Stolica

22.11.2011 17:04 znamy termin wdrożenia nowej organizacju ruchu

Buspasem przez Górczewską od 1 grudnia

SERWISY:

 

Pasażerowie komunikacji miejskiej z Woli i Bemowa będą mogli szybciej dojechać autobusem do centrum Warszawy. 1 grudnia zacznie działać buspas wytyczony na czterokilometrowym odcinku między ulicami: Powstańców Śląskich i Młynarską.

 Buspas będzie działał w godzinach porannego i popołudniowego szczytu: 7.00 – 10.00 oraz 14.00 – 19.00.

Buspas dostępny dla MTON

Na buspas wjadą także taksówki oraz pojazdy Miejskiego Transportu Osób Niepełnosprawnych

– czyli busy przewoźników, którzy świadczą usługi na podstawie umów z Urzędem m.st. Warszawy (dla MTON jest dostępny także buspas na Radzymińskiej, a kolejne będą "otwierane" stopniowo, wraz z aktualizacją projektów organizacji ruchu).

Wydłużone linie, więcej autobusów

Korzyści z buspasa na Górczewskiej będą szczególnie odczuwalne w czasie budowy II linii metra. Buspas pozwoli usprawnić kursowanie linii, które z uwagi na trasę i częstotliwość są swego rodzaju "kręgosłupem" komunikacyjnym na linii wschód - zachód i mają ogromne znaczenie nie tylko dla mieszkańców Bemowa, ale także innych, często odległych dzielnic- przekonuje Zarząd Transportu Miejskiego.  Od 1 grudnia wydłużona zostanie trasa linii 512. Będzie prowadziła ulicami: ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Wolska – Młynarska – Górczewska – OS. GÓRCZEWSKA. Jej częstotliwość nie zmieni się. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 10 minut w godzinach szczytu i co 15 minut poza szczytem i w święta.

70 kursów na godzinę

Zmieni się za to częstotliwość linii 523. Będzie ona kursowała częściej. W godzinach szczytu co 6-7,5 minuty. Poza godzinami szczytu co 15, a w święto co 20 minut. Buspasem będzie kursowało 9 linii autobusowych. W godzinach szczytu pasażerowie będą mieli do dyspozycji aż 70 kursów na godzinę.

Zmiany na czas budowy metra

Na czas budowy metra przy placu Wileńskim, zostały wytyczone tymczasowe buspasy na Jagiellońskiej i Targowej. Od granic miasta, o odcinek pomiędzy ulicami Krynoliny i Fantazyjną, wydłużono buspas na Radzymińskiej w kierunku centrum, a od 1 grudnia do stołecznych buspasów "dołączy" ten wzdłuż Górczewskiej.

ZTM/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.12.2011 15:34 ~mad

  Jeżdżę górczewską codziennie, na zmianę samochodem i autobusem, wyznaczanie bus-pasa w na górczewskiej to chyba największy idiotyzm jaki widziałem. do tej pory podróż do dworca zachodniego zajmowała po około 30 minut tak autobusem jak i samochodem. W tym momencie autobusem bez zmian, samochodem natomiast dla odmiany 50 minut. Do tej pory nie było najmniejszego problemu z połączoną komunikacją na prawym pasie, ruch odbywał się płynnie, po oddaniu bus pasa korki pojawiają się od Ratusza Bemowo. Co więcej po co robić bus-pasy na trasach dolotowych skoro wszystko jest blokowane między Kasprzaka a Jerozolimskimi (autobusy bardziej stoją niż jadą - ewentualne dodanie bus-pasa można by rozważyć w tym miejscu) tak samo jak na skrzyżowaniu Leszno z Solidarności. Jedyne odpowiedni komentarz to WTF!?!

 • Solos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2011 09:48 ~Solos

  A czy buspas na Górczewskiej obowiązuje w weekendy? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji.

 • J.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 09:06 ~J.

  Jedna jeszcze uwaga co do zwiększenia częstotliwości kursowania linii 523... Ciekawe w jaki sposób pokonają te stada 523 trójek odcinek pomiędzy Wolską, a Kasprzaka, gdzie przejazd do przystanku PKP Kasprzaka od Wolskiej trwa czasami 15 minut - odcinek może 500m. Wszystkim zdrowego rozsądku :)

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 18:41 ~ja

  Pan Galas już się popisał nieraz - na Górczewskiej też mu się "wydawało", że przy remoncie Deotymy potrzeba zmienić światła, i Górczewska na parę tygodni stanęła. Teraz znów mu się coś "wydaje", bo przecież przejść się na Górczewską jest za daleko. Dlaczego same idiotyzmy rządzą w tym mieście?

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 16:24 ~olo

  ale od Ratusza do przynajmniej WolaParku to ten pas jest totalnie beznadziejny, teraz dopiero się zaczną korki, żal mi prostaków którzy to projektują...

 • bielanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 15:57 ~bielanka

  Bezmyślność urzędników jest porażająca. Korków nie było (jeżdżę tamtędy i samochodem i autobusem) - a teraz są. Bez komentarza.

 • AG

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 15:55 ~AG

  zastanawiam się, czy Pan Galas kiedykolwiek był w godzinach szczytu z wizytacją na Górczewskiej, czy tylko ma wyobrażenie o sytuacji na tej ulicy z google maps :|

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 15:49 ~Paweł

  ~adel tak, to ma sens dzięki buspasowi jestem w domu 40 minut wcześniej i dzięki temu mam więcej czasu na zabawę z synem. I Jak będzie trzeba to zagłosuje jeszcze raz na HGW.

  Jak rozumiem ty jesteś 40 min później, stąd to narzekanie. Znam takich jak ty, masz gdzieś innych byle Tobie było dobrze, a zapomniałem, tobie nigdy nie będzie dobrze ty zawsze będziesz narzekał - nawet jak ulice będą miały po 6 psów w jednym kierunku, to napiszesz, że to do bani bo nie wiesz który zająć...

  Polecam idź do biedronki połóż głowę na wadze z warzywami i naciśnij przycisk BURAK

 • ewek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 15:45 ~ewek

  To dopiero idiotyzm! Akurat w tym miejscu nie ma korków i autobusy nie stoją w żadnych korkach! Trzeba być idiotą by na to pozwolić, w szczególności gdy cały czas zamknięta jest dźwigowa, kleszczowa.
  A strzałki w prawo na pasie który do tej pory jechał prosto spowodują iż korki dopiero zrobią sie i to potężne. Ale kogo to obchodzi!!!!!!!!!!

 • reniu71

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 15:30 ~reniu71

  Jeżdzę codziennie autobusem ok 8.00 do pl. Bankowego, średnio stoje 10 min w korku, z czego 1 min. na Górczewskiej, a 9 min na ul. Leszno.
  Mam wątpliwości z uwagi na dużą liczbę prawo skrętów, czy skróci mi się czas o tę 1 minute? Po co ruszać 1 min. skoro zostanie 9 min. stania w korku.
  Jeszcze jedno, z uwagi na budowę II linii metra ruch na Górczewskiej się zmniejszył, bo część kierowców "ucieka" na inne przeprawy. Wręcz przeciwnie, niż argumentowali to zwolennicy buspaaa.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »