacą. To ma być kara dla warszawiaków?
  Jak jestem w Łebie czy innym miejscu to muszę płacić podatek dodawany w rachunku w hotelu lub pensjonacie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »